Αυστρία Εκλεισα για Βιεννη!Τη βοηθεια σας παρακαλω..!!

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπερα! Τον Δεκεμβριο κλεισαμε να παμε για 5 μερες Βιεννη. Μηπως ξερετε αν υπαρχει καποια καρτα που μπορω να βγαλω για τις εισοδους στα ανακτορα, μουσεια κλπ;
Καλησπερα, εγω αυτο που μπορω να σου πω και ισως βοηθησω, σκεψου πρωτα σε ποια ανακτορα, μουσεια κτλ. Θες να μπεις και αναλογως κρινε αν σε συμφερει. Εμεις δεν την βγαλαμε, δεν αξιζε γιαυτα που θελαμε να κανουμε και πηγαμε σχεδον σε ολα με τα ποδια.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Γεια σας! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι. Σχεδιάζω να ταξιδέψω στις 28 Δεκέμβρη στη Βιέννη με τρένο από Βουδαπέστη. Έχω διαβάσει αρκετά ποστ, αλλά δεν έχω βρει αυτό που ψάχνω. Διάβασα ότι υπάρχει η Ουγγρική εταιρεία MAV, η οποία διαχειρίζεται τις μεταφορές αυτού του τύπου και πως μπορείς να κλείσεις το εισιτήριό σου online φθηνότερα, αν το κλείσεις νωρίς. Μπήκα στην ιστοσελίδα της, αλλά το πρόγραμμα των δρομολογίων σταματάει στις 12/12/15. Ξέρει κάποιος πότε και αν ανανεώνεται το πρόγραμμα online; Υπάρχει περίπτωση να ανανεωθεί 13/12/15 και να πρέπει να περιμένω μέχρι τότε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Μπαίνω και κοιτάω που και που μήπως ανανεώθηκε το πρόγραμμα, αλλά ακόμη τίποτα. Είναι μέχρι 12/12/15. Που σημαίνει ότι και αν κάποιος θέλει για παράδειγμα να κλείσει 13-14-15-16/12/15 δε μπορεί αν και είναι ένας μήνας διαφορά. Εγώ υποπτεύομαι ότι το αλλάζουν μια φορά το χρόνο και θα ανανεωθεί 13/12/15. Δεν πειράζει. Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ υποπτεύομαι ότι το αλλάζουν μια φορά το χρόνο και θα ανανεωθεί 13/12/15
2 φορές το αλλάζουν το χρόνο.Όχι μόνο στην Αυστρία.Και μία τον Ιούνιο.Κατά τα άλλα,τσέκαρε το μέρα παρά μέρα,πιστεύω μέχρι τέλη του μηνός θα μπορείς να κλείσεις.
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο..
Γενικά πάντως δεν νομίζω να έχεις δυσκολία να κλείσεις.. Εγώ αρχές Δεκεμβρίου που είχα πάει (που έλεγα και στο άλλο νήμα) έκλεισα online μια μέρα πριν. Είχα ταξιδέψει με railjet κόστος γύρω στα 25-30 ευρώ πήγαινελα.. Προφανώς μπορεί να προσθέσουν έξτρα δρομολόγια λόγω εορτών και γι αυτό να μην έχουν βγάλει πρόγραμμα ακόμη..
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Το έψαχνα μόνο γιατί διάβασα ότι είναι πιο φτηνά άμα τα κλείσεις online και νωρίτερα. Αλλά αφού μου λες ότι τα έκλεισες τελευταία στιγμή σε αυτή την τιμή μια χαρά! Σ'ευχαριστώ πολύ!
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο..
Κρατώ μια επιφύλλαξη μήπως παίζει κάτι άλλο λόγο γιορτών , αλλά τις υπόλοιπες μέρες έτσι παίζουν Και δεν χρειάζεται να κοιτάξεις για πρώτη θέση και τέτοια.. Το railjet είναι υπερταχεία, αν θυμάμαι καλά κάνει γύρω στις 2 ώρες και είναι υπερλουξ και η δεύτερη θέση είναι με τραπεζάκια που κάθεσαι αντικριστα και τέτοια.. Εδώ σκέψου Μρατισλάβα πήγα (φτωχή χώρα φτωχά τρένα) και η δεύτερη θέση ήταν με τα κουπέ που έχουμε στην Ελλάδα για την πρώτη θέση στα τρένα..
 

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
καλησπερα, ειμαι καινουριο μελος κ σ ενα μηνα θα βρισκομαι Βιεννη, εχει χρησιμοποιησει καποιος την vienna pass?δεν εχω βρει πουθενα καποιον να την αναφερει κ αν αξιζει η αγορα της!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom