Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Εχω μαζέψει τα μίλια με το παραπάνω για να διατηρήσω την silver βαθμίδα , αλλά δύσκολο να φτάσω τα υπόλοιπα για την gold παρόλο που θα κάνω και άλλα ταξίδια .

Απο ότι κατάλαβα ,αυτά τα παραπάνω μίλια απλα χάνονται όταν κλείσεις χρόνο και μηδενιστούν .

Έτσι δεν σου δίνουν κίνητρο να χρησιμοποιήσεις την Aegean.
Με το προηγούμενο σύστημα νομίζω μέτραγαν οι 12 τελευταίοι μήνες .
Όταν άλλαζε ο μήνας , αφαιρούσαν τα μίλια του περσινού μήνα.
Τώρα μηδενίζουν καθε χρόνο συγκεκριμένη ημερομηνία .

Κάνω λάθος ;
Δεν κάνεις λάθος.Είναι 12 μήνες από την ημερομηνία αναβάθμισης ή ανανέωσης τής βαθμίδας.
Είδα τελικά ότι μετά τους 12 μήνες δεν χάνονται / μηδενίζουν τα μίλια για να ανέβεις βαθμίδα .
Μετά την αλλαγή του προγράμματος miles and bonus (11ος του 2014) έγινα silver.
Ξεκίνησα πάλι ταξίδια απο τέλος Γενάρη και μεχρι αρχές Νοέμβρη έκανα 19000 μίλια και ήθελα 5000 για να γίνω Gold ,μεχρι 24/11/15 .
Απο 25/11 μου γράφει ακόμα ότι θέλω 5000 μεχρι τέλος Ιανουαρίου .
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τα μίλια απο αγορές στα Duty Free πότε πιστώνονται??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Συνήθως μέχρι να γυρίσω απο το ταξίδι(μιά εβδομάδα) έχουν πιστωθεί.Άν κάνεις βέβαια την αγορά στην αναχώρηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Downgraded to blue... Τι να κάνουμε, 7 εισιτήρια έξωτερικού με μίλια και μόλις ένα αγορασμένο to 2015. Ούτε τα όλα τα κουπόνια αναβάθμισης και εισόδου σε lounge δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω. Δεν θα μου λείψουν και ιδιαίτερα.
Ευτυχώς που τα happy miles διατιθενται και σε μας τους ταπεινούς blue members...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Εισαι μια πτωχη πλην τιμια. Πτωχη ομως :)
Δεν ξέρεις τι λες κακομοίρη. Στεναξαν οι πιστωτικές κάρτες της ΠΑΡΑ πολυ πλούσιας συμφορουμίτισσας σου για να ρεουν τα μίλια....
Σε αφήνω στην πλάνη σου και παω για μια βουτιά στη θερμαινόμενη πισίνα μου. Εκεί στον Μπύθουλα μαζεύετε ακόμη τα νερά από την χθεσινή πλημμύρα;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Πισινα, πιστωτικες που αναστεναζουν, ταξιδια...μηπως να γνωριστουμε καλυτερα;

Hint: silver member, θα σε βαζω και λαουντζ
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
αχ κι εγω επεσα στα ταρταρα, ήταν ωραίο όσο κράτησε!Έχασα και τα κουπόνια γιατι για τα νησια μας ειχε κατι τιμες άλλο πραμα!
ε την ξερω την καταρα μου ryanair και πολύ μας πέφτει εμάς του βόρειους :D
Αν δεν βαλει μυαλό η Aegean και βάλει κ από θεσνικη νέους προορισμούς δε βλέπω να την ξαναπαίρνω!οχι άλλη Γερμανία ντε!έχω πάει περισσότερο από τους ελληνες μετανάστες!:haha:
η άλλη λυση είναι να σταματησει η μερκελ να μας ριχνει το μισθο στο δημοσιο κάθε δεκαπενθημερο και να με δεχτει στις αγκαλες της η Aegean bonus εδώ γελαμε περισσοτερο :haha::haha::haha::haha::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
αχ κι εγω επεσα στα ταρταρα, ήταν ωραίο όσο κράτησε!Έχασα και τα κουπόνια γιατι για τα νησια μας ειχε κατι τιμες άλλο πραμα!
Εγώ το κουπόνι 50% δεν το χρησιμοποίησα καν. Δεν μου φάνηκε και καμια τρελή οικονομία.
Για ποιο νησί είχε τόσο καλές τιμές και έκλεισες; Πόσα χρήματα εξοικονόμησες κλείνοντας Flex. Και γιατί δεν είπες κάτι; :haha:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Εγώ το κουπόνι 50% δεν το χρησιμοποίησα καν. Δεν μου φάνηκε και καμια τρελή οικονομία.
Για ποιο νησί είχε τόσο καλές τιμές και έκλεισες; Πόσα χρήματα εξοικονόμησες κλείνοντας Flex. Και γιατί δεν είπες κάτι; :haha:
όχι κοριτσι σαρκαστικη ημουν :confused: οι τιμες της Aegean για καλοκαιρι ηταν φωτια!παει χαμενο το κουπονι :icon_evil: μου κακοφαίνεται που είμαι "φυσικη μπλε" παλι :haha:
7 εισιτηρια πανελα εβγαλες με τα μιλια;;;;
εχετε κοινη aegean bonus με το συζυγο ή μονη σου τον ξεπουπουλιάζεις;αν δεν είμαι αδιακριτη ποσο ευκολα ερχονται τα μιλια να παρει η ευχη ποσα χιλιαρικα το χρονο χτυπας σε αυτη;εγω εχω την απλη bonus αλλα δεν κανει τιποτα φυσικα εξαργυρωνω στην bp ...
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Καλημέρα! κι εγώ που παρέμεινα Silver Member κουπόνι 50% δεν πήρα. Ανανεώθηκαν μόνο τα 4 κουπόνια για πρόσβαση στο lounge, οι 2 αναβαθμίσεις θέσεων και το κουπόνι για το Holmes... Κρίμα γιατί υπολόγιζα να το χρησιμοποιήσω για Μήλο φέτος... Περικοπές προνομίων η Aegean...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom