Γερμανία Μόναχο για πρώτη φορά

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@jimp Δε κατάλαβα τι προτείνεις.. Με μπερδεύει το ερωτηματικό..o_O

Προτείνεις Νυρεμβέργη αν κατάλαβα καλά? Το θέμα είναι ότι αυτό ακριβώς είναι που με προβληματίζει.. Άν έχει κάποιο μέρος πάρα πολλά να δω μήπως τρέχω να τα προλάβω και δε το φχαριστηθώ.. Αλλά πάλι.. Η Νυρεμβέργη είναι πιο κοντά για ημερήσια..

Ουφ..Τι προβληματισμοί κι αυτοί :haha: Πάντα τέτοιους να έχουμε!
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
@jimp Δε κατάλαβα τι προτείνεις.. Με μπερδεύει το ερωτηματικό..o_O

Προτείνεις Νυρεμβέργη αν κατάλαβα καλά? Το θέμα είναι ότι αυτό ακριβώς είναι που με προβληματίζει.. Άν έχει κάποιο μέρος πάρα πολλά να δω μήπως τρέχω να τα προλάβω και δε το φχαριστηθώ.. Αλλά πάλι.. Η Νυρεμβέργη είναι πιο κοντά για ημερήσια..

Ουφ..Τι προβληματισμοί κι αυτοί :haha: Πάντα τέτοιους να έχουμε!
Πάτα εδώ και υπολόγισε τι θες να κάνεις περισσότερο http://www.visitacity.com
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τελικά αποφάσισα να πάω Νυρεμβέργη... Σκέφτομαι το Σάλτσμπουργκ για 28η Οκτωβρίου με διαμονή εκεί.. Ίδωμεν

Άλλο θέλω να ρωτήσω τώρα αν γνωρίζει κανείς: Εντελώς τυχαία είδα ότι 27 Μαρτίου θα είναι Πάσχα εκεί!! Από τη μια χαίρομαι που θα δω ωραία ατμόσφαιρα, Πασχαλινές αγορές (Νυρεμβέργη: http://static.panoramio.com/photos/large/53464035.jpg) αλλά από την άλλη σκέφτομαι λόγω αργίας κλπ κι επειδή θέλω να πάω Μεγάλο Σάββατο Νυρεμβέργη θάχω πρόβλημα με το τρένο ειδικά στην επιστροφή? Θέλω να γυρίσω μετά τις 8 βράδυ Μόναχο κατά προτίμηση.. Γενικά τι παίζει με τις συγκοινωνίες εκείνες τις μέρες των αργιών? Ξέρει κανείς?

Και κάτι άλλο σχετικά με Bayern ticket: Όταν το εκδίδουμε (μπορούμε και online??) πρέπει να αναγράφει προορισμό επάνω? Γιατί είναι απεριορίστων διαδρομών αν δε κάνω λάθος, θεωρητικά σε μια μέρα αν θες μπορείς να πας σε πάνω από ένα μέρος ε? Επίσης πρέπει να αναγράφει και ώρα αναχώρησης και επιστροφής επάνω? Η είναι με ημερήσια ισχύ όπως πχ εισιτήρια μετρό? Και πως θα ξέρω να πάρω το σωστό τρένο? Κάπου διάβασα δε μπορείς να πάρεις ότι τρένο θες.. Αχ ας μου εξηγήσει κάποιος πως λειτουργεί το ρημάδι

Κι αν δεν έχει θέσεις η ώρα που θέλω να αναχωρήσω? Παίζει τέτοια περίπτωση? Μήπως είναι καλύτερα -ειδικά τότε που θάναι αργία- να βγάλω κανονικά εισιτήρια με ώρες, θέσεις κλπ?

Ουφ τι ζόρια τραβάμε κι εμείς ε?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ταχιδιαρα ψυχη εκανες τη σωστη επιλογή κ γω τη Νυρεμβεργη θα προτιμουσα.
δεν θυμαμαι να ειχα πρόβλημα με τα τρενα κτλ (ειχα βρεθει κ γω πασχα εκει καποτε).
το Bayern ticket σε δεσμευει μονο στο να παρεις τοπικα τρενα regional στη σελιδα τους θα βαλεις local transport καπως ετσι το λεει, θα δεις δρομολογια κ θα διαλέξεις.ετσι απλα.
είναι ημερησιο δε γραφει προορισμο δε διαλέγεις καν από πριν που θες να πας, απλα μπαινεις σε οποιο τρενο θες αρκει να είναι της βαυαριας κ τοπικο τρενο.δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις προκαταβολικα.
καλα να περασεις :clap:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ούτε online χρειάζεται να το αγοράσεις.Ειναι πολυ εύκολο να το αγοράσεις απο τα μηχανήματα.Οταν είχα παει,είχα σημειώσει τα τοπικά τρένα και τις ώρες τους απο πριν και ετσι βασικά,δεν μπήκα σε κάποιο,που δεν ισχύει η κάρτα.Και επειδή,ειναι μόνο για 2η θέση,κοιτάς τα πλαϊνά,που αναγράφεται....
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπερα σε ολους . Ηδη διανυουμε την 3η μας μερα στο Μοναχο , ενα ηλιολουστο Μοναχο , πανεμορφο..
Διαμονη: Park inn by radisson frankfurter ring..πολυ βολικο , 200 μετρα απο σταση μετρο..
Οταν βρω χρονο θα γραψω για φαγητο κ.λ.π
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.151
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom