Κρητικη Κοπη Πιτας

chillysauce

Member
Μηνύματα
106
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ομάν, ωχ αμάν!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφγανιστάν,Ειρηνικός
Μιας και έχω κοσμοιστορικές εξελίξεις εκεί ου θελα να έρθω επιτέλους στην πίτα δεν θα μπορέσω αύριο.. δεν ξέρω αν το συνηθίζετε αλλά όπως και να χει προτείνω συνάντηση στο άμεσο μέλλον οι Κρητικοί-θέλω πολύ να σας γνωρίσω!
Καλά να περάσετε, καλή υπομονή με τα μπλόκα και καλή χώνεψη γιατί κάτι μου λέει πως αυτή η λεμονόπιτα θα εξαφανιστεί σε χρόνο dt ....!
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα ούτε κι εγώ θα μπορέσω να έρθω αύριο και είναι κρίμα γιατί ήθελα πάρα πολύ να σας γνωρίσω...'Ομως, θα μπορούσαμε εμείς οι Κρητικοί να κανονίσουμε κι άλλη συνάντηση σύντομα, έστω και μόνο για να γνωριστούμε.
Ευχαριστώ πολύ τους rethimno και soudianos για το ενδιαφέρον :)!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Φεγγάρι που είσαι στα ψηλά....... πες στα άστρα που ακούνε..... σε μια παρέα στα Χανιά...... χαιρετησμούς να πούνε

Ήτανε έθιμο παλιά
και παραμένει να' ναι
όταν οι φίλοι οι καλοί
γλεντάνε και αγαπάνε
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Παρασκευή από Ηράκλειο και πριν λίγο από Χανιά για Ηράκλειο κανένα πρόβλημα με τα μπλόκα. Είσασταν όλοι υπέροχοι και για να μην γράφετε σημαίνει πως το γλέντι συνεχίζεται. !!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. Mια πολλη ομορφη μερα τελειωσε..Μαζευτηκαμε απο τις 1,30 το μεσημερι. Στη παρεα μας παλια και νεα μέλη , πολυ καλο φαγητο, αψογη διοργανωση απο τη Ευα με πεντανοστιμα γλυκα( καποιοι εφαγαν οχι μονο ενα η δυο αλλα δεκαδες..) και απο τη μαμα της Αργυρως μια νοστιμη βασιλοπιτα..Το δωρο για τον τυχερό , (που ειμαι εγω και το καταχαρηκα) ειναι μια δωρεαν διαμονη για ενα ζευγάρι στο ξενωνα keramos στο Ζαρο και 3 γευματα στη ταβερνα vegerazaros προσφορα απο τη νέα φίλη του τραβελ vegerazaros..Καλη μου φιλη σε ευχαριστω πολυ για το δωρο σου και ευχομαι να σε γνωρισουμε συντομα..
Η κουβεντα κρατησε ωρες πολλες, ανταλαξαμε ιστοριες αφηγησεις απο τα ταξιδια μας και φωτο με τη φιλη Efi που χαλαρωνε στις παραλιες του Bali .. οι τελευταίοι φύγαμε στις 8 το βράδυ...
Φωτογραφίες κανω μια προσπαθεια να ανεβασω μιας και εχω προβλημα με το λαγαριασμο μου...για να δουμε θα ανεβουν????????
σας ευχαριστουμε όλους ...
 

Attachments

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..απο την Ευη η φωτογραφιες..
το γραφικο ποταμακι διπλα στο μαγαζι
ο μεζες για τη τσικουδια ..ειπια 6-8 ποτηρια..
το τραπεζι αφου τα φαγαμε ολα
η παρεα..
τα γλυκα
η Μυρτο, η Αργυρω
η πιτα με το δωρο..
ο vito
πιατο με γλυκα....
o καπετανιος..
η Lullu με το φλουρι
και ημερολογιο των ΓΤΚ δωρακι στα μελη απο τη Lullu..
 

Attachments

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
γιατι καθε φορα που τελειωνει μια συναντηση μας εγω στεναχωριεμαι????
θα μπορουσα να κατσω πολλες ακομα ωρες και να συζηταμε για ταξιδια!
και του χρονου να ειμαστε καλα και να ξανα σμηξουμε να ξανα κοψουμε την πιτα μας με ενα ακομα μελος!το νεωτερο που θα εχει ερθει ποτε!
ραντεβου στον ζαρο λοιπον και ελπιζω συντομα!!!!!!!
vegerazaros ευχαριστουμε για το καταπληκτικο δωρο και ετοιμασου..........2 μερες θα μας εχεις στο κεφαλι σου!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
γιατι καθε φορα που τελειωνει μια συναντηση μας εγω στεναχωριεμαι????
θα μπορουσα να κατσω πολλες ακομα ωρες και να συζηταμε για ταξιδια!
και του χρονου να ειμαστε καλα και να ξανα σμηξουμε να ξανα κοψουμε την πιτα μας με ενα ακομα μελος!το νεωτερο που θα εχει ερθει ποτε!
ραντεβου στον ζαρο λοιπον και ελπιζω συντομα!!!!!!!
vegerazaros ευχαριστουμε για το καταπληκτικο δωρο και ετοιμασου..........2 μερες θα μας εχεις στο κεφαλι σου!
Σας περιμενω λοιπον με ανοιχτες τις αγκαλιες και στρωμενα τραπεζια! :)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
..απο την Ευη η φωτογραφιες..
το γραφικο ποταμακι διπλα στο μαγαζι
ο μεζες για τη τσικουδια ..ειπια 6-8 ποτηρια..
το τραπεζι αφου τα φαγαμε ολα
η παρεα..
τα γλυκα
η Μυρτο, η Αργυρω
η πιτα με το δωρο..
ο vito
πιατο με γλυκα....
o καπετανιος..
η Lullu με το φλουρι
και ημερολογιο των ΓΤΚ δωρακι στα μελη απο τη Lullu..
Mια διευκρίνηση...το πιάτο με τα γλυκά και το κομμάτι της βασιλόπιτας ήταν για τη Vegera-Zaros
Eνα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για το δώρο -έκπληξη τη διαμονή στο ξενώνα της + 3 γεύματα στη ταβέρνα Veggera που όποιος δεν έχει πάει χάνει (Είμαστε large εμείς οι Μεσσαρίτες )
Περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ
Η Εύα άψογη όπως πάντα με τα γευστικότατα πιάτα και γλυκά
Ευχαριστούμε τη LULLU για τα γλυκά της και τα ημερολόγια των γιατρών του κόσμου
Την argiro για τη πίτα της
Το μέλος xenos για την έκπληξη μετά από τόσο καιρό
Κοντέψαμε να κλωσσίσουμε.....8 ωρες φαγητό γλυκά καφές γέλια αγκαλιές εμπειρίες από ταξίδια...κανείς δεν ήθελε να φύγει....''καταραμένα'' μπλόκα
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Mια διευκρίνηση...το πιάτο με τα γλυκά και το κομμάτι της βασιλόπιτας ήταν για τη Vegera-Zaros
Eνα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για το δώρο -έκπληξη τη διαμονή στο ξενώνα της + 3 γεύματα στη ταβέρνα Veggera που όποιος δεν έχει πάει χάνει (Είμαστε large εμείς οι Μεσσαρίτες )
Περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ
Η Εύα άψογη όπως πάντα με τα γευστικότατα πιάτα και γλυκά
Ευχαριστούμε τη LULLU για τα γλυκά της και τα ημερολόγια των γιατρών του κόσμου
Την argiro για τη πίτα της
Το μέλος xenos για την έκπληξη μετά από τόσο καιρό
Κοντέψαμε να κλωσσίσουμε.....8 ωρες φαγητό γλυκά καφές γέλια αγκαλιές εμπειρίες από ταξίδια...κανείς δεν ήθελε να φύγει....''καταραμένα'' μπλόκα
Τωρα να σου πως πως ο ανδρας μου θυμηθηκε πως εχει γραφτει μελος του σαιτ εδω και 2 χρονια αλλα εχει ξεχασει τους κωδικους και αποψε μετα τη συναντηση μας αποφασισε να ξαναβρεις κωδικους και να γινει ενεργο μελος...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και το νεο της ημερας?????
ο vito την βρισκει και σε 5αστερα τελικα!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom