Ανέκδοτα

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
"Όταν ο Οδυσσέας γύρισε στην Ιθάκη βρήκε την Πηνελόπη με τριάντα ανεμιστήρες που τους δούλευε στο φουλ"
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
_Μπαμπά, μπαμπά, στο σχολείο με φωνάζουν όλοι μαφιόζο.
_καλά, θα περάσω να το κανονίσω.
_Κοίτα να φανεί σαν ατύχημα, έτσι?
______________________
Ένας τύπος σε κακό χάλι, γεμάτος γρατσουνιές στο πρόσωπο και στο λαιμό, συναντιέται με ένα φίλο του.
Eκείνος ανήσυχος τον ρωτά:
_Μα καλά... τι έπαθες? είσαι χάλια!
_Άσε, θάψαμε χθες την πεθερά μου.
_Και όλες αυτές οι γρατσουνιές τι είναι?
_Δεν ήθελε!!!
______________________
και να θυμάστε πάντα...
παιδιά στο μπροστινό κάθισμα μπορεί να προκαλέσουν ατυχήματα...
ατυχήματα στο πίσω κάθισμα μπορεί να προκαλέσουν παιδιά!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.741
Kυρία: Πείτε μου 3 προτάσεις με την λέξη κολοσσός
Αννούλα: Ένα από τα 7 θαύματα ήταν ο κολοσσός της Ρόδου
Κωστάκης: Ο θείος μου θεωρείται κολοσσός της τέχνης
Τοτός: Xτες έφαγα ένα σουβλακι και η κωλοσως με χάλασε.!!!
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Συζητάει ζευγάρι τσιγγάνων...
- Πρέπει να βάλουμε το γουρούνι μέσα στο τσαντίρι για να μην μας το κλέψουν!
- Και με την μυρωδιά τι θα γίνει;;;
- Δεν πειράζει, θα μας συνηθίσει.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ένα νεαρό αγόρι μπαίνει σε ένα κουρείο και ο κουρέας ψιθυρίζει στον πελάτη: «Αυτό είναι το πιο χαζό παιδί στον κόσμο. Δες». Ο κουρέας τότε βάζει ένα δολάριο στο ένα χέρι και κάτι ψιλά στο άλλο. «Διάλεξε όποιο θες», λέει στο παιδί. Το παιδί παίρνει τα ψιλά και φεύγει. «Τι σου είπα;», λέει ο κουρέας, «το παιδί δεν θα μάθει ποτέ». Αργότερα, ο πελάτης συναντά το παιδί στον δρόμο, να τρώει παγωτό. «Να σε ρωτήσω νεαρέ, γιατί δεν πήρες το δολάριο;», ρώτησε ο πελάτης. «Την μέρα που θα πάρω το δολάριο, το παιχνίδι θα τελειώσει», λέει το παιδί.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.895
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Είναι ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου και ο Τιμ αποφασίζει να πάει στο γήπεδο. Κάθεται και παρατηρεί ότι η θέση δίπλα του είναι άδεια. Τότε γυρίζει σε εκείνον που καθόταν παραδίπλα και τον ρωτά εάν η θέση είναι πιασμένη. «Όχι», του λέει ο άνδρας, «η θέση είναι άδεια». «Αυτό είναι απίστευτο», είπε ο Τιμ. «Ποιος θα άφηνε μια τέτοια θέση;». Και τότε ο άνδρας του απαντά: «Βασικά η θέση ανήκει σε εμένα. Υποτίθεται πως θα ερχόμουν με τη γυναίκα μου, όμως πέθανε. Αυτό είναι το μόνο Παγκόσμιο Κύπελλο που δεν είμαστε μαζί από τότε που παντρευτήκαμε». «Ω, τα συλλυπητήριά μου. Αυτό είναι απαίσιο… Όμως δεν μπορούσες να βρεις κάποιον άλλο, ένα φίλο, συγγενή ή γείτονα για να έρθει μαζί σου;». Ο άνδρας κουνά αρνητικά το κεφάλι. «Όχι», του λέει. «Είναι όλοι στην κηδεία».
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τρείς μεθυσμένοι μπαίνουν σε ένα ταξί.
Ο οδηγός καταλαβαίνει ότι είναι μεθυσμένοι και αποφασίζει να τους κάνει πλάκα...
ανάβει τη μηχανή και την ξανασβήνει αμέσως.
"Φτάσαμε" τους λέει
Ο πρώτος του έδωσε λεφτά, ο δεύτερος του είπε ευχαριστώ αλλά ο τρίτος του ρίχνει μια γερή σφαλιάρα.
Ο ταξιτζής σοκαρίστηκε και σκέφτηκε ότι τον κατάλαβε αλλά είπε να συνεχίσει την πλάκα και του λέει
"Τι με χτυπάς ανθρωπέ μου?"
Και ο μεθυσμένος του λέει "για να μάθεις να μην τρέχεις, παραλίγο να μας σκοτώσεις..."
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Περπατάει ένας τύπος, και συναντάει στο δρόμο το Χάρο, με το δρεπάνι του.
– Χάρε, να ξέρεις, δεν είσαι εντάξει. Δεν είσαι δίκαιος.
– Γιατί το λες αυτό; απορεί ο Χάρος.
– Ε να…Έρχεται σ’ έναν φτωχό άνθρωπο, ένας καρκίνος. Θα κάνει μια χημειοθεραπεία, θα κάνει δύο, θα κάνει δέκα, τελικά σε ένα, σε δύο, σε τρεις μήνες, θα τον πάρεις. Ενώ, αν είναι πλούσιος, θα πάει στην Αγγλία, θα πάει στη Γερμανία, θα πάει στην Αμερική, θα του κάνουν ακριβές θεραπείες, και τελικά, θα ζήσει πέντε χρόνια, δέκα χρόνια, μπορεί να ζήσει και όλο το υπόλοιπο.
-…
-Ύστερα, έρχεται ένα εγκεφαλικό σ’ έναν φτωχό άνθρωπο, και πέφτει σε κώμα. Θα πάει μια βδομάδα, θα πάει δυο βδομάδες, τελικά θα τον πάρεις. Ενώ, αν είναι, ας πούμε, ο Σουμάχερ, θα πέσουν επάνω σαράντα καθηγητές, θα του φιάξουν ειδική θεραπεία, ειδικά δωμάτια, μηχανήματα, νοσοκόμες, από δω από κει, θα ζήσει ένα χρόνο, θα ζήσει δύο χρόνια, μπορεί κιόλας, όπως μπορέσει, να τη σκαπουλάρει !
-,,,
-Κι από την άλλη, οδηγάς το σαραβαλάκι σου, μπαίνει ένας μπροστά σου, τρακάρεις, γίνεσαι πίτα…Ενώ αν είσαι πλούσιος, θα έχεις ένα βαρβάτο τζιπ σαν τανκ, θα σε προειδοποιήσει στο GPS, θα δουλέψουν τα ηλεκτρονικά, θα κόψει ταχύτητα μόνο του, θα ανοίξουν έξι αερόσακκοι, θα τεντώσουν οι ζώνες,από δω από κει, θα τη γλυτώσεις!…Είναι δίκαια όλα αυτά, ρε Χάρε;

– Κοίτα να δεις μεγάλε, γιατί το πας λάθος.Δρεπάνι κρατάω, δεν κρατάω σφυροδρέπανο !
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
- καλησπέρα, ήρθαμε για τον μυστικό δείπνο
- Γεια σας. Έχετε κλείσει τραπέζι για 23 ενώ είστε 12...
- όντως, επειδη Θα κάτσουμε απ την ίδια πλευρά του τραπεζιού



 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom