Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Καλησπέρα από την όμορφη Ναύπακτο ! Έχω στη κατοχή μου μερικούς ταξιδιωτικούς οδηγούς -αμεταχείριστους- από το κλείσιμο του καταστήματός μου .
Για πες πόλεις είναι; Τι εκδόσεις;
 

Geotravel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Για πες πόλεις είναι; Τι εκδόσεις;
Οι πιο πολλοί ειναι explorer , Ελληνικοί προορισμοί . Από ξένους προορισμούς (explorer) υπάρχουν Ιταλία, Τουρκία ,Δανία , Μόσχα , Μαγιόρκα Μινόρκα και Ιμπιζα , Σαρδηνία , Μαδρίτη , Σίδνεϊ , Βρυξέλλες Μπριζ Γάνδη και Αμβέρσα , Ιερουσαλήμ και Άγιοι Τόποι , Πεκίνο και Σανγκάη , Κούβα . Υπάρχουν και διάφοροι απο top ten καθώς και Λονδίνο , Ρώμη , Παρίσι , Πράγα κ Τσέχικη Δημοκρατία από εκδόσεις National Geographic "TrAveler"
 

Geotravel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Από ελληνικούς προορισμούς explorer : Ρόδος, Πάρος-Αντίπαρος, Μύκονος-Δήλος, Σάμος, Άνδρος, Τήνος,Σαντορίνη, Κρήτη, Σαντορίνη, Ελληνικά Νησιά, Μεγάλη Ελλάδα, Χειμερινές Αποδράσεις, Παρνασσός, Οικοτουρισμός, Νήσων Γεύσεις, Άγιο όρος 1, Άγιο όρος 2, Αρκαδία, Επτάνησα, Καλάβρυτα, Ναύπλιο, Δωδεκάνησα, Μετέωρα, Πήλιο, Λίμνη Πλαστήρα, Χαλκιδική, Παραδοσιακοί Οικισμοί, Σποράδες, Πρέσπες, Τα Κάστρα της Ελλάδας, Θεσσαλία (Πήλιο - Σποράδες), Τα Βουνά Της Ελλάδας, Οδοιπορικό στην Ελληνική Φύση, Κυκλάδες . Μου ξέφυγε και η Κύπρος από τους ξένους προορισμούς
 
Last edited:

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Ενδιαφέρον. Κυρίως οι ξένοι προορισμοί. Είναι πρόσφατες εκδόσεις; Ποσό έχουν;
 

Geotravel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Ενδιαφέρον. Κυρίως οι ξένοι προορισμοί. Είναι πρόσφατες εκδόσεις; Ποσό έχουν;
Κάνα - δυο που κοίταξα είναι αναθεωρημένες εκδόσεις 2008 +
Αυτή τη στιγμή τις καλύτερες τιμες που βλέπω είναι με 30 % έκπτωση από 16,90 μέχρι 19,60 κυμαίνονται ανάλογα με τα αν είναι ξένοι - Ελληνικοί ( συνήθως οι ξένοι είναι λίγο τσιμπημένοι . Με μια αναζήτησή στο Google θα βρείτε και την τελευταία χρονολογία έκδοσης και την καλύτερη προσφορά από διάφορα sites . Εγώ τους δίνω 8 - 12 ευρώ αναλόγως . Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Ναι αυτό ήταν ευχαριστώ πολύ κ καλή χρονια.
Αυτό το έχω κατεβάσει και εγώ στο κινητό μου, το app
και επιλέγεις πόσες μέρες θέλεις, αλλά έχει στάνταρ σε ποιά μέρη θα πας αυτές τις μέρες. Δεν μπορείς να επιλέξεις μέρη- τοποθεσίες- εστιατόρια και να στα βάλει σε σειρά σύμφωνα με την τοποθεσία τους στο χάρτη;
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ
Προσφορά από το LONELY PLANET μέχρι την Τετάρτη 2/03/2016 όλοι οι οδηγοί σε ebook 6 ευρώ με τον κωδικό JUSTGO


Save up to 70% on Lonely Planet ebooks

Two months into 2016 and still twiddling your thumbs? There’s still time to hatch a travel plan and make your escape… and we’ve got an irresistible offer to help inspire it all: ebooks for just €5.95!


So what are you waiting for? Use the code JUSTGO in our online shop and start your adventure today.

Be quick – offer ends Wednesday!

Take the leap
Terms and conditions:

The code is not available to use on ebook editions where the print edition is currently on pre-order.

Code will be valid until midnight on Wednesday 2nd March.

Maximum of 10 per customer

 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Ενδιαφέρομαι για Ρώμη National Geographic.Υπάρχει ακομα?
Τελευταία φορά θυμάμαι να το είδα σε κατάστημα μεταχειρισμένων βιβλίων στην οδό Άστιγγος στο Μοναστηράκι στην Αθήνα.Για καινούριο δύσκολο το βλέπω να υπάρχει.Για ρίξε μια ματιά μήπως έχει ξεμείνει κανένα στο ταξιδιωτικό βιβλιοπωλείο της Ανάβασης Στο Σύνταγμα.Ακόμα και αν δεν είσαι από Αθήνα,αν έρθεις κάποια στιγμή αξίζει να κάνεις μια βόλτα στο Μοναστηράκι (οδός Άστιγγος).Θα βρεις αρκετούς( μεταχειρισμένους όμως) ταξιδιωτικούς οδηγούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom