Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ΝΙκαια αν δεν κανω λαθος δεν πηγαινε απ ευθειας η Aegean και μαλλον το εκανε μεσω αλλης εταιρειας της Star alliance...Λισαβονα ,Κρακοβια,Δουβλινο κλπ ειναι απ ευθειας οι πτησεις...Λισαβονα βεβαια πιο βαρβαρες
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Μηνύματα
31
Likes
7
Στην Α3 κράτηση συγκεκριμένης θέσης επιτρέπεται μόνο με το τσεκ-ιν δηλαδή 48 ώρες πριν την αναχώρηση;

Αν ναι, πώς γίνεται να μπαίνω 48 ώρες πριν και οι μισές θέσεις να είναι ήδη μη διαθέσιμες.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Στην Α3 κράτηση συγκεκριμένης θέσης επιτρέπεται μόνο με το τσεκ-ιν δηλαδή 48 ώρες πριν την αναχώρηση;

Αν ναι, πώς γίνεται να μπαίνω 48 ώρες πριν και οι μισές θέσεις να είναι ήδη μη διαθέσιμες.
Μόνο οι μισές; Κι εγώ τις τελευταίες φορές που έκανα τσεκ ιν, είχα μπει ακριβώς 48 ώρες πριν και ήταν σχεδόν όλες οι θέσεις ήδη κατειλημμένες. Είχα ξαναδοκιμάσει και αργότερα, μήπως "ξεμπλοκάρονταν" οι θέσεις σιγά σιγά, αλλά τζίφος. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό τελευταία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Στην Α3 κράτηση συγκεκριμένης θέσης επιτρέπεται μόνο με το τσεκ-ιν δηλαδή 48 ώρες πριν την αναχώρηση;

Αν ναι, πώς γίνεται να μπαίνω 48 ώρες πριν και οι μισές θέσεις να είναι ήδη μη διαθέσιμες.
Μαλλον θα εχει κλεισμενες θεσεις απο γκρουπ.
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Αν είσαι silver ή gold , μπορείς να διαλέξεις θέση πριν το άνοιγμα του check in .
Ακόμη και τόσοι να υπήρχαν στην πτήση φυσικά , δεν πιστεύω να μπήκαν σε αυτή την διαδικασία .
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Μαλλον θα εχει κλεισμενες θεσεις απο γκρουπ.
Επισης στις γεματες πτησεις κραταει το κισε της αεροπορικής σχεδον τις μισες για να μπορει να εξυπηρετησεις ζευγαρια παρεες οικογενειες που θελουν συνηθως να ειναι μαζι.
 
Μηνύματα
31
Likes
7
Παιδιά σε πτήση της Α3 ακριβώς 48 ώρες πριν ίσως να ήμουν ο 1ος που μπήκα περίμενα να μπω, σε αεροπλάνο Α321 απο τις π.χ 200 θέσεις, οι 130 ήτανε κλεισμένες! δεν νομίζω να είναι όλοι αυτοί silver ή gold αλλα ούτε και γκρουπ ισως πιο πολύ αυτό που λέει Vegerazaros νομιζω ισχυεί
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Εάν ισχύει ότι κρατάνε τις θέσεις για παρέες ή οικογένειες ,καλά κάνουν .
Μου έτυχε σε πτήση της BA ,να θέλω να κλείσω διπλανές θέσεις με φίλο και να βλέπω ελεύθερες μόνο τις μεσαίες .
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Κάνοντας συχνά χωριστά check in για 2 άτομα με διαφορετικό αριθμό κράτησης και προσπαθώντας να βρω διπλανές θέσεις διαπίστωσα ότι σε κάθε κράτηση δείχνει ως κλεισμένες άλλες θέσεις (ακόμα και στις πίσω σειρές) και όντως από πολύ νωρίς πάρα πολλές φαίνονται κλεισμένες.
Πριν λίγες μέρες δοκίμασα να ξαναμπώ αργότερα για αλλαγή θέσης κι έδινε πάλι τις συγκεκριμένες θέσεις στον καθένα, λίγο μόνο λιγότερες γιατί προφανώς είχαν τσεκάρει κι άλλοι επιβάτες στο μεταξύ.
Άρα, μάλλον εφαρμόζουν κάποιο σύστημα κατανομής θέσεων που εμφανίζει ως διαθέσιμες σε κάθε επιβάτη συγκεκριμένες θέσεις από τις πραγματικά ελεύθερες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom