Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

stelios357

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλησπέρα σας. Επειδή θα είμαι Κωνστ/πολη την ερχόμενη βδομάδα μήπως γνωρίζει κάποιος το καραβάκι για Πρηγκιπόνησσα από που το παίρνουμε και πόσο έχει? Και κάθε πότε το έχει....Θα μένουμε Ταξίμ.Είναι κοντά η αφετηρία του καραβιού?Thanks προκαταβολικά....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Καλησπέρα σας. Επειδή θα είμαι Κωνστ/πολη την ερχόμενη βδομάδα μήπως γνωρίζει κάποιος το καραβάκι για Πρηγκιπόνησσα από που το παίρνουμε και πόσο έχει? Και κάθε πότε το έχει....Θα μένουμε Ταξίμ.Είναι κοντά η αφετηρία του καραβιού?Thanks προκαταβολικά....
Από Καμπατάς, πας εύκολα από την πλατεία Ταξίμ με το φουνίκολαρ, θα το βρεις μαζί με την γραμμή του μετρό.
 

stelios357

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Μήπως μπορείτε να δώσετε άλλες πληροφορίες?πχ πόση ώρα είναι η διαδρομή,πόσο έχει το εισητήριο,σε ποιά νησιά αξίζει τον κόπο να κατέβουμε...
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Καλησπερα σας,

Αυριο πεταω για Κωνσταντινουπολη με Pegasus Airlines και αφιξη στο αεροδρομιο Sabiha.
Υστερα απο τις συμβουλες φιλων και γνωστων εντος κι εκτος φορουμ κατεληξα στην αποφαση να κανω συναλλαγμα στην Τουρκια.....ομως φτανοντας στο αεροδρομιο θα πρεπει να αγορασω εισητηρια για τα Havatas, θα δεχτουν ευρω? δεν με νοιαζει να πληρωσω και κατι παραπανω αρκει να δεχοντε ευρω.....αν ξερει καποιος να μου πει με βεβαιοτητα θα με βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω παρα πολυ
 

vagiannie

Member
Μηνύματα
17
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΆΜΣΤΕΡΝΤΑΜ
κάνε συνάλλαγμα λίγα χρήματα από το αεροδρόμιο ώστε να πληρώσεις και τα HAVATAS. Εγώ τουλάχιστον αυτό είχα κάνει...
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Όπως σου γράφει και η @vagiannie το καλύτερο είναι να αλλάξεις λίγα ευρώ στο αεροδρόμιο. Αν δεν προλαβαίνεις όμως μπορείς να πληρώσεις και με ευρώ μέσα στο λεωφορείο τον εισπράκτορα, με λίγο υψηλότερη ισοτιμία και με ρέστα σε λίρες.
http://mikestravelguide.com/the-cheapest-way-to-get-from-sabiha-gokcen-airport-to-taksim-square/
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
παιδιά πως το βλέπετε το πραγμα;εχει αποφασιστεί τι σοι πολεμος θα γινει στην Τουρκια;Οικονομικος μονο ή και πολεμικότατος;:shock:
να ξερω αν θα ετοιμασω τσαντακι ή όχι!παντως αν ξεσπασει πολεμικοτατος να ξερετε ότι εγινε επειδη πήγα!:D
από ασφαλεια ταξιδιωτικη κανετε;δεν έχω ξαναπαει εκτος ευρωπης και παντα παιρνω μαζι την καρτα υγειας!αλλα για ένα διημερο δεν αξιζει νομιζω...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
χθες επέστρεψα, υπάρχει έντονη παρουσία αστυνομικών στην Ιστικλάλ και στο Ρωσικό Προξενείο κυρίως, ένοπλοι φρουροί με το χέρι στην σκανδάλη!
κατά τα άλλα , στις υπόλοιπες περιοχές που κινήθηκα, (ασιατική πλευρά κυρίως και μπεσικτας) δεν πρόσεξα κάτι διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom