Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
201
Likes
113
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Των απειλων για επιθεσεις των islam- man κατα της Γερμανικης πρωτευουσας....... οεο!!!
Έφτασαν κ εκει;;;; Την κάτσαμε!!!! Λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να δω ειδήσεις...εγω θα το αφήσω μεχρι τελευταία στιγμή κ οτι γίνει εγινε!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
είναι καθαρά υποκειμενικό το πως αντιμετωπιζει κανεις ενα γεγονος.όπως προανεφερα δεν ειμαι και καμια φοβιτσιάρα αλλα μου χαλάει τη διαθεση το να μην μπορω να κινηθω αναλογα με το τι θελω εγω.
Ναι μεν το εκλαικευσα σε προηγουμενο ποστ μου αλλα κ αυτο το να μου ψαχουλευουν τα πραγματα το νιωθω σα "βιασμό".
το καλυτερο θα σας το αφησω για το τελος, μαντεψτε που ηταν να παω την αλλη εβδομαδα!ε?ε?ναι σωστα μαντεψατε!τουρκια!!!!προθυρα πολεμου!ο-λα-λα!
σας ειπα οτι το 2015 ήταν η πιο γκαντεμικη ταξιδευτικα χρονια????:eek:
απαπαπα να φυγει και να μην ξαναγυρισει!!!ζητω το 2016 λεμε!
αν θελετε συμβουλες για το ποια μερη να αποφυγετε ρωτειστε εμενα, οτι εχω κλεισει εγω αποφυγετε το!!!:haha:
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
είναι καθαρά υποκειμενικό το πως αντιμετωπιζει κανεις ενα γεγονος.όπως προανεφερα δεν ειμαι και καμια φοβιτσιάρα αλλα μου χαλάει τη διαθεση το να μην μπορω να κινηθω αναλογα με το τι θελω εγω.
Ναι μεν το εκλαικευσα σε προηγουμενο ποστ μου αλλα κ αυτο το να μου ψαχουλευουν τα πραγματα το νιωθω σα "βιασμό".
το καλυτερο θα σας το αφησω για το τελος, μαντεψτε που ηταν να παω την αλλη εβδομαδα!ε?ε?ναι σωστα μαντεψατε!τουρκια!!!!προθυρα πολεμου!ο-λα-λα!
σας ειπα οτι το 2015 ήταν η πιο γκαντεμικη ταξιδευτικα χρονια????:eek:
απαπαπα να φυγει και να μην ξαναγυρισει!!!ζητω το 2016 λεμε!
αν θελετε συμβουλες για το ποια μερη να αποφυγετε ρωτειστε εμενα, οτι εχω κλεισει εγω αποφυγετε το!!!:haha:
Ποδαρικά κάνεις?:p
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
είναι καθαρά υποκειμενικό το πως αντιμετωπιζει κανεις ενα γεγονος.όπως προανεφερα δεν ειμαι και καμια φοβιτσιάρα αλλα μου χαλάει τη διαθεση το να μην μπορω να κινηθω αναλογα με το τι θελω εγω.
Ναι μεν το εκλαικευσα σε προηγουμενο ποστ μου αλλα κ αυτο το να μου ψαχουλευουν τα πραγματα το νιωθω σα "βιασμό".
το καλυτερο θα σας το αφησω για το τελος, μαντεψτε που ηταν να παω την αλλη εβδομαδα!ε?ε?ναι σωστα μαντεψατε!τουρκια!!!!προθυρα πολεμου!ο-λα-λα!
σας ειπα οτι το 2015 ήταν η πιο γκαντεμικη ταξιδευτικα χρονια????:eek:
απαπαπα να φυγει και να μην ξαναγυρισει!!!ζητω το 2016 λεμε!
αν θελετε συμβουλες για το ποια μερη να αποφυγετε ρωτειστε εμενα, οτι εχω κλεισει εγω αποφυγετε το!!!:haha:
Για λέγε που έχεις κλείσει για το 2016;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
όπως προανεφερα δεν ειμαι και καμια φοβιτσιάρα
Οτι το λες, δεν σημαινει πως ισχυει κιολας. Δεν ξερω τι ειδες στο Παρισι, αλλα αν ειδαμε τα ιδια τις επομενες μερες μετα τις επιθεσεις, δεν νομιζω να δικαιολογειται ο πανικος σου.

Σε αλλα νεα, γυρισα πριν απο λιγο απο Βερολινο και το μονο που θυμιζει τα προσφατα γεγονοτα ειναι τα παρα πολλα λουλουδια που υπηρχαν εξω απο τη γαλλικη πρεσβεια. Συνολικα σε 5 μερες διαμονης ειδα 2 αστυνομικους στην πυλη του Βραδμβουργου και δεν με ελεγξαν πουθενα. Εντυπωση μου εκανε πως στο γερμανικο αεροδρομιο δεν μου ζητηθηκε καν ταυτοτητα ή διαβατηριο.
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Εγώ πάλι μόλις γύρισα από την πόλη, που αν εξαιρέσεις τα "γουρουνάκια" (βλ.police officers) που είναι πάρα πολλά και κάνουν βολτες πάνω κάτω Ταξίμ και Ιστικάλ μαζί με κάτι αύρες, και όλο κορνάρουν (μετά την πρώτη μέρα το συνηθίζεις) κατα τα άλλα οι Τούρκοι είναι μες στην καλή χαρά τα εμπορικά μαγαζιά κλασσικά ανοιχτά μέχρι τα ξημερώματα , 1,30 -2 δεν πέφτει καρφίτσα από τον κόσμο, οι ιμαμηδες τα λένε στις γνωστές τους ώρες , το Balkan Lokantasi στέκει στην θέση του να μας ταίζει τσάμπα και η μόνη μαλακία είναι πως στο SAW που ταξίδεψα αυτή την φορά, όταν φεύγεις έχουν μαζί τις πτήσεις εσωτερικού και εξωτερικού και στα bagdrop και στους ελέγχους, πράγμα που σημαίνει ο κακός χαμός παρεούλα με κάθε κατακαημένο τούρκο μαυροτσύκαλο από τα βάθη της Ασίας, με αποτέλεσμα ενώ ήμουν 1ώρα και 40 λεπτά πριν στο αεροδρόμιο να φτάσω στο gate 10 λεπτά πριν την αναχώριση και να ανέβω τελευταίος (για άλλη μια φορά) στο λεωφορείο..
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Το ενδεχόμενο αυτή τη στιγμή το Παρίσι να είναι πιο ασφαλές απο κάθε άλλη φορά το έχει σκεφτεί κανείς ακριβώς λόγω της αυξημένης ασφάλειας και επιφυλακής που επικρατεί; Στατιστικά, το να γίνει ξανά κάτι παρόμοιο αυτή την περίοδο στην ίδια πόλη νομίζω είναι αρκετά σπάνιο.
Βέβαια τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ μιας κι έχω ήδη κλείσει εισιτήρια και ξενοδοχεία για το Φεβρουάριο τα οποία δεν είναι refundable... Οπότε ούτως ή άλλως έχω απλά να περιμένω και να κρίνω λίγο πριν πάω. Θεωρώ όμως πως και για τώρα να τα είχα κλείσει, θα πήγαινα.
Το οτι υπάρχει παντού στρατός στο δρόμο για κάποιους μπορεί να λειτουργεί αρνητικά και να τους αγχώνει, απο την άλλη κάποιους άλλους όμως μπορεί να τους κάνει να αισθάνονται περισσότερη ασφάλεια.
Παρεμπιπτόντως, μιλώντας για ασφάλεια.... Σήμερα διάβασα αυτό το άρθρο, για τις πιο ασφαλείς και φιλειρηνικές χώρες του κόσμου για το 2015. Ίσως σας φανεί χρήσιμο. :)
http://www.lifo.gr/now/world/82026
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
σας ειπα οτι το 2015 ήταν η πιο γκαντεμικη ταξιδευτικα χρονια????:eek:
απαπαπα να φυγει και να μην ξαναγυρισει!!!ζητω το 2016 λεμε!
αν θελετε συμβουλες για το ποια μερη να αποφυγετε ρωτειστε εμενα, οτι εχω κλεισει εγω αποφυγετε το!!!:haha:
Ακύρωσες και τη Βαρκελώνη τελικά που ρωτούσες πριν κάποιο διάστημα;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
, πράγμα που σημαίνει ο κακός χαμός παρεούλα με κάθε κατακαημένο τούρκο μαυροτσύκαλο από τα βάθη της Ασίας
Αχρειαστη επισημανση. Ελπιζω η δυσφορια που ενιωσες να προκληθηκε απο τον αριθμο του πληθους και οχι απο τα "ποιοτικα" τους χαρακτηριστικα. Ειναι λιγακι ακομψο να διαβαζουμε ρατσιστικα σχολια για καποιους που δεν εχουν τη δυνατοτητα να απαντησουν.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Τ
Παρεμπιπτόντως, μιλώντας για ασφάλεια.... Σήμερα διάβασα αυτό το άρθρο, για τις πιο ασφαλείς και φιλειρηνικές χώρες του κόσμου για το 2015. Ίσως σας φανεί χρήσιμο. :)
http://www.lifo.gr/now/world/82026
Οου, ακριβούτσικες οι πιο φιλειρηνικές χώρες του κόσμου, ΖΗΤΩ Η ΤΣΕΧΙΑ θα πω! :D
 
Last edited:

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Προφανέστατα (ίσως όχι και τόσο όπως το έργαψα όντως, σόρρυ) δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα "ποιοτικά" χαρακτηριστικά τους, παρα μόνο με το ότι δεν είναι συνηθισμένοι με τις διαδικασίες και τα πράγματα όλα γινόντουσαν πιο αργά και από ριπλέι .. Αλλά το κυρίως πρόβλημα, το έχω επειδή θεωρώ πως στο SAW τουλάχιστον που εξηπηρετεί κατα βάση τις εσωτερικές πτησεις , δεν έπρεπε να τα έχουν όλα μπλεγμένα, γιατί ο αριθμός των επιβατών είναι τεραστιος..

Οου, ακριβούτσικες οι πιο φιλειρινικές χώρες του κόσμου, ΖΗΤΩ Η ΤΣΕΧΙΑ θα πω! :D
Λογικό μου ακούγεται γιατί περισσότερη ειρήνη σημαίνει , λιγότερα αχρείαστα πολεμικά έξοδα, όπως και περισσότερη σιγουριά για επιχειρήσεις , άρα και ποιο αναπτυξιακό περιβάλλον, συνεπως ποιο πλουσιες χώρες με ποιο ακριβό κόστος ζωής..
 
Last edited by a moderator:

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Οτι το λες, δεν σημαινει πως ισχυει κιολας. Δεν ξερω τι ειδες στο Παρισι, αλλα αν ειδαμε τα ιδια τις επομενες μερες μετα τις επιθεσεις, δεν νομιζω να δικαιολογειται ο πανικος σου.
δε νομιζω να ειδαμε τα ιδια πραγματα εκτος κι αν αφησες τη φαμίλια και πηρες σβαρνα τα τουριστικα αξιοθέατα για να κοψεις κινηση :haha:
τις πρωτες μερες η κατασταση ηταν αθλια.. η ζωη για τους γαλλους συνεχιστηκε, μιλαμε όμως για μια φυλη που ξοδευει 2μιση ωρες περιπου την ημερα στο να πηγαινοέρχεται στη δουλεια του και δεν θεωρει ότι χανει πολυτιμο χρονο. όπως ειπα όλα είναι υποκειμενικα. εγω μπορω να μιλησω για το τι ειδα και βιωσα εγω :rolleyes:

Ακύρωσες και τη Βαρκελώνη τελικά που ρωτούσες πριν κάποιο διάστημα;
Ακυρώσαμε μονο την βορεια ισπανια γιατι αρρωστησε το μωρο της φιλης μου...παλι θα πηγαινα αλλα δεν ειχε νοημα χωρις αμαξι.
ειπαμε χρονια χαους το 15 για μενα

Για λέγε που έχεις κλείσει για το 2016;
Βαυαρια, ποδαρικο στη χωρα της Μερκελ θα παρω το αιμα μας πισω αδερφια αν προκαλεσω κ εκει καταστροφες :haha:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom