Ισλανδία Ισλανδία

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Χμμ...Σε εμπιστεύομαι ;) Σε λίγο καιρό θα βγάλω το ακριβές σχέδιο. Θα είναι και μεγάλες οι μέρες, λες να γίνει κανένα θαύμα και να προλάβω και λιγουλάκι westfjords;;; :rolleyes:
πας που πας κρίμα να μη πας αν οι δρόμοι το επιτρέπουν
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
βρε έχεις χρόνο να κάνεις όλο το γύρο του νησιού κ να πας και westfjords να δεις τον ελεφαντα! http://totaliceland.com/wp-content/uploads/2015/01/Elephant-Rock.jpg
Μην κατσεις πολυ Ρεκιαβικ, 2 μερες ειναι αρκετες κ καντες ναναι Σ/Κ για να δεις την νυχτερινη τους ζωη που ειναι φανταστικη!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Χεχε!! Θα τα έχω υπόψη, βασικά Ρεϋκιαβίκ λέω να μείνουμε μόνο το Σάββατο που φτάνουμε και από Κυριακή να πάρουμε τους δρόμους. Και στην επιστροφή αν δω ότι μας παίρνει μπορούμε ξανά. Αν όχι, ας είναι μια βραδιά η γνωριμία με τη νυχτερινή τους ζωή, δε χάλασε ο κόσμος :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Χεχε!! Θα τα έχω υπόψη, βασικά Ρεϋκιαβίκ λέω να μείνουμε μόνο το Σάββατο που φτάνουμε και από Κυριακή να πάρουμε τους δρόμους. Και στην επιστροφή αν δω ότι μας παίρνει μπορούμε ξανά. Αν όχι, ας είναι μια βραδιά η γνωριμία με τη νυχτερινή τους ζωή, δε χάλασε ο κόσμος :)
Φροντίστε πάντως παρά τη κούραση του ταξιδιού να ζήσετε αυτό που λέγεται Saturday night fever in Reykjavik
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Δε θα υπάρχει κούραση, είμαστε σκυλιά του πολέμου :icon_evil:
Ευχαριστούμε Παναγιώτη!!!
Αχ νεότης! Αν και εγώ δεν μπόρεσα να κάνω τον πλήρη γύρο του νησιού εντούτοις έχω κάποιο υλικό στην ολίγον παλιά ιστορία μου για την Ισλανδία
Επίσης πολύ καλός οδηγός για οδικές διαδρομές εκεί είναι αυτός
Παλιός, αλλά σου αναλύει τη διαδρομή χιλιόμετρο προς χιλιόμετρο (εννοείται τον είχα πολύ πριν πάω στην Ισλανδία)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Αχ νεότης! Αν και εγώ δεν μπόρεσα να κάνω τον πλήρη γύρο του νησιού εντούτοις έχω κάποιο υλικό στην ολίγον παλιά ιστορία μου για την Ισλανδία
Επίσης πολύ καλός οδηγός για οδικές διαδρομές εκεί είναι αυτός
Παλιός, αλλά σου αναλύει τη διαδρομή χιλιόμετρο προς χιλιόμετρο (εννοείται τον είχα πολύ πριν πάω στην Ισλανδία)
Την ιστορία σου την είχα διαβάσει πριν καιρό, πάντα τέτοια μέρη με εξιτάρουν :)
Θα τσεκάρω και τον οδηγό που λες, καιρό έχουμε έτσι κι αλλιώς ακόμη να τα οριστικοποιήσω όλα.
Να 'στε καλά, παιδιά!
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Nα ρωτήσω κι εγώ αν τέλη ιουλίου με αρχές Αυγούστου είναι καλή εποχή να πάμε λόγω άδειας από τη δουλειά. Ειχα σκοπό να κάνουμε με τη φαμιλια ένα τουρ στην Αυστρία αλλά από χθες που διάβασα όλο το τόπικ ενθουσιάστηκα και το σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πλάνα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
ο κουκος αηδονι θα σου βγει-ειναι τρελη τουριστικη σεζον!αλλα ειναι το ωραιοτερο μερος που εχω δει κ δεν το ειδα καν ολο το νησι! ;)
ηθελα πολυ να ξαναπαω φετος αλλα..........
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Γειάς σας παιδιά.
Σε τρείς βδομάδες φεύγω γιά Ισλανδία καί θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχεις πάει καί έχει κολυμπήσει στο Blue Lagoon.
Εχω διαβάσει σε αρκετά δημοσιεύματα ότι τα αποδυτήρια καί τα ντούζ, πού επιβάλλεται να κάνεις πριν μπείς στη λίμνη καί μάλιστα χωρίς μαγιώ είναι κοινόχρηστα (γιά άτομα τού ιδίου φύλου εννοείται) τουτέστιν βγαίνεις "τσιτσίδι" μπροστά σε όλο τον κόσμο.
Γνωρίζει κάποιος γι' αυτό?
Η τιμή εισόδου είναι αρκετά τσουχτερή, να μην πληρώσω λοιπόν αδικα καί πάει χαμένο.
Ευχαριστώ.
 

Lambrini81

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειάς σας παιδιά.
Σε τρείς βδομάδες φεύγω γιά Ισλανδία καί θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχεις πάει καί έχει κολυμπήσει στο Blue Lagoon.
Εχω διαβάσει σε αρκετά δημοσιεύματα ότι τα αποδυτήρια καί τα ντούζ, πού επιβάλλεται να κάνεις πριν μπείς στη λίμνη καί μάλιστα χωρίς μαγιώ είναι κοινόχρηστα (γιά άτομα τού ιδίου φύλου εννοείται) τουτέστιν βγαίνεις "τσιτσίδι" μπροστά σε όλο τον κόσμο.
Γνωρίζει κάποιος γι' αυτό?
Η τιμή εισόδου είναι αρκετά τσουχτερή, να μην πληρώσω λοιπόν αδικα καί πάει χαμένο.
Ευχαριστώ.
TO Blue lagoon είναι το πιο δημοφιλές τουριστικό αξιοθέατο, είναι ακριβό αλλά νομίζω οτι μια φορα αξίζει να πας και ας πληρώσεις κάτι παραπάνω, είναι πολύ οργανωμένο μέχρι και στην τελευταία λεπτομέρεια, ασφάλεια οπου τοποθετείς τα πραγματά σου, άνεση, μέχρι και μπατονέτες στα μπάνια έχουν και καλλυντικά πέρα απο το σαμπουάν που προσφέρουν για να ξεπλυθείς.Εννοείται οτι είναι χωρισμένα για άντρες και γυναίκες, συναντιέσαι μόνο στην έξοδο για το lagoon.Yπάρχουν φυσικά και άλλα σε ολόκληρη την Ισλανδία, αλλά αν είναι να πας μια φορά καλό είναι να πας στο top.Aν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πληροφορία που θέλεις, θα είμαι στη διάθεση σου, είχα πριν 2 χρόνια σχεδόν τον Αύγουστο.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Ευχαριστώ γιά την απάντησή σου αλλά ο ενδοιασμός μου είναι αν θα βγώ γυμνή μπροστά στις άλλες γυναίκες, στα αποδυτήρια ή στο ντούζ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom