Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλημερα.εχω κλεισει ξενοδοχειο για Ρωμη με 125 ευρω το ατομο για 4 βραδυα με δωρεαν ακυρωση.χθες εψαχνα λιγο στο airbnb και βρηκα αυτο https://www.airbnb.gr/rooms/7757729?checkin=13/12/2015&checkout=17/12/2015&guests=4&s=YCAKbtqX
σε κεντρικο σημειο.πως σας φαινεται?θα πληρωσουμε 67 το ατομο(ειμαστε 4 ατομα) και νομιζω συμφερει πιο πολυ.σαν τοποθεσια πως σας φαινετε?ευχαριστω
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλησπερα.εχω κλεισει ξενοδοχειο για Ρωμη με 125 ευρω το ατομο για 4 βραδυα με δωρεαν ακυρωση.χθες εψαχνα λιγο στο airbnb και βρηκα αυτοhttps://www.airbnb.gr/rooms/7757729?checkin=13/12/2015&checkout=17/12/2015&guests=4&s=YCAKbtqX
σε κεντρικο σημειο.πως σας φαινεται?θα πληρωσουμε 67 το ατομο(ειμαστε 4 ατομα) και νομιζω συμφερει πιο πολυ.σαν τοποθεσια πως σας φαινετε?ευχαριστω
 

mixalis21

Member
Μηνύματα
33
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία (Κρακοβία)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ακόμα το ψάχνω.
Καλησπέρα , σαν δωμάτιο και σαν τιμή φαίνεται αρκετά ελκυστικό. Απλά για να γνωρίζεις η περιοχή γύρω από τον σταθμό ''termini'' είναι λίγο υποβαθμισμένη και αρκετοί τουριστική οδηγοί συμβουλεύουν να αποφεύγετε. Εγώ στην τελευταία επίσκεψή μου στην Ρώμη , έμεινα σε ένα ξενοδοχείο δίπλα στο σταθμό ''termini'' , όπου όντος αντιλαμβάνεσαι ότι είναι λίγο υποβαθμισμένη περιοχή , ιδιαίτερα το βράδυ (κάτι σαν την δική μας ομόνοια) άλλα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Παρόλα αυτά είναι πολύ βολική τοποθεσία και για μέσα μαζικής μεταφοράς άλλα και για εξόρμηση με πεζοπορία .
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.αυτο που εστειλες ειναι για 4 βραδια(που θελω να μεινουμε) 335 ευρω ενω αυτο π σ εστειλα ειναι 269 για 4 βραδια.ειναι αρκετα οικονομικο και καινουριο,μεγαλο και εχει 2 υπνοδωματια που δεν βρισκεις ευκολα 2 υπνοδωματια και να ειναι τοσο φθηνο.ειναι περιεργη περιοχη αυτη?με βολευει να παω παντου(σχεδον) με τα ποδια?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Δεν θα πας να δεις το ξενοδοχειο ουτε να αγορασεις σπιτι. Η αποψη μου ειναι ενα φτηνο ξενοδοχειο (απλα να μην παρταρουν φοιτητες καθε βραδυ και να σου πετανε μπιρομπουκαλα) και να ξοδεψεις στην πολη, φαγητο και αξιοθεατα. Εμεινα σε φτηνο ξενοδοχειο και παρολο που μερικες φορες τους στολιζω στην αξιολογηση μου παντα εκανα την δουλεια μου.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν θα πας να δεις το ξενοδοχειο ουτε να αγορασεις σπιτι. Η αποψη μου ειναι ενα φτηνο ξενοδοχειο (απλα να μην παρταρουν φοιτητες καθε βραδυ και να σου πετανε μπιρομπουκαλα) και να ξοδεψεις στην πολη, φαγητο και αξιοθεατα. Εμεινα σε φτηνο ξενοδοχειο και παρολο που μερικες φορες τους στολιζω στην αξιολογηση μου παντα εκανα την δουλεια μου.
ωραια αρα θα εμενες και εσυ σε εκεινη την περιοχη ετσι?θα ειναι και 2 αντρες στην παρεα οποτε δεν εχω τοσο θεμα αν ειναι σαν την δικη μας ομονοια στο περιπου ουτε οι φοιτητες με ενοχλουν αν ειναι μεχρι αργα ξυπνοι.οπως λες και εσυ δεν θα το αγορασω.προτιμω να δωσω σε ενα σπιτι λιγα λεφτα κ να τα φαω αλλου.εμενα με ενδιαφερει αν μπορουμε να παμε στα αξιοθεατα με τα ποδια και να μην χρησιμοποιησουμε πολυ μετρο και αλλα μεσα
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Τα πιο πολλά είναι το πολύ ένα τέταρτο με τα πόδια...και εμεις που θα παμε Ρώμη 23/02 και πολλοι άλλοι φιλοι μας που πήγανε το προηγούμενο διάστημα,στο Τερμινι διαμεινανε και γύρισαν σώοι και αβλαβείς χωρις να εχουν το οποιοδήποτε ζητημα :)
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τα πιο πολλά είναι το πολύ ένα τέταρτο με τα πόδια...και εμεις που θα παμε Ρώμη 23/02 και πολλοι άλλοι φιλοι μας που πήγανε το προηγούμενο διάστημα,στο Τερμινι διαμεινανε και γύρισαν σώοι και αβλαβείς χωρις να εχουν το οποιοδήποτε ζητημα :)
σε ευχαριστω γ την απαντηση.ειδες ομως σε ποια περιοχη ειναι το σπιτι που εβαλα?
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ναι ειστε πανω κατω στην ίδια απόσταση ,που απέχει και και το δικό μας κατάλυμα απο τα βασικα αξιοθέατα της Ρώμης. Ετσι και αλλιως αυτη την πολη την περπατάς για να την εξερευνήσεις,δεν ειναι και Λονδινο.;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom