Τσεχική Δημοκρατία Συνάλαγμα EUR -> CKZ (Πράγα)

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Με βάση την ισοτιμία εκείνης της ημέρας..+ προμήθεια της εδώ τράπεζας+ τη μετατροπή από ευρώ σε κορώνες.Πάρε μετρητά και κάνε τα κορώνες σε ανταλλακτήριο.
 

KaloGourouni

Member
Μηνύματα
44
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Με βάση την ισοτιμία εκείνης της ημέρας..+ προμήθεια της εδώ τράπεζας+ τη μετατροπή από ευρώ σε κορώνες.Πάρε μετρητά και κάνε τα κορώνες σε ανταλλακτήριο.
Διάβασα οτι καποιες τραπεζες δεν σου κρατανε ποσο με βασει διαφορα ισοτιμιας μονο την προμηθεια για την συναλλαγή,αληθεύει κατι τέτοιο;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Διάβασα οτι καποιες τραπεζες δεν σου κρατανε ποσο με βασει διαφορα ισοτιμιας μονο την προμηθεια για την συναλλαγή,αληθεύει κατι τέτοιο;
εμενα παντως σε ολα τα ανταλλακτηρια μου κρατησαν μεγαλη προμηθεια...πιο πολυ συμφερει να πληρωνεις και να αγοραζεις με καρτα ..ετσι η τραπεζα δεν κραταει προμηθεια ...αλλα και να σηκωσεις συναλαγμα απο ΑΤΜ πιο λιγη προμηθεια θα σου κρατησει η τραπεζα...αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη..ισως να μην βρηκα το καταλληλο ανταλλακτηριο αλλα σε 1-2 που αλλαξα στην αρχη δεν έμεινα ευχαριστημένη
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
εγω παιδια ειχα την καρτα μου και πηγαινα στο atm και αλλαζα εκει χρηματα..θεωρω πως ειναι η καλυτερη λυση..
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
η χειρότερη νομίζω είναι γιατί συνέχεια χρεώνεσαι τις προμήθειες.Εκτός αν βγάλεις μία και καλή.
 

irokar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Η χρεωστική της Πειραιώς δεν αξίζει για κανένα λόγο. Σε ένα μήνα που θα πάω, παντού μετρητά και αν είναι μεγάλα τα ποσά, θα χρησιμοποιήσω τη χρεωστική της Εθνικής που συμφέρει περισσότερο. Επίσης, σε όσες τράπεζες ρώτησα, μου είπαν, ότι το πόση προμήθεια θα σου κρατήσουν έχει να κάνει και με την τράπεζα εκεί. Γενικά είναι ένα μπέρδεμα γιατί κανείς δεν ξέρει να σου πει τι ακριβώς θα σου κρατήσουν. Και κάτι άλλο ενημερωτικά, η τράπεζα της Ελλάδος, δεν κάνει συνάλλαγμα κορώνες Τσεχίας.
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα,
σε 3 μηνες θα παω ταξιδι στην Πραγα.Απο οτι καταλαβα και απο ολα αυτα που διαβασα και μου πανε ,συμφερει μονο να βγαλω συναλλαγμα εκει εντος πολης.Εχει να μου προτεινει καποιος κατα προτιμηση που εχει παει σχετικα προσφατα καποιο αξιοτιμο ανταλλακτηριο?Exω ακουσει ενα σωρο για κλεψιες ,οποτε αν υπαρχει με μικρη ή ακομα καλυτερα με 0 % προμηθεια,σχεδον οτι δινω να παρω ας μου πει,καπου διαβασα για ενα που λεγεται exchange..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Kαλησπερα,
σε 3 μηνες θα παω ταξιδι στην Πραγα.Απο οτι καταλαβα και απο ολα αυτα που διαβασα και μου πανε ,συμφερει μονο να βγαλω συναλλαγμα εκει εντος πολης.Εχει να μου προτεινει καποιος κατα προτιμηση που εχει παει σχετικα προσφατα καποιο αξιοτιμο ανταλλακτηριο?Exω ακουσει ενα σωρο για κλεψιες ,οποτε αν υπαρχει με μικρη ή ακομα καλυτερα με 0 % προμηθεια,σχεδον οτι δινω να παρω ας μου πει,καπου διαβασα για ενα που λεγεται exchange..
Revolut,βρισκεις ατμ τοπικης τραπεζας και κανεις αναληψη..εκτος αν θες παρα πολυ μεγαλο ποσο οποτε πας ανταλλακτηριο με οτι ρισκο..0% προμηθεια δε θα βρεις πουθενα,παντα ειναι καπου κρυμμενη
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Καλημερα κ απο μενα!!! Υπαρχει καποιος προσφατος να μας πει που να κανουμε συναλλαγμα;; φευγουμε σε μια εβδομαδα!!!
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Απλά κάντε μια ανάληψη από ένα ΑΤΜ και είστε έτοιμοι!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλημερα κ απο μενα!!! Υπαρχει καποιος προσφατος να μας πει που να κανουμε συναλλαγμα;; φευγουμε σε μια εβδομαδα!!!
Δες σ' αυτό το ποστ, είχα αναφέρει ένα ανταλλακτήριο με εξαιρετική ισοτιμία στο κέντρο:

Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom