Παρέα για Ταξίδια...

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ευτυχως που υπαρχουν οι .... εμπειροι να ανοιγουν τα ματια στους νεους

Λετε γι αυτο να μην αρεσε στον αντρα μου η κουβα, επειδη πηγαμε μαζι;;;;;;
Παντως ηταν το τελευταιο ταξιδι που καναμε!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Λετε γι αυτο να μην αρεσε στον αντρα μου η κουβα, επειδη πηγαμε μαζι;;;;;;
Παντως ηταν το τελευταιο ταξιδι που καναμε!!!!!!
depy το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες ,ταξιδεύετε μόνες σας .Το διαπίστωσα μετά απο 30 ταξιδιάρικα χρόνια .

Στο ταξίδι πρέπει να αισθάνεσαι σαν τον αστροναύτη χωρίς βαρίδια και βαρύτητα .Να πηγαίνεις όπου σε πάει το κύμα ( η καρδιά σου).
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ασε κι εγω τα τελευταια χρονια αυτο εχω διαπιστωσει και το παω με 1000.
Στο ταξίδι πρέπει να αισθάνεσαι σαν τον αστροναύτη χωρίς βαρίδια και βαρύτητα .Να πηγαίνεις όπου σε πάει το κύμα ( η καρδιά σου).
Ασε, κι εγω τα τελευταια χρονια αυτο εχω διαπιστωσει. Και το παω με 1000......
 
  • Like
Reactions: LIK

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Καλησπερα, διαβασα τις εμπειριες και τις επιθυμιες σας αλλα σας εχω χειροτερη φαση απο το να πηγαινει ο ενας φιλος αριστερα και ο αλλος δεξια. Μαζευεις το ποσο που χρειαζεσε (διολου ευκαταφρονητο) για ταξιδι ονειρο στη Σκανδιναβια 12 ημερων με τη σχεση σου που γραφει ενα μιση χρονο ιστορια και παρολιγο να γραψει και αρθρο στο αστυνομικο δελτιο καπου στα Φιορδ. Μια μικρη διαφωνια, ενας ταιραστιος εγωισμος και μουτρα, γκρινια και μαυριλα για τις μισες μερες τουλαχιστον....και φανταστητε οτι πετυχαμε τα φιορδ ηλιολουστα. Σκεφτηκα να την κοπανησω καπου μεταξυ Νορβηγιας και Σουηδιας αλλα να πληρωσω και απο πανω? Τελος παντων, η Σκανδιναβια μου βγηκε ξινη και με την πρωτη ευκαιρια θελω να την επαναλαβω εννοειται με φιλικη παρεα αυτη τη φορα....
Στη θέση σου δεν πα να είχε μούτρα ο άλλος, εγώ θα το απολάμβανα, τόσα λεφτά έδωσες. Καλοκαίρι πήγατε;
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Γενικά η συμβουλή που περιγράφουν οι άντρες, ισχύει. Οπότε τη ξαναδιατυπώνω:

Ενδιαφέρομαι για κάποιο ταξίδι προς Κούβα ή Ταυλάνδη το Μάρτιο του 2016. Είμαι και γω στη κατηγορία που από το τρίπτυχο που χρειάζεται για να γίνει απολαυστικό στο έπακρο ένα ταξίδι, δηλαδή χρήματα, χρόνος και παρέα μου λείπει το τελευταίο.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος, η σχεδιάζει κάτι προς τα "κει", ας ενημερώσει.

Επίσης αν κάποιος/α ψάχνει παρέα για οπουδήποτε αλλού, ας ενημερώσει πάλι. Παίζει να ενδιαφέρομαι.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Μου θύμισες μια παρόμοια ιστορία, όχι δική μου. Φίλος του αδερφού μου κλείνει εισιτήρια με την κοπέλα του για Σουηδία και κανα μήνα πριν το ταξίδι...χωρίζουν!
Παρόλαυτα και σαν πολιτισμένοι (λέμε τώρα) που είναι, αποφασίζουν να πάνε μαζί το ταξίδι, φιλοξενούμενοι και οι δύο στο ίδιο σπίτι, από φίλη της κοπέλας που κάνει εκεί εράσμους. Ε, στη διαμονή τους σκοτώνονται, κυριολεκτικά όμως, οι γείτονες καλούν την αστυνομία, ο φίλος του μπρο φεύγει να πάει βόλτα να ηρεμήσει και οι αστυνομικοί τον βρίσκουν στην πολυκατοικία. Τον ρωτάνε πού γίνεται ο καβγάς, αυτός λέει ότι αυτός είναι ο πρωταγωνιστής και δεν τον αφήνουν να φύγει μέχρι να δουν την κοπέλα αν είναι καλά ( εδώ σημείωση, επειδή τη συγκεκριμένη κοπέλα την ξέρω καμπόσο, τον πιστεύω που λέει ότι αυτή υπήρξε επιθετική και όχι αυτός). Βλέπουν την κοπέλα, όλα καλά. Το θέμα είναι όμως ότι ο καημένος τις επόμενες ημέρες κοιμήθηκε σε παγκάκι ( ή στον δρόμο)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom