Γαλλία Απορίες για Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.123
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα σας,
Ταξιδεύω ημέρα Κυριακή για Παρίσι και επιστρέφω Πέμπτη βράδυ Ελλάδα. Από ότι διάβασα η Navigo ισχύει από Δευτέρα έως Κυριακή...πιστεύετε πως αξίζει τον κόπο να την αγοράσω?? Για 3 ημέρες μόνο???Να επισημάνω πως δεν είμαστε καθόλου φαν των μουσείων και εκτός από Λούβρο δεν έχουμε σκοπό να επισκεφτούμε κάποιο άλλο, οπότε τηn Paris Meseum pass την αποκλείω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.123
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σας,
Ταξιδεύω ημέρα Κυριακή για Παρίσι και επιστρέφω Πέμπτη βράδυ Ελλάδα. Από ότι διάβασα η Navigo ισχύει από Δευτέρα έως Κυριακή...πιστεύετε πως αξίζει τον κόπο να την αγοράσω?? Για 3 ημέρες μόνο???Να επισημάνω πως δεν είμαστε καθόλου φαν των μουσείων και εκτός από Λούβρο δεν έχουμε σκοπό να επισκεφτούμε κάποιο άλλο, οπότε τηn Paris Meseum pass την αποκλείω.
Αν επιστρεφετε απο CDG ή αν ειναι να πατε Disney ή Versailles τοτε συμφερει ασυζητητι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.123
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
για τη Ντισνειλαντ γνωρίζεις από που θα μπορούσαμε να βρούμε κάποια καλή προσφορά?
Επισης επειδη θα πας Disney και θα χρησιμοποιησεις RERA κατεβασε την καινουρια εφαρμογη "monRERA". Ειναι σουπερ και μακαρι η RATP γρηγορα να φτιαξει και για τις αλλες γραμμες της κατι αναλογο.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.894
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Απο 14 μεχρι 20,αναλογα την κινηση..
 

La_cucaracha

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Φεύγουμε σε 3 μέρες για Παρίσι ωστόσο δεν καταλήξαμε αν θα επισκεφτούμε τις Βερσαλλίες. Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας.
Εξαρτάται νομίζω για πόσες μέρες πάτε! Όταν είχαμε πάει εμείς είχα ενθουσιαστεί με το παλάτι(όπου γινόταν ο κακός χαμός) αλλά και με τους κήπους οι οποίοι είναι απίθανοι, οπότε φάγαμε μια ολόκληρη μέρα εκεί! Ωστόσο, είχα πάει άνοιξη και όχι χειμώνα!
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εξαρτάται νομίζω για πόσες μέρες πάτε! Όταν είχαμε πάει εμείς είχα ενθουσιαστεί με το παλάτι(όπου γινόταν ο κακός χαμός) αλλά και με τους κήπους οι οποίοι είναι απίθανοι, οπότε φάγαμε μια ολόκληρη μέρα εκεί! Ωστόσο, είχα πάει άνοιξη και όχι χειμώνα!
Θα είμαστε Παρίσι για 7 μέρες. Μας προβληματίζει λόγω του χειμώνα μήπως και δεν το ευχαριστηθούμε τόσο πολύ. Αν πηγαίναμε άνοιξη ούτε συζήτηση!
 

xrisaniou

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Αφου θα είστε για 7 ημέρες νομίζω ότι αξίζει να πάτε. Και εμείς χειμώνα είχαμε πάει και ήταν πολύ καλά. Δε ξέρω πως θα ήταν την άνοιξη αλλά οι κήποι ήταν πολύ όμορφοι και ανοιχτοί για το κοινό. Δεν είχαν εισιτήριο και μπορούσες να νοικιάσεις αμαξάκι ή να μπεις σε τρενάκι και να κάνεις τουρ. Εμείς δεν το κάναμε. Αλλά σε κάθε περίπτωση και μόνο το παλάτι αξίζει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.205
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom