Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ερώτηση για yeego. Ψάχνω διαμονή για το Βερολίνο και βλέπω ότι όταν κάνω αναζήτηση για 1 άτομο με ενημερώνει ότι θα πληρώσω city tax στο ξενοδοχείο, όταν όμως κάνω αναζήτηση για 3 άτομα δεν μου το αναφέρει αυτό. Πως να σιγουρευτώ ότι είναι η τελική τιμή αυτή που μου βγάζει? τους έχω στείλει μέιλ αλλά δεν έχω πάρει απάντηση.
 

t_sakk

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
....
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Το myprivatetravel.com ειναι το private members club της yeego.com . Ειναι μια B2B & προσκεκλημενων μελων κλειστη μηχανη αναζητησης ξενοδοχειων. Σε αυτη θα βρειτε τα ξενοδοχεια που υπαρχουν στην yeego.com σε ιδιες ή και καλυτερες μερικες φορες τιμες.

Μπορει να βρεις για παραδειγμα ενα δωματιο σε τιμη ευκαιριας που δεν θα το δεις σε αλλη μηχανη αναζητησης επειδη το ξενοδοχειο δεν θελει να φαινεται πως πουλαει δωματια τοσο φθηνα. Δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα εχω βρει καλες ευκαιριες με λιγο ψαξιμο.

Για εγγραφη χρειαζεται προσκληση ειτε απο καποιο αλλο μελος ειτε αποτη yeego.com . Αφου εγγραφεις θα εχεις 15 ευρω εκπτωση για την πρωτη σου κρατηση βαζοντας τον κωδικο WELCOME και φυσικα για καθε κρατηση κερδιζεις το 3% επι της τιμης που το χρησιμοποιησεις για μελλοντικες κρατησεις . Επιπλεον αν προσκαλεσεις αλλους να γινουν μελη του myprivatetravel.com θα κερδιζεις 3% επι της τιμης των κρατησεων που θα κανουν. Τα χρηματα θα πιστωνονται στο λογαριασμο σου 72 ωρες μετα την ημερομηνια αναχωρησης της κρατησης.

Για εγγραφη πατα εδω
και από εμένα θα πάρεις σύντομα το 3%
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλημερα και απο εμενα. Εκλεισα για βερολινο 8-13 απριλιου. Επειδη τις γιορτες πηγα λονδινο και μου βγηκε ο κουκος αηδονι δεν ειχα σκοπο να παω εξωτερικο παλι αμεσα. αλλα εκλεισα με 50 ευρω το ατομο πηγαινελα με τη Ryannair και ετσι ψαχνω ξενοδοχειο αρκετα οικονομικο και κεντρικο ταυτοχρονα (αν ειναι δυνατον). Βρηκα λοιπον ενα ξενοδοχειο Leonardo royal hotel στην Alexanderplatz και συμβαινει το εξης: στο booking.com το δινει με 73 ευρω το βραδυ. Βρηκα ομως το ιδιο ξενοδοχειο στο agoda.com με 55 το βραδυ για τις ιδιες ημερομηνιες. Δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει το agoda.com και ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια. Το εμπιστευομαστε? ειναι καλο? Αν καποιος ξερει κατι ειτε για το site αυτο ειτε για το ιδιο το ξενοδοχειο παρακαλω ας με βοηθησει. Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων. Η οποια βοηθεια ειναι πολυτιμοτατη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλημερα και απο εμενα. Εκλεισα για βερολινο 8-13 απριλιου. Επειδη τις γιορτες πηγα λονδινο και μου βγηκε ο κουκος αηδονι δεν ειχα σκοπο να παω εξωτερικο παλι αμεσα. αλλα εκλεισα με 50 ευρω το ατομο πηγαινελα με τη Ryannair και ετσι ψαχνω ξενοδοχειο αρκετα οικονομικο και κεντρικο ταυτοχρονα (αν ειναι δυνατον). Βρηκα λοιπον ενα ξενοδοχειο Leonardo royal hotel στην Alexanderplatz και συμβαινει το εξης: στο booking.com το δινει με 73 ευρω το βραδυ. Βρηκα ομως το ιδιο ξενοδοχειο στο agoda.com με 55 το βραδυ για τις ιδιες ημερομηνιες. Δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει το agoda.com και ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια. Το εμπιστευομαστε? ειναι καλο? Αν καποιος ξερει κατι ειτε για το site αυτο ειτε για το ιδιο το ξενοδοχειο παρακαλω ας με βοηθησει. Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων. Η οποια βοηθεια ειναι πολυτιμοτατη.
Η agoda.com ανηκει στον ομιλο της priceline στον οποιο ανηκει και η booking.com . Με λιγα λογια ειναι θυγατρικες της ιδιας εταιριας. Απο το 2007 μελος της pricelinegroup βασιζεται κυριως στην ασιατικη αγορα. Στα θετικα της οι επιπλεον προσφορες που κανει αρκετες φορες πανω στις τιμες που δινουν οι ξενοδοχοι. Στα αρνητικα πως οι αρχικες τιμες που εμφανιζει δεν ειναι οι πραγματικες αφου κατα τη διαδικασια της κρατησης προσθετει φορους και προμηθειες. Επισης αρνητικο το customer service της που εχει αριθμο Βρετανιας και χρεωση διεθνων κλησεων.
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Δες και το site του ξενοδοχείου μήπως βρεις καλύτερη τιμή.
Ναι το κοιταξα. Βασικα τους εστειλα e-mail για να ρωτησω ποσο εχει το δικλινο και μου ειπαν οτι ειναι στα 115 ευρω το βραδυ. Τους ειπα οτι βρηκα στο agoda.com την τιμη αυτη που ειναι πολυ πιο φθηνη και ρωτησα αν ισχυει. Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να δουν την προσφορα αλλα οτι ειναι πολυ πιθανο να ισχυει γιατι το agoda κανει επιπλεον προσφορες και εκπτωσεις.
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Η agoda.com ανηκει στον ομιλο της priceline στον οποιο ανηκει και η booking.com . Με λιγα λογια ειναι θυγατρικες της ιδιας εταιριας. Απο το 2007 μελος της pricelinegroup βασιζεται κυριως στην ασιατικη αγορα. Στα θετικα της οι επιπλεον προσφορες που κανει αρκετες φορες πανω στις τιμες που δινουν οι ξενοδοχοι. Στα αρνητικα πως οι αρχικες τιμες που εμφανιζει δεν ειναι οι πραγματικες αφου κατα τη διαδικασια της κρατησης προσθετει φορους και προμηθειες. Επισης αρνητικο το customer service της που εχει αριθμο Βρετανιας και χρεωση διεθνων κλησεων.
tripakia ειχες δικιο. Ενω στην αρχη ελεγε 55 οταν πηγα να κανω κρατηση το ποσο ανεβηκε στα 62 και κατι με τους φορους.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπερα..

οι προσφορες για ξενοδοχεια απο ebay ειναι αξιοπιστες?
 

lost_Angel

Member
Μηνύματα
13
Likes
26
Καλησπερα..

οι προσφορες για ξενοδοχεια απο ebay ειναι αξιοπιστες?
Δεν μπορω να σου απαντησω ακομα....
Εχω κανει μια κρατιση απλα θα την "εξαργυρώσω" την ανοιξη.
Νομιζω ειναι τοσο αξιοπιστη οσο καποια αλλη αγορα απο το ebay.
Εφοσον μπορεις να αξιολογισεις τον πωλητη κτλ κτλ κτλ

Αυτο που θα ηθελε λιγο προσοχη ειναι στους ορους της κρατησεις. πχ μπορει να λεει.
Οτι αυτο το κουπονι δεν ισχυει για εθνικες η τοπικες αργιες οπως χρηστουγενα πασχα. Δεν ισχυει για την High season etc.

αν δεν μηλας Γερμανικα μπορεις να τις μεταφρασεις μεσο του μπρουζερ σου.
για παραδειγμα https://support.google.com/chrome/answer/173424?hl=el

Επισης νομιζω ειναι καλητερα να το μεταφρασεις απο τα Γερμανικα στα Αγγλικα. Η ακομα καλητερα να επικοινωνησεις με τον πωλητη με email η τηλεφωνικος.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Επιτρέψτε μου να ρωτήσω μηχανές αναζήτησς ξενοδοχείων όπως hotelsclick.com και myprivatetravel.com ειναι αξιόπιστες;γιατί οι διαφορές σε σχεση με booking,expedia κλτ είναι πολύ μεγάλες και φοβάμαι μήπως τρέχει τίποτα.
Αν κάποιος έχει εμπειρία να μας πει.Κοιτάζω για Αμστερνταμ το οποίο είναι ακριβό σε ξενοδοχεία, οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom