Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Ενας από τους λόγους Κλεοπάτρα είναι ότι θα χάσουμε και όλη την αξία των εισητηρίων... Είναι με την AirFrance και δεν είναι refundable.
Πού θα μας πρότεινες γι αυτές τις μέρες?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
ναι αυτο ειναι προβλημα ...μα τοσο νωρις ...δεν επιστρεφουν ουτε ενα μερος του ποσου?
Ή να δειτε για Ελλαδα ή εγω για Βελιγραδι απο 1-5 Ιαν εχω βρει 86 ευρω αεροπορικα με την Ετζιαν.
καμια Κωνσταντινουπολη ....Βουκουρεστι ...Πραγα μπορεις να βρεις ψιλοφτηνα πακετα
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Και εγώ είχα κλείσει για Παρίσι 06/12 - 10/12 και τελικά τα ακύρωσα. Έχασα 200€ , αλλά δεν το μετάνιωσα. Αυτό το ταξίδι το ονειρευόμουν πολύ καιρό, αλλά επειδή έχει φωλιάσει ο φόβος μέσα μου δε θέλω να πάω και να σκέφτομαι να μπω ακόμα και στο μετρό. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον το πραγματοποιήσω. Εγώ κοιτώ για Βουδαπέστη τώρα, είναι μια καλή επιλογή με οικονομικά εισιτήρια ρίξε μια ματιά και εκεί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ενας από τους λόγους Κλεοπάτρα είναι ότι θα χάσουμε και όλη την αξία των εισητηρίων... Είναι με την AirFrance και δεν είναι refundable.
Πού θα μας πρότεινες γι αυτές τις μέρες?
Γιατί δεν κλείνετε αμέσως αναχώρηση απο το Παρίσι για άλλου; Μάλλον θα στοιχίσει φτηνότερα απ ο,τι να κλείσετε ξανά απο την αρχή απο Ελλάδα.
Γύρισα προχθές απο Βαρσοβια , απόλυτη ηρεμία. Αν κλείσεις γενικά σε οικονομική χώρα θα είσαι στα ίδια ως προς το κοςτος με το πανάκριβο Παρίσι.
 

trompi

Member
Μηνύματα
28
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
ναι αυτο ειναι προβλημα ...μα τοσο νωρις ...δεν επιστρεφουν ουτε ενα μερος του ποσου?
Ή να δειτε για Ελλαδα ή εγω για Βελιγραδι απο 1-5 Ιαν εχω βρει 86 ευρω αεροπορικα με την Ετζιαν.
καμια Κωνσταντινουπολη ....Βουκουρεστι ...Πραγα μπορεις να βρεις ψιλοφτηνα πακετα
Καλησπέρα κι από μένα. Εμείς πετάμε για Λίβερπουλ 22-29/12/2015 και πάλι ένα μούδιασμα το έχουμε λόγω του 2,5 χρονών μωρού μας. Anyway, ήθελα να παρέμβω για την Κωνσταντινούπολη που πρότεινε η Κλεοπάτρα. Αν κάνετε ένα flashback ίσως διαπιστώσετε ότι στην Πόλη γίνονται οι περισσότερες βομβιστικές επιθέσεις κατά καιρούς, ασχέτως isis, και παρ΄'ολα αυτά τη θεωρούμε πιο ασφαλή τη δεδομένη στιγμή από το Παρίσι, το Λονδίνο κ.λ.π. ! Θέλω να πώ ότι τελικά όλα είναι στο μυαλό κυρίως από το βομβαρδισμό που δεχόμαστε από τα ΜΜΕ.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Γυρισα απο Παρισι σημερα το απογευματακι.
Ηταν η 3η φορα που το επισκεφθηκα και πραγματικα -περα απο τους ελεγχους στις τσαντες που γινονται σε ΟΛΑ τα μαγαζια καθως και αξιοθεατα,στασεις μετρο κτλ.- δεν ειδα καμια διαφορα στην πολη. Ουτε ανθρωπους πανικοβλητους ή "καχυποπτους" οπως περιγραφετε, ουτε τιποτα. 3 φορες πηγαμε για καφε και και στις 3 περιμεναμε σε ουρα για να βρουμε τραπεζι. Κυριακη απογευμα πηγαμε βολτα στα Ηλυσσια και δεν μπορουσες να προχωρησεις απο τον κοσμο. Οσο για το κλιμα τρομοκρατιας που διαβασα παραπανω οτι δημιουργειται απο φανταρους, δε το νομιζω. Στα πολυ τουριστικα μερη θα δειτε μερικους, κι αυτο οχι σε βαθμο ανησυχητικο ή αγχωτικο. Και περσι το Νοεμβριο υπηρχαν ατομα του στρατου με καλαζνικοφ και αρμενιζαν στα στενακια αλλα δεν το εδειχνε ολημερις η τηλεοραση :p Το αν ειναι επικινδυνο να πατε ή οχι φυσικα δε μπορω να σας το πω, αλλα με βαση τα πραγματα που ειδα και εζησα αυτες τις 6 μερες, δε βρισκω λογο για να ακυρωσει καποιος το ταξιδι του...
 

dkostas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
5
Το Σαββατοκύριακο είμασταν στις Βρυξέλλες. Είχε παντου στρατό και αστυνομία αλλά για μένα δεν ήταν κάτι το ενοχλητικό. Αισθανόμασταν περισσότερη ασφάλεια δεδομένης της κατάστασης. Δεν ήταν τόσο τρομακτικά όσο παρουσιάζονταν στην τηλεόραση. Κυκλοφορούσε αρκετός κόσμος στους δρόμους. Το κακό ήταν ότι ήταν όλα κλειστά και δεν μπορέσαμε να δούμε κάποια μουσεία. Στην Μπρυζ και στην Γάνδη που πήγαμε την Κυριακή λειτουργούσαν όλα κανονικά και δεν υπήρχαν αστυνομικοί και στρατιώτες. Δεν το μετανιώσαμε καθόλου που πήγαμε τελικά. Όσοι έχετε κλείσει εισιτήρια και έχετε ενδοιασμούς για το αν πάτε σκεφτείτε ότι μπορείτε να επισκεφτείτε κοντινές πόλεις σε αυτήν του προορισμού σας και να μην χάσετε τζάμπα τα χρήματα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Φίλη μου πάντως που μένει στις Βρυξέλλες μου μεταφέρει ακριβώς το κλίμα που περιγράφει η τηλεόραση... Τουλάχιστον εκεί που μένει (κάπου στο κέντρο) κάποιοι δρόμοι είναι κλειστοί, το μετρό, τα σούπερ μάρκετ, τους λένε να μένουν στο σπίτι και γενικότερα υπάρχει μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Ο σπιτονοικοκύρης της δε που είναι μουσουλμάνος είναι κι αυτός σε περίεργη κατάσταση μέχρι που είπε στη σύζυγό του να μην φοράει τη μαντίλα...

Άλλη φίλη μου που ήταν αυτές τις μέρες στο Παρίσι για γαμήλιο πέρασε μια χαρά και ούτε που τρόμαξε ποτέ, μάλιστα δεν είχε κλείσει τίποτα μέσω ίντερνετ και πήγε παντού χωρίς να περιμένει σε μεγάλες ουρές κλπ. Το πόσο το ευχαριστήθηκε αυτό!

Είναι λίγο υποκειμενικό τελικά, αν μετά από τέτοια γεγονότα μπορείς ή όχι να ευχαριστηθείς ένα ταξίδι, αξίζει δεν αξίζει να το πας ή να χάσεις τα χρήματα...

Προσωπικά με μωρό δύσκολα θα πήγαινα Γαλλία και Βρυξέλλες τώρα.. Για όλες τις υπόλοιπες πόλεις τι να πω, μου εγγυάται κανείς πως εδώ στο Ελλάντα που κυκλοφορώ θα είμαι σώα και ασφαλής εσαεί? Τσου!

Τελικά το να έχεις αφραγκιές έχει και τα καλά του, σε βγάζει από τέτοια διλήμματα!
Ούτε να προβληματίζεσαι ούτε τίποτα! :D:rolleyes:
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom