Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Η δέσμευση φαίνεται χωριστά σε άλλο πλαίσιο στο e-banking. Έχω δει την δέσμευση σε άλλη κράτηση, δεν είναι το ίδιο. Σε αυτή την περίπτωση έγινε χρέωση κανονικά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κατάλαβα. Λογικό επομένως να έχεις εκνευριστεί. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
849
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα, αλλά γιατί δεν παίρνεις το customer service της κάρτας σου για να σου πουν αν είναι δεσμευμένα απλά τα χρήματα ή έχει γίνει η πληρωμή; Σε ανάλογη περίπτωση μου είχαν πει (ήταν δεσμευμένα και όταν τελικά ακύρωσα τα "απελευθέρωσαν" και με αρκετή καθυστέρηση μάλιστα).
Συνήθως οι τράπεζες κάνουν αποδέσμευση μετά από ένα 15ήμερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μου απάντησαν σήμερα να στείλω το statement για να δουν τι γίνεται. Μόλις μου έρθει θα το στείλω και βλέπουμε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Μπορει να μπερδευτηκαν απο το ξενοδοχειο και αντι για το κουμπι της προεγκρισης να πατησαν το κουμπι της πληρωμης. Ειναι απλα ενα κουμπι διαφορα και καμια φορα γινονται λαθη. Ζητα απο το ξενοδοχειο να σου στειλουν το αποδεικτο της προεγκρισης αν ισχυριζονται πως εκαναν προεγκριση και αν οντως ειναι ετσι επικοινωνησε με την τραπεζα σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μπορει να μπερδευτηκαν απο το ξενοδοχειο και αντι για το κουμπι της προεγκρισης να πατησαν το κουμπι της πληρωμης. Ειναι απλα ενα κουμπι διαφορα και καμια φορα γινονται λαθη. Ζητα απο το ξενοδοχειο να σου στειλουν το αποδεικτο της προεγκρισης αν ισχυριζονται πως εκαναν προεγκριση και αν οντως ειναι ετσι επικοινωνησε με την τραπεζα σου.
Τριπάκια, κάπως έτσι έγινε τελικά. Το ξενοδοχείο απάντησε ότι κατά λάθος έκανε κανονική χρέωση, θα μου επιστρέψουν τα λεφτά στην κάρτα και θα πληρώσω εκεί όταν πάω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το myprivatetravel.com ειναι το private members club της yeego.com . Ειναι μια B2B & προσκεκλημενων μελων κλειστη μηχανη αναζητησης ξενοδοχειων. Σε αυτη θα βρειτε τα ξενοδοχεια που υπαρχουν στην yeego.com σε ιδιες ή και καλυτερες μερικες φορες τιμες.

Μπορει να βρεις για παραδειγμα ενα δωματιο σε τιμη ευκαιριας που δεν θα το δεις σε αλλη μηχανη αναζητησης επειδη το ξενοδοχειο δεν θελει να φαινεται πως πουλαει δωματια τοσο φθηνα. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα εχω βρει καλες ευκαιριες με λιγο ψαξιμο.

Για εγγραφη χρειαζεται προσκληση ειτε απο καποιο αλλο μελος ειτε αποτη yeego.com . Αφου εγγραφεις θα εχεις 15 ευρω εκπτωση για την πρωτη σου κρατηση βαζοντας τον κωδικο WELCOME και φυσικα για καθε κρατηση κερδιζεις το 3% επι της τιμης που το χρησιμοποιησεις για μελλοντικες κρατησεις . Επιπλεον αν προσκαλεσεις αλλους να γινουν μελη του myprivatetravel.com θα κερδιζεις 3% επι της τιμης των κρατησεων που θα κανουν. Τα χρηματα θα πιστωνονται στο λογαριασμο σου 72 ωρες μετα την ημερομηνια αναχωρησης της κρατησης.

Για εγγραφη πατα εδω
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Aν υποθέσουμε ότι κάποιος κάνει κράτηση με χρεωστική και αφού γίνει η προεγκριση μια ημέρα πριν πάει στο ξενοδοχείο το μετανιώνει και δεν πάει στο ξενοδοχείο αλλά έχει βγάλει πρωτύτερα τα χρήματα από την κάρτα.Τι γίνεται;Δεδομένου ότι υπάρχει ο όρος ότι δεν μπορείς να ακυρώσεις 2 ημέρες πιο μπροστά.Δεν μπορεί να τα βγάλει μήπως γιατί δεσμεύονται;
 
Last edited:

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Το myprivatetravel.com ειναι το private members club της yeego.com . Ειναι μια B2B & προσκεκλημενων μελων κλειστη μηχανη αναζητησης ξενοδοχειων. Σε αυτη θα βρειτε τα ξενοδοχεια που υπαρχουν στην yeego.com σε ιδιες ή και καλυτερες μερικες φορες τιμες.
Και γω τα πετούσα τα μέιλ στα σπαμ και ζήτησα να με ξεγράψουν! Να δω πώς θα ξαναμπώ τώρα!
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο..
Το myprivatetravel.com ειναι το private members club της yeego.com . Ειναι μια B2B & προσκεκλημενων μελων κλειστη μηχανη αναζητησης ξενοδοχειων. Σε αυτη θα βρειτε τα ξενοδοχεια που υπαρχουν στην yeego.com σε ιδιες ή και καλυτερες μερικες φορες τιμες.

Μπορει να βρεις για παραδειγμα ενα δωματιο σε τιμη ευκαιριας που δεν θα το δεις σε αλλη μηχανη αναζητησης επειδη το ξενοδοχειο δεν θελει να φαινεται πως πουλαει δωματια τοσο φθηνα. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα εχω βρει καλες ευκαιριες με λιγο ψαξιμο.

Για εγγραφη χρειαζεται προσκληση ειτε απο καποιο αλλο μελος ειτε αποτη yeego.com . Αφου εγγραφεις θα εχεις 15 ευρω εκπτωση για την πρωτη σου κρατηση βαζοντας τον κωδικο WELCOME και φυσικα για καθε κρατηση κερδιζεις το 3% επι της τιμης που το χρησιμοποιησεις για μελλοντικες κρατησεις . Επιπλεον αν προσκαλεσεις αλλους να γινουν μελη του myprivatetravel.com θα κερδιζεις 3% επι της τιμης των κρατησεων που θα κανουν. Τα χρηματα θα πιστωνονται στο λογαριασμο σου 72 ωρες μετα την ημερομηνια αναχωρησης της κρατησης.

Για εγγραφη πατα εδω
@tripakias Εγώ πάντως στο έδωσα το 3% μου άμα κλείσω.. ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το travelpony.com για 2 ακομη ωρες περιπου τρεχει μια προσφορα με 7% εκπτωση χρησιμοποιωντας τον κωδικο 7PERCENT .

Επιπλεον οσοι κανετε εγγραφη απο εδω κερδιζετε $35 promo code που τον χρησιμοποιειτε ομως μονο για κρατηση ανω των $200 προ φορων. Δεν ξερω αν το promo code των $35 το κερδιζετε κανοντας εγγραφη κανονικα απο τη σελιδα ή πρεπει να πατησετε στο δικο μου yperlink που εδωσα πιο πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom