Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Μη μου πεις ότι πας το Γενάρη! :bleh:
ω ναι!ή τις δικές σου διακοπές θα χαλούσα ή του @makisg στο Στρασβούργο!Άγιο είχε ο κύριος Μάκης!Εσύ την πάτησες!:haha:
Με τέτοιο περιεχόμενο τι περίμενες απ' τα φαντάρια:)

Να γυρίσεις που? στο καταφύγιο? πάλι καλά που δεν πανικοβλήθηκες.:haha:
βρε λύσσα κακιά να με παρουσιάσετε οτι ζω σε μπουρμουλήθρα..όχι αν και θα ήταν τελεια!!:D

Όχι ρε συ.. Κι εγώ λέω για Μόναχο το Μάρτη μη μου το κάνεις αυτό :confused:

:haha:
ο @chris7 την γλύτωσε και πάει πριν απο εμενα, εσύ θα δεις σκόνη και χάος!

παντως για να το ονομασαν τρομοκρατία μάλλον προκαλεί τρομο αλλιώς υποθέτω θα το ονομαζαν τουλουμπάκι, κουρκουμπινι κτλ :clap:
φυσικά και πιστευω οτι το να απειλειται ενα ταξιδι που έχει κλειστεί για 2 μηνες μετά ε είναι γελοίο. μιλάμε για τώρα δε ξερουμε τι θα γινει ως τοτε.
αλλα επειδη ο χρονος μου ειναι χρημα κ η αδεια μου ειναι ασθενικα μικρη πρεπει να ειμαι σιγουρη οτι θα περασω καλα.
μα ειχα πισω backpack, τσαντα 30λτ, τσαντακι, πορτοφολακι και μου τα ελεγξανε ολα!λιγο ελειψε να μου μετρησουν και τα ψιλα!ευτυχως δεν ειδαν στο σουτιεν που ειχα τον σουγια :haha:
 
Last edited by a moderator:

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο..
Μια επισημανση: Η εμφανιση στρατου και αστυνομιας στους δρομους του Παρισιου δεν ειναι κατι καινουριο. Και τον Γεναρη ηταν καπως ετσι, αλλα και πριν απο τα χτυπηματα ηταν διακριτικη μεν πιο εντονη δε απ' οτι συνηθιζεται στις αλλες ευρωπαικες μεγαλουπολεις.
Έχω την εντύπωση, πως είναι καμιά δεκαετία έτσι . Άλλωτε πιο ήρεμα , άλλωτε με περισσότερη ένταση , άλλωτε προβλήματα με μουσουλμάνους , άλλωτε με τα πιο φτωχά λαικά στρώματα.. Έγω τους στρατιώτες πάντα τους θυμάμαι να σουλατσάρουν στο Παρίσι..
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Χθες επέστρεψα από Μαρόκο κι όλα καλά.Κατά την αναχώρηση μου από το αεροδρόμιο της Χιρόνα είχε υπερβολικό έλεγχο,ειδικά στις γυναίκες.
Στην επιστροφή είχε απίστευτες ουρές αν και είχα πάει 2,30 ώρες πριν
οριακά προλάβαμε την αναχώρηση.
Ο έλεγχος ήταν θεωρητικός πιο πολύ από ουσιαστικός,γιατί ο τύπος που έλεγχε τις
βαλίτσες πιο πολύ έλεγχε τις καμπύλες των κοριτσιών παρά την οθόνη. :)
Panpan ψάχνω για ένα σημάδι να πάμε Μαρόκο για Χριστούγεννα. Μήπως εσύ είσαι το σημάδι;;; Μήπως η στάση μας στην Βαρκελώνη είναι πιο επικίνδυνη από το Μαρόκο; Να πάω Λισαβώνα ή σε ταρομαντεία;;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Panpan ψάχνω για ένα σημάδι να πάμε Μαρόκο για Χριστούγεννα. Μήπως εσύ είσαι το σημάδι;;;
Ίσως,αφού να φανταστείς στο Μαρακές που πήγα,το Ριαντ το διαχειριζόταν μια
Ελληνίδα :)
Για να μην βγούμε πολύ εκτός θέματος αν θες κάτι από εκεί άνοιξε θέμα με το
Μαρόκο ή δες αν έχει κάτι σχετικό ανοιχτό ήδη. ;)
 

Marina14

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Παιδιά καλησπέρα! Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο 10-15 Δεκεμβρίου με τον άντρα μου αλλα λέω να μην πάω. Τα χρήματα απο τα εισιτήρια δεν επιστρέφονται αλλα έχω φοβηθεί πολυ με ολα αυτα. Όλο λέω να το παρω απόφαση και όλο για τη Γερμανία ακούω στις ειδήσεις. Ειμαι υπερβολική;;);)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Παιδιά καλησπέρα! Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο 10-15 Δεκεμβρίου με τον άντρα μου αλλα λέω να μην πάω. Τα χρήματα απο τα εισιτήρια δεν επιστρέφονται αλλα έχω φοβηθεί πολυ με ολα αυτα. Όλο λέω να το παρω απόφαση και όλο για τη Γερμανία ακούω στις ειδήσεις. Ειμαι υπερβολική;;);)
Αν ημουν ο αντρας σου θα πηγαινα μονος μου
 

Marina14

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
:haha::haha::haha: Οκ ήσασταν σαφείς..! Κι αυτός τα ίδια μου λέει. Δηλαδή μονο εγω φοβάμαι; :oops: Είδα και αναφερόταν εδώ το Βερολίνο σαν μέρος που θεωρείται ας πούμε στόχος και για αυτο ειμαι σκεπτική. Δε θέλω να έχω το άγχος απλώς..πάντως ευχαριστω για τις απαντήσεις!:)
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Να μην εχει αγχος, και αυριο βγαινοντας απο το σπιτι σου στην Ελλαδα (οπου μενεις) για να κανεις τα ψωνια της ημερας μπορει να σε χτυπησει ενα αυτοκινητο, ειναι μια πιθανοτητα που μπορει να συμβει. Αυτη η πιθανοτητα θα σε κρατησει μεσα στο σπιτι για παντα;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Παιδιά καλησπέρα! Έχω κλείσει εισιτήρια για Βερολίνο 10-15 Δεκεμβρίου με τον άντρα μου αλλα λέω να μην πάω. Τα χρήματα απο τα εισιτήρια δεν επιστρέφονται αλλα έχω φοβηθεί πολυ με ολα αυτα. Όλο λέω να το παρω απόφαση και όλο για τη Γερμανία ακούω στις ειδήσεις. Ειμαι υπερβολική;;);)
Το 2009 λίγες ημέρες πριν το ταξίδι που είχα κανονίσει στο Βερολίνο είχαν απειλήσει οι τρομοκράτες ότι θα χτυπήσουν την Γερμανία και μάλιστα ανέβασαν στο internet ένα video που έδειχνε κάποια μέρη της Γερμανίας μεταξύ αυτών και το Βερολίνο.Για να μειώσουμε τις πιθανότητες να πάθουμε κάτι νοικιάσαμε αμάξι.

Τελικά οι τρομοκράτες δεν χτύπησαν ποτέ αλλά μου έριξε μια μπουνιά ενώ περπατούσα ένας σουρωμένος Ρώσος δίμετρος καθώς κάναμε βόλτα δίπλα από τον πύργο Φέρνσετουρμ.

true story
 

Marina14

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Το 2009 λίγες ημέρες πριν το ταξίδι που είχα κανονίσει στο Βερολίνο είχαν απειλήσει οι τρομοκράτες ότι θα χτυπήσουν την Γερμανία και μάλιστα ανέβασαν στο internet ένα video που έδειχνε κάποια μέρη της Γερμανίας μεταξύ αυτών και το Βερολίνο.Για να μειώσουμε τις πιθανότητες να πάθουμε κάτι νοικιάσαμε αμάξι.

Τελικά οι τρομοκράτες δεν χτύπησαν ποτέ αλλά μου έριξε μια μπουνιά ενώ περπατούσα ένας σουρωμένος Ρώσος δίμετρος καθώς κάναμε βόλτα δίπλα από τον πύργο Φέρνσετουρμ.

true story

Κατάλαβα τι θελεις να πεις kabamarou ;)
Αποφασισα να παω τελικά. Τωρα το πρόβλημα ειναι οτι ειμαι εντελώς απροετοίμαστη και το ταξίδι ειναι σε δέκα μέρες! Το αυτοκίνητο σας βόλεψε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.705
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom