Κρητικη Κοπη Πιτας

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλημερα καλημερα!!!!!
ετοιμοι για την Κυριακη?
Η Αργυρω θα φτιαξει την πιτα φετος και λεω να φτιαξουμε ενα μιλφει με μερικα λεμονοπιτακια.τι λετε?εχετε καποια αλλη προτιμηση?
Υποκλίνομαι στο καταπληκτικό σου προφιτερόλ .... σου το λέω εγώ το πρώτο κουταλάκι...(γλυκού εννοείτε )
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
λοιπον η Ρενατα με εκανε να σκεφτω πως θα περασουμε τα μπλοκα αγροτων για να φτασουμε στις Καλυβες. Μεχρι χθες το μπλοκο στα Μεγαλα χωραφια εκλεινε το δρομο γαι 10-15 λεπτα ανα ωρα αν γινεται το ιδιο και τη Κυριακη δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα. Οι Ηρακλειωτες ισως βρουν μεγαλυτερη καθυστεριση στο Ρεθεμνιοτικο μπλοκο στο Ατσιποπουλο..
Τωρα αν δυσκολεψουν τα πραγματα υπαρχει μια λυση αρκετα τρελουτσικη..Η Ευα να μας βρει ενα ταξι απο Καλυβες να μας παραλαβει απο το μπλοκ στα Μεγαλα χωραφια και να αφησουμε τα αυτοκινητα μας εκει..Αν περασουμε στις καλυβες με ενα αλλο αμαξι φτανουμε Ατσιποπουλο και περνουμε τους Ηρακλειωτες αν εχουν προβλημα μεσω Καλυβες-Βαμος-Γεωργιουπολη...
...Ελπιζω να μην χρειαστει αλλα .............................................................
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αύριο λίαν πρωίαν αναχωρώ για Χανιά να σας συντονίσω. Ελευθερία πιθανώς να έλθω στη πίτα σας στο Μόρο μέχρι τι ώρα θα είστε εκεί?
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
μονο για σημερα εκλεισε ο δρομος στα Μεγ.Χωραφια για 3 ωρες τελικα.
Συνηθως τον κλεινουν 15 λεπτα αντε με βια μιση ωρα 2 φορες την ημερα οχι ανα ωρα.αλλιμονο μας μετα.
Θα σας ενημερωσω το Σαββατο το βραδυ που θα τους ρωτησω.
Εαν ειναι κλειστος ο δρομος περισσοτερη ωρα θα ερθω εγω να σας παρω,μην ανχωνεστε.το εχουμε κανει πολλες φορες στο παρελθον.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αύριο λίαν πρωίαν αναχωρώ για Χανιά να σας συντονίσω. Ελευθερία πιθανώς να έλθω στη πίτα σας στο Μόρο μέχρι τι ώρα θα είστε εκεί?
ειναι στις 12 φλεβαρη απο 4 μμ αρχιζουμε με ομιλιες και παρουσιασεις και στις 8 μμ θα κοψουμε τη πιτα..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
μονο για σημερα εκλεισε ο δρομος στα Μεγ.Χωραφια για 3 ωρες τελικα.
Συνηθως τον κλεινουν 15 λεπτα αντε με βια μιση ωρα 2 φορες την ημερα οχι ανα ωρα.αλλιμονο μας μετα.
Θα σας ενημερωσω το Σαββατο το βραδυ που θα τους ρωτησω.
Εαν ειναι κλειστος ο δρομος περισσοτερη ωρα θα ερθω εγω να σας παρω,μην ανχωνεστε.το εχουμε κανει πολλες φορες στο παρελθον.
..να σκεφτεις πως το Σαββατο πρεπει να παω στον Αγιο Νικολαο να παραστω σε μια κοπη πιτας ναυτοπροσκοπων που θα παρουσιαστει το εργο της οργανωσης μας..θα φυγω νωρις που να εχω χρονο για τις καθυστερησεις στα 4 μπλοκα που θα περασω ..στο γυρισμο ελπιζω να εχουν παει για υπνο...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
..να σκεφτεις πως το Σαββατο πρεπει να παω στον Αγιο Νικολαο να παραστω σε μια κοπη πιτας ναυτοπροσκοπων που θα παρουσιαστει το εργο της οργανωσης μας..θα φυγω νωρις που να εχω χρονο για τις καθυστερησεις στα 4 μπλοκα που θα περασω ..στο γυρισμο ελπιζω να εχουν παει για υπνο...
Μη χολοσκάς Λουλού μου ....θα κάνεις μια στάση στο κόμβο του Ατσιπόπουλου στο Ρέθυμνο και για αναμονή στο μπλόκο μέχρι να ανοίξει ο δρόμος ...σου προσφέρουν αντικριστό αρνί, πιλάφι, και ακούς Στέλιο Μπικάκη live στη συναυλία.
Για πάρε μια γεύση από τους τεθλιμμένους αγρότες της περιοχής μου

http://flashnews.gr/post/258522/me-...ntikristo-sto-mploko-twn-agrotwn-sto-rethymno
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
μια
Μη χολοσκάς Λουλού μου ....θα κάνεις μια στάση στο κόμβο του Ατσιπόπουλου στο Ρέθυμνο και για αναμονή στο μπλόκο μέχρι να ανοίξει ο δρόμος ...σου προσφέρουν αντικριστό αρνί, πιλάφι, και ακούς Στέλιο Μπικάκη live στη συναυλία.
Για πάρε μια γεύση από τους τεθλιμμένους αγρότες της περιοχής μου

http://flashnews.gr/post/258522/me-...ntikristo-sto-mploko-twn-agrotwn-sto-rethymno
χαρα τους βλεπω αλλα σημερα βρεχει και μαλλον δεν θα υπαρχει μουσικη καλυψη των δρασεων...αντικριστο με μεγαλο ενθουσιασμο θα παρω ..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
μονο για σημερα εκλεισε ο δρομος στα Μεγ.Χωραφια για 3 ωρες τελικα.
Συνηθως τον κλεινουν 15 λεπτα αντε με βια μιση ωρα 2 φορες την ημερα οχι ανα ωρα.αλλιμονο μας μετα.
Θα σας ενημερωσω το Σαββατο το βραδυ που θα τους ρωτησω.
Εαν ειναι κλειστος ο δρομος περισσοτερη ωρα θα ερθω εγω να σας παρω,μην ανχωνεστε.το εχουμε κανει πολλες φορες στο παρελθον.
O.k Εύα περιμένουμε να μας ενημερώσεις (το πιθανότερο να κλείσουν το δρόμο 12-5 από ότι διάβασα σε Χανιώτικο τύπο ) θα κοιτάξω και εγώ να μάθω τι ώρα θα κλείσουν το κόμβο του Ατσιπόπουλου και μάλλον θα φύγουμε νωρίτερα, το πιθανότερο είναι να κλείσουν το δρόμο μετά τις 12 το μεσημέρι, μέχρι να μαζευτούνε οι αγρότες ... να αρχίσουν τις τσικουδιές....να ψήσουν τα αντικριστά....να έρθει και η μουσική.... θα βρω χρόνο να περάσω χωρίς να με καταλάβουν....τώρα στην επιστροφή θα κάνουμε το σταυρό μας να μη διανυκτερεύσουμε αλλού
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τα νέα από το μέτωπο (Κόμβος Ατσιπόπουλου Ρέθυμνο )

http://www.goodnet.gr/rethumno-trec...ulou-kathimerina-11-1-mechri-tin-kuriaki.html

Ο κόμβος του Ατσιπόπουλου θα κλείσει αύριο 11-1 το μεσημέρι ...όσοι έρχονται από Ηράκλειο να πράξουν κατά το δοκούν

Στέλνουμε ανοικτή πρόσκληση στους Κρητικούς και μη ...του φόρουμ..όσοι δεν έχετε έρθει ποτέ σε κοπή πίτας με το καλό να σας υποδεχτούμε αύριο στα Χανιά ....μη σας πιάσουν οι ντροπές
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και ο κομβος στα Μεγαλα Χωραφια θα κλεισει γιαμιση ωρα αλλα δεν ξερουν ακριβως τι ωρα.μαλλον 12.30-1 μου ειπαν.οποτρ μια χαα και απο εδω.
τα γλυκα ετοιμα!η ρενατα τα ανεβασε και στο facebook!!!
κανονιστε να μην φατε πολυ σημερα να εχετε χωρο!!!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
και ο κομβος στα Μεγαλα Χωραφια θα κλεισει γιαμιση ωρα αλλα δεν ξερουν ακριβως τι ωρα.μαλλον 12.30-1 μου ειπαν.οποτρ μια χαα και απο εδω.
τα γλυκα ετοιμα!η ρενατα τα ανεβασε και στο facebook!!!
κανονιστε να μην φατε πολυ σημερα να εχετε χωρο!!!!!!
Αν στρίψουμε από Εθνική για Καλύβες από το κόμβο Αρμένων μπορούμε να έρθουμε χωρίς πρόβλημα νομίζω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom