Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
βρηκα καλες τιμες απο μιλανο,πολυ καλες!και ειναι και αρκετα ευκολα και οικονομικα να πας μεχρι εκει.το εχω ξανακανει.επισης απο λονδινο εχει με την τομσον πτησεις τσαρτερ.απο ελλαδα ειναι αρκετα πιο ακριβα.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Τι έκανες εγώ έκλεισα Αθήνα Μαιάμι (550ε) και από εκεί θα πάω Μέξικο σίτυ με επιστροφή από Κανκούν
Τώρα ασχολούμαι με το πρόγραμμα.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
ακομα δεν εκλεισα,μου το τρεναρει ο φιλος.εγω βρισκω θεσ-μαιαμι κατω απο 500 οποτε ψηνομαι να κανω το ιδιο και να μεινω και κανα βραδυ μαιαμι.
 

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
Παιδιά, μόλις ξεκινάω κι εγω να φτιάχνω πρόγραμμα για Μεξικό!
Έκλεισα από 17/7 εώς 4/8 (ακριβώς 21 διανυκτερεύσεις). Ταξιδεύουμε μόνοι μας εγώ η σύζυγος και η κόρη 16 ετων.
Τα εισιτήρια (τα κλεισα μονος μου) είναι με Aegean μέχρι Μαδρίτη και μετά με airfrance για Μέξικο Σιτυ, συνολική τιμη 1650 ευρω (νομίζω τέλεια τιμη για τη συγκεκριμένη περίοδο!!). Έχω κατά νου να μείνω τρεις μερες Μεξικο Σιτυ, 12 περίπου μερες ενα road trip sto Yucatan (από κανκουν μέχρι Παλενκε και επιστροφή) και μετα μια περίπου εβδομάδα μπάνια και θάλασσα στις παραλίες. Έχετε καμιά καλή πρόταση για οτιδήποτε? Περιμένω να πάτε πρώτα και να μου πέιτε τα νέα σας καθώς και καμια χρήσιμη πληροφορία!!
Καλή χρονιά σε όλους!!
 

katerinapl

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
καλησπερα!
Οικονομικες πτησεις για Κανκουν εχει air Berlin απο Ντίσελντορφ.Εχω ταξιδεψει πριν απο ενα χρονο (το καλοκαιρι) Θεσσαλονικη-Ντισελντορφ-Κανκουν με συνολικο ποσο λογοτερο απο 650 ευρω με επιστροφη!

Παιδιά, μόλις ξεκινάω κι εγω να φτιάχνω πρόγραμμα για Μεξικό!
Έκλεισα από 17/7 εώς 4/8 (ακριβώς 21 διανυκτερεύσεις). Ταξιδεύουμε μόνοι μας εγώ η σύζυγος και η κόρη 16 ετων.
Τα εισιτήρια (τα κλεισα μονος μου) είναι με Aegean μέχρι Μαδρίτη και μετά με airfrance για Μέξικο Σιτυ, συνολική τιμη 1650 ευρω (νομίζω τέλεια τιμη για τη συγκεκριμένη περίοδο!!). Έχω κατά νου να μείνω τρεις μερες Μεξικο Σιτυ, 12 περίπου μερες ενα road trip sto Yucatan (από κανκουν μέχρι Παλενκε και επιστροφή) και μετα μια περίπου εβδομάδα μπάνια και θάλασσα στις παραλίες. Έχετε καμιά καλή πρόταση για οτιδήποτε? Περιμένω να πάτε πρώτα και να μου πέιτε τα νέα σας καθώς και καμια χρήσιμη πληροφορία!!
Καλή χρονιά σε όλους!!
Υπεροχο ταξιδι θα κανεις!Σε συμβουλεύω να επιλεξεις ξενοδοχειο στο Tulum και οχι στην Playa del Carmen...απο εκει πιο κοντα στα αξιοθεατα,πιο ωραιες παραλιες και με λιγοτερο κοσμο!
 
Last edited by a moderator:

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
καλησπερα!
Οικονομικες πτησεις για Κανκουν εχει air Berlin απο Ντίσελντορφ.Εχω ταξιδεψει πριν απο ενα χρονο (το καλοκαιρι) Θεσσαλονικη-Ντισελντορφ-Κανκουν με συνολικο ποσο λογοτερο απο 650 ευρω με επιστροφη!



Υπεροχο ταξιδι θα κανεις!Σε συμβουλεύω να επιλεξεις ξενοδοχειο στο Tulum και οχι στην Playa del Carmen...απο εκει πιο κοντα στα αξιοθεατα,πιο ωραιες παραλιες και με λιγοτερο κοσμο!
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!! Ψάχνω....
 

Melenia678

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπέρα!Ειμαι νεο μέλος της παρέας σας αν και διαβάζω συχνά τις ιςτοριες που ανεβαίνουν για να παιρνω ιδέες απο τα μέρη που θελω να επισκεφτώ και μεχρι τωρα ηταν όλες πολυ χρήσιμες.Αυτη την φορα ομως εχω απορίες.θελω να ταξιδέψω στο Μεξικό με τον φιλο μου αλλα οχι με καποιο πρακτορείο.Ολοι μου λενε οτι ειναι επικίνδυνα και δεν θα γυρισουμε.υπαρχει κάποιος που να εχει παει πρόσφατα;;;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αυτοί που στο λένε, από πού εξάγουν αυτό το συμπέρασμα;
Κανένα πρόβλημα εφόσον διατηρείτε την μία βασική αρχή: διακριτικότητα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Το ίδιο μου λέγανε την Κολομβία. Περού. Λίβανο. Βιετνάμ.
Και γύρισα μια χαρά. Λίγο μυαλό θέλει και είσαι ΟΚ.
 

Melenia678

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Μου το είπε φίλος που μεγάλωσε Αργεντινή και ζει τωρα πια στην Ελλάδα.Ειχε παει πριν κατι χρονια και μου ειπε οτι ειναι επικίνδυνα...ισχυει;;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.202
Likes
25.593
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα!Ειμαι νεο μέλος της παρέας σας αν και διαβάζω συχνά τις ιςτοριες που ανεβαίνουν για να παιρνω ιδέες απο τα μέρη που θελω να επισκεφτώ και μεχρι τωρα ηταν όλες πολυ χρήσιμες.Αυτη την φορα ομως εχω απορίες.θελω να ταξιδέψω στο Μεξικό με τον φιλο μου αλλα οχι με καποιο πρακτορείο.Ολοι μου λενε οτι ειναι επικίνδυνα και δεν θα γυρισουμε.υπαρχει κάποιος που να εχει παει πρόσφατα;;;
Γειά σου Melenia678, φέτος το Πάσχα πήγα Μεξικό για 12 μέρες και επισκεφθηκα αρκετά μέρη όπως Cancun, Isla Mujeres, Valladolid, ik kill cenote, Playa del Carmen, Tulum, Isla Cozumel και πραγματικά πουθενά μα πουθενά δεν ένοιωσα ότι κινδυνεύω. Και εγώ ταξίδεψα χωρίς πρακτορείο με την οικογένειά μου. Μόνοι μας οργανώσαμε το ταξίδι. Καλή οργάνωση χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.456
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom