Γενικά Θεσσαλονίκη πτήσεις

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Ό,τι και να σου πούμε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα.Να έχεις τις διαστάσεις που προβλέπονται για να μην έχεις πρόβλημα.
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Καλησπέρα , έχω κλείσει εισιτήριο Θεσ/νικη Βουδαπέστη για τις 7 Απριλίου θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει κατα πόσον γίνεται σοβαρός έλεγχος στις χειραποσκευές για τις διαστάσεις γιατί είναι πολύ μικρές .
δεν γνωρίζω για το αεοδρόμιο της θεσσαλονίκης αλλα στο αεροδρόμιο της Λάρνακας γίνεται αυστηρός έλεγχος όσο αναφορά τις χειραποσκευές στην wizz. να σαι προσεκτικος με τις διαστάσεις γιατι μπορεί να σου δημιουργήσουν πρόβλημα.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
ευχαριστω κουμπαρε μου , ελπίζω να πάσειν ούλλα καλά
 

xoam6897

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα , έχω κλείσει εισιτήριο Θεσ/νικη Βουδαπέστη για τις 7 Απριλίου θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει κατα πόσον γίνεται σοβαρός έλεγχος στις χειραποσκευές για τις διαστάσεις γιατί είναι πολύ μικρές .
καλησπερα,
Στις 28 απριλιου θα ταξιδεψω και εγω με την wizz για βουδαπεστη απο θεσσαλονικη και θα ηθελα να διευκρινησω το εξης για το μεγεθος της χειραποσκευης. Στα εισητηρια που εκλεισα, οταν μου ηρθε το email με την επιβεβαιωση της κρατησης μου, στην αποσκευη εγραφε οτι δικαιουμαι δωρεαν το μεγεθος 56x45x25.
κθως στην γενικη πολιτικη εγραφε οτι αυτο το μεγεθος χρεωνεται με 10 ευρω, τους εστειλα email ρωταντας τους τι ισχυει και μου απαντησαν οτι ισχυει οτι ειναι δωρεαν μια χειραποσκευη μεγεθους 56χ45χ25 και οποτε αυτο το μεγεθος θα παρω εγω.
Μιας και θα ταξιδεψεις νωριτερα απο εμενα θα με ενδιεφερε η αποψη σου η καποιου αλλου που ταξιδεψε προσφατα με αυτην την εταιρεια.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
εισαι σίγουρος ότι το κατάλαβαν? γιατί όταν έκανα τσεκ ιν μπορούσα να επιλέξω αυτές τις διαστάσεις με επιπλέον χρέωση 12 ευρώ!
 

xoam6897

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Απο την συγκεκριμενη εταιρεια εκτος απο το αεροπορικο εισιτηριο , εκλεισα και ξενοδοχειο στην επιλογη(flight+hotel). Δεν ξερω αν εχει σημασια, αλλα ειναι σιγουρο οτι ειναι δωρεαν η μια βαλιτσα με τις διαστασεις 56χ45χ25
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Η πολιτική της εταιρείας είναι ξεκάθαρη για τις αποσκευές: https://wizzair.com/en-GB/useful_information/baggage
Τώρα αν εσύ έκλεισες κάτι το οποίο είχε ενσωματωμένη την τιμή για μεγάλη χειραποσκευή,δεν ξέρω.

Edit: Πήγα να κάνω μία παρόμοια κράτηση και όντως στο πακέτο πτήσεις+διαμονή,μία μεγάλη χειραποσκευή συμπεριλαμβάνεται δωρεάν.
 

Antoniste

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Μια χαρά μου φάνηκε..
Εφόσον αγοράσεις online checked-in baggage 32 κιλών,πρεπει να τηρησεις συγκεκριμένες διαστάσεις;; Διότι στο σαιτ τους γράφουν
"The maximum dimensions for one piece of baggage to fit through the cargo hold door are:

Width: 1.499 m
Height: 1.194 m
Length: 1.715 m"
Το υψος ομως φαινεται πολυ μεγαλο για βαλιτσα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom