Σερβία Ταξιδάκι στο Βελιγράδι

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μου εχουν απαντησει απο το ξενοδοχειο οτι εχει σταση ακριβως απεξω και περνουν 5 γραμμες προς κεντρο..οποτε δεν ειναι κ τοσο τραγικα.Ωστοσο εγω συνεχιζω να ψαχνω για κατι πιο κεντρικο.Οποιος βρει καποιο χοτελ ή αξιοπρεπες διαμερισμα ..το πολυ μεχρι 300 ευρω για 4 βραδια ,ας μου πει παρακαλω.
https://www.airbnb.gr/rooms/2480238

Αν βρεις στο παραπάνω το κλείνεις με κλειστά μάτια. Πεντακάθαρο, με απίστευτο στρώμα και μαξιλάρια και σε πάρα πολύ καλή τοποθεσία.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μακρυά από θάλασσα; με εκπλήσσεις... Για να δω ποιές θα είναι οι εντυπώσεις σου. Εγώ ανήκω στην κατηγορία εκείνων που βρήκαν το Βελιδράδι επιεικώς αδιάφορο. Δεν μιλώ για τους σέρβους ή τη κίνηση στα καφε ή τα εστιατόρια, το κρίνω απλά σαν πόλη.
Γουρουνακι τα οικονομικα ειναι χαμηλα ...εγω Λονδινο λιγουρευομουν για Χριστουγεννα ..αλλα και ακριβο ειναι κ επομενος στοχος των τζιχαντιστων ....οπως λενε (θεος φυλαξει).
Κι εγω δεν εχω υψηλες προσδοκιες ..ελπιζω να διαψευστω ευχαριστα...φιλοι μου πηγαν 3 φορες και τους αρεσε πολυ.

https://www.airbnb.gr/rooms/2480238

Αν βρεις στο παραπάνω το κλείνεις με κλειστά μάτια. Πεντακάθαρο, με απίστευτο στρώμα και μαξιλάρια και σε πάρα πολύ καλή τοποθεσία.
Δυστυχως το συγκεκριμενο απο 1-11 δεν ειχε καθολου διαθεσιμοτητα.
 
Last edited by a moderator:

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
προσωπικα ενθουσιαστηκα απο το Βελιγραδι αν και δεν το περιμενα αρχικα..Υπεροχοι και ευγενικοι ανθρωποι,αγαπουν την τεχνη,θα δεις πολλες galeries αλλα και πολλους να κυκλοφορουν με μουσικα οργανα καθαρη πολη γεματη παρκα,καθε τετραγωνο ειχε και ενα παρκο,ζωντανη πολη και αρκετα φθηνη οσον αφορα το φαγητο και ποτο-καφε..cappucino στις καλυτερες καφετεριες 1.5 euro,coctaiils στα 5..
Αν θελεις ριξε μια ματια στην εκπομπη του Δρισκα χιλιες κ μια γευσεις στο αφιερωμα για Βελιγραδι,τουλαχιστον εγω ενθουσιαστηκα απο αυτα που προτεινε..για φαγητο,καφε η ποτο απο το πρωι εως το βραδυ να πατε στο supermarket(visnjeva+strahinjica) σε βιομηχανικο στυλ,για ποτο το βραδυ κατω απο την γεφυρα brankav η γειτονια λεγεται savamala,εκει ειναι μαζεμενα τα bars και οι μπυραριες..jazz basta,kc grad ,mikser απο τα μαγαζια που ξεχωρισα..Μου αρεσε και το vapiano(knez mihailova) για ζυμαρικα κ πιτσα..Οσον αφορα για αξιοθεατα,ριξε μια ματια στο φορουμ εχει πολλες πληροφοριες κ εδω ημαστε..
 

taxidiotissa

Member
Μηνύματα
30
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου-Πίτσου
Μακρυά από θάλασσα; με εκπλήσσεις... Για να δω ποιές θα είναι οι εντυπώσεις σου. Εγώ ανήκω στην κατηγορία εκείνων που βρήκαν το Βελιδράδι επιεικώς αδιάφορο. Δεν μιλώ για τους σέρβους ή τη κίνηση στα καφε ή τα εστιατόρια, το κρίνω απλά σαν πόλη.
Μου εχουν απαντησει απο το ξενοδοχειο οτι εχει σταση ακριβως απεξω και περνουν 5 γραμμες προς κεντρο..οποτε δεν ειναι κ τοσο τραγικα.Ωστοσο εγω συνεχιζω να ψαχνω για κατι πιο κεντρικο.Οποιος βρει καποιο χοτελ ή αξιοπρεπες διαμερισμα ..το πολυ μεχρι 300 ευρω για 4 βραδια ,ας μου πει παρακαλω.
Καλησπερούδια κι από μένα!
Δες στο selection hotel, dobracina 9 νομίζω, πολύ κεντρικό, καθαρό , όμορφο και πολυ εξυπηρετικά παιδιά. Πες τους ότι είσαι από την ευτυχία από Θεσσαλονίκη και δώσε χαιρετίσματα. Αν έχουν κάτι ελεύθερο, θα σε βολέψει πολύ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ευτυχιτσα σου στελνουν την αγαπη τους !!!
Συγνωμη που το ξαναρωταω και εδω αλλα ειναι λιγο επειγον .Τα selection rooms δινουν καποιο confirmation ή θα ακυρωσω το αλλο ξενοδοχειο που εχω απο το μπουκινγκ ..και μετα θα γινει καμια στραβη και θα μεινω με το......εισιτηριο στο χερι?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευτυχιτσα σου στελνουν την αγαπη τους !!!
Συγνωμη που το ξαναρωταω και εδω αλλα ειναι λιγο επειγον .Τα selection rooms δινουν καποιο confirmation ή θα ακυρωσω το αλλο ξενοδοχειο που εχω απο το μπουκινγκ ..και μετα θα γινει καμια στραβη και θα μεινω με το......εισιτηριο στο χερι?
Στείλε ένα email στα selection να ρωτήσεις διαθεσιμότητα. Θα σου απαντήσει ο Ιβαν γρήγορα.
Μόλις αναμόχλευσα τα παλιά email μου. Ανταλλάξαμε κάποια mail με τον Ιβαν. Ρώτησα για διαθεσικότητα, μου είπε για τα δωμάτια, είπα τι θέλω, την ώρα άφιξης-αναχώρησης, την τιμή. Δεν υπήρξε έξτρα confirmation. Μια μέρα πριν πάω πάλι του έστειλα για επιβεβαίωση και μου είπε να μην αγχώνομαι για τίποτα. Και φυσικά όλα πήγαν άριστα.
 

taxidiotissa

Member
Μηνύματα
30
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου-Πίτσου
Ευτυχιτσα σου στελνουν την αγαπη τους !!!
Συγνωμη που το ξαναρωταω και εδω αλλα ειναι λιγο επειγον .Τα selection rooms δινουν καποιο confirmation ή θα ακυρωσω το αλλο ξενοδοχειο που εχω απο το μπουκινγκ ..και μετα θα γινει καμια στραβη και θα μεινω με το......εισιτηριο στο χερι?
Κλεοπάτρα μου,άργησα να μπω και για αυτό δεν σου απάντησα νωρίτερα. Υποθέτω ότι θα το έχεις ήδη τακτοποιήσει, ελπίζω με τον Ιβάν. Στείλε την εξέλιξη του πράγματος, να μην έχω τύψεις που δεν κινήθηκα νωρίτερα , για να βοηθήσω!!
 

laoura.p

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα σας.
παρακαλω ζητω οποιοι ξερουν να μου δωσουν πληροφοριες για ταξιδι στο βελιγραδι.
με ενδιαφερει για χοστελ-δωματιο σε οικια -μοτελ η (χοτελ φτηνο) στο κεντρο.
διευθυνσεις και τιμες.
ευχαριστω
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Οι τιμες που ζητας ειναι σε απολυτη συναρτηση με την περιοδο που θα πας. Καλυτερα να μπεις στο hostelworld η στο booking και θα βρεις τα παντα.
 

KOIOANNI

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Φίλες και φίλοι του Travelstories, γεια σας.
Άν και διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τις διηγήσεις των φίλων και πραγματικά '' ταξιδεύω '' μαζί τους
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum ζητώντας τη βοήθειά σας.
Σχεδιάζουμε ένα οικογενειακό τριήμερο ταξίδι 30/12 με 2/1 από Θεσσαλονίκη για Βελιγράδι. ( 2 ενήλικες και 2 παιδιά 16 & 17 χρονών)
Θα ήθελα τη βοήθειά σας για το τι πρέπει να προσέξω στη διαδρομή ( είναι το πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό με το αυτοκίνητο), τι μπορούμε να δούμε αυτές τις 2,5 μέρες που θα είμαστε εκεί και αν υπάρχει κάποια πρόταση για βράδυ παραμονής Πρωτοχρονιάς .
Τέλος όσων αφορά τη διαμονή έχω κάνει κράτηση στο: https://www.booking.com/hotel/rs/be...d=963534;sid=03540df9bf8291c3ca785b7281864c8b
και στο https://www.booking.com/hotel/rs/b-...d=340297;sid=03540df9bf8291c3ca785b7281864c8b
Ποια είναι η γνώμη σας ;
Ευχαριστώ και περιμένω...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

KOIOANNI

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Γεια και καλώς ήρθες.
Θα πάρεις αρκετές απαντήσεις στα ερωτήματά σου αν διαβάσεις από αυτά τα θέματα
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=35
και από αυτές τις ιστορίες
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=35
Καλώς σας βρήκα!!!
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Ξεκινάω διάβασμα και επανέρχομαι...
Για τα Β&Β που έκλεισα έχει κανείς άποψη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom