Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Καλύτερα λοιπόν να πάρω από εκεί sim (έχω μία που έχω να της κάνω top up 3 χρόνια,φαντάζομαι είναι dead).Λέω να πάρω της ΕΕ,ωραία τα λέει.Βρήκα λοιπόν αυτό:http://shop.ee.co.uk/sim-only/pay-as-you-go-phones
Εγώ θέλω μόνο ίντερνετ και μόνο για 3 μέρες και το 1gb φτάνει και περισσεύει αλλά με τα ίδια λεφτά άλλες σου δίνουν 500mb.
Και όλα καλά και παίρνω την κάρτα και βάζω και το data plan με 10 λίρες.Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν θα μπαίνει μόνο του κάθε μήνα,γιατί λέει :
"Pack renewal
We'll add a new pack every 7 or 30 days and take the cost of the pack from your credit. If you don't have enough credit for your next pack, we'll let you know so you can top up and start it again straight away".
Πρέπει να τους το πω ότι δεν θέλω να κάνει αυτόματα renewal όταν την πάρω?
Έχετε να προτείνετε άλλο plan άλλης εταιρίας?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Παντως το 15€ το ξοδεψα και εγω για τα απεριοριστα 150MB στην Cosmote. Μετα μου εριξαν την ταχυτητα τοσο πολυ που καποιες φορες αναρωτιομουν εαν ειχα συνδεση η οχι.
Τα 150MΒ εξαφανιζονται ΠΟΛΥ συντομα.
 

eirman

Member
Μηνύματα
26
Likes
3
Παντως το 15€ το ξοδεψα και εγω για τα απεριοριστα 150MB στην Cosmote. Μετα μου εριξαν την ταχυτητα τοσο πολυ που καποιες φορες αναρωτιομουν εαν ειχα συνδεση η οχι.
Τα 150MΒ εξαφανιζονται ΠΟΛΥ συντομα.
Μα ειναι η απολυτη κλεψια!Εδω σου δινει 500 mb με 5 ευρω και για εξωτερικο ολες οι εταιρειες μεχρι 150 δινουν.Και μονο maps να χρησιμοποιεις,δε σου φτανει με τίποτα.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οποιος εχει android να κατεβασει την εφαρμογη droidvpn.σου δινει 100 megabyte την μερα και μου ειπαν οτι πιανει και στο εξωτερικο.θα το δοκιμασω και την αλλη εβδομαδα βεβαια που θα παω ρωμη
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
οποιος εχει android να κατεβασει την εφαρμογη droidvpn.σου δινει 100 megabyte την μερα και μου ειπαν οτι πιανει και στο εξωτερικο.θα το δοκιμασω και την αλλη εβδομαδα βεβαια που θα παω ρωμη
το εχεις δοκιμασει ελλαδα? διαβασα σε μερικες κριτικες οτι χρεωνει απο τα δικα σου δεδομενα
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το εχεις δοκιμασει ελλαδα? διαβασα σε μερικες κριτικες οτι χρεωνει απο τα δικα σου δεδομενα
εγω γενικα εχω το φοιτητικο πακετο που μου βαζει καθε μηνα 600 μβ δωρο.επειδη μια μερα μου τελειωσαν το κατεβασα να το δοκιμασω.ειχα 70 λεπτα καρτα και καποια στιγμη που το κοιταξα ειχα 30 λεπτα.νομιζω σε χρεωνει ελαχιστα μεχρι να κανει την συνδεση.αν δεν κανω λαθος εγω ξεχαστηκα και τχρησιμοποιησα το ιντερνετ χωρις να εχω συνδεθει με αυτο γ αυτο την πατησα.αλλα για εξωτερικο θα ειναι οτι πρεπει
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αν το κατεβάσεις σε τάμπλετ χωρίς κάρτα sim δουλεύει?? ή αν έχεις κάρτα sim μόνο για τηλέφωνο και όχι για internet δουλεύει?? ξέρει κανείς.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
αν το κατεβάσεις σε τάμπλετ χωρίς κάρτα sim δουλεύει?? ή αν έχεις κάρτα sim μόνο για τηλέφωνο και όχι για internet δουλεύει?? ξέρει κανείς.
εγω δεν το γνωριζω αν εχεις ταμπλετ δοκιμασε το
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
οποιος εχει android να κατεβασει την εφαρμογη droidvpn.σου δινει 100 megabyte την μερα και μου ειπαν οτι πιανει και στο εξωτερικο.θα το δοκιμασω και την αλλη εβδομαδα βεβαια που θα παω ρωμη
Αυτά δεν είναι ΜΒ κινητού δικτύου αλλά της VPN υπηρεσίας που προσφέρουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom