Ελβετία Ζυρίχη

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Λες να αλλάξει?Έγω απογοητευθεί με τον καιρό...Νομίζω δε θα δω τίποτα..:(:(:(
Θα αλλάξει, μην ανησυχείς, αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τον καιρό Μάρτιο μήνα. Πάντως και εγώ Μάρτιο είχα πάει και είχε ήλιο, με κρύο βέβαια, αλλά ηλιόλουστο καιρό.
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Αυτό είναι θετικό..Με swiss πετάω.Πώς ήτανε το ταξίδι?Από τότε που έγινε αυτό στη Γαλλία με έχει πιάσει τρομερός φόβος με τα αεροπλάνα.Και σκέφτομαι και αν έχει κακό καιρό πως θα πετάξει το αεροπλάνο κτλ.Δε ξέρω τι με έχει πιάσει..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Η πτήση είναι κάτι λιγότερο από 3 ώρες, δεν πας στην άλλη άκρη του κόσμου, δεν θα έχεις πρόβλημα με καιρικές συνθήκες στην πτήση, πρώτη φορά θα πετάξεις με αεροπλάνο;
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Όχι!!Έχω παέι κ σε άλλες χώρες!Πριν από ολα αυτα τα συμβαντα δε με απασχολούσε καν.Με όλα αυτά τα γεγονότα στον κόσμο(Παρίσι,αεροπλάνα που πέφτουν κτλ),ακούω τα τελευταία χρόνια συνέχεια ατυχήματα κ οτι τραυματίζονται από αναταράξεις κτλ κ δε ξερω τι με έχει πιάσει!Δε μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι άσχημα μέχρι να τελειώσει η πτήση κ σε κάθε ανατάραξη τα παίζω!Δε ξέρω τι έχω πάθει..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Όχι!!Έχω παέι κ σε άλλες χώρες!Πριν από ολα αυτα τα συμβαντα δε με απασχολούσε καν.Με όλα αυτά τα γεγονότα στον κόσμο(Παρίσι,αεροπλάνα που πέφτουν κτλ),ακούω τα τελευταία χρόνια συνέχεια ατυχήματα κ οτι τραυματίζονται από αναταράξεις κτλ κ δε ξερω τι με έχει πιάσει!Δε μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι άσχημα μέχρι να τελειώσει η πτήση κ σε κάθε ανατάραξη τα παίζω!Δε ξέρω τι έχω πάθει..
Ξέχασέ τα όλα, σταμάτα να κοιτάζεις τον καιρό, απλώς διάβασε για τα μέρη που θέλεις να πας, είναι πανέμορφη η Ζυρίχη, δε θα χαραμίσεις το ταξίδι σου με "χαζές" φοβίες για αναταράξεις και δυστυχήματα!
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Θα προτιμούσα κανένα χωριό να μου πείτε.Αν κ ειδα οτι τοτε θα έχει 4-5 βαθμούς.Αλλα ρε παιδιά χθες κοιτούσα το accuweather και ελεγε ελαφριες χιονοπτώσεις και σήμερα είδα αυτό!http://www.accuweather.com/el/us/lake-zurich-il/60047/daily-weather-forecast/337968?day=25
πώς γίνεται?Από την εμπειρία σας τι πιστεύετε?Σας ζαλίζω πολύ το ξέρω..αλλα θέλω όσο τίποτα να πάω μια μέρα σε ένα κοντινό χωριό!Τι μου προτείνετε?

ωχ εκανα λαθος.τωρα το ειδα...λαθος το λινκ.Άλλα εβλεπα..θα εχει ελαφριες χιονοπτωσεις τελικά
Πηγαινε στο BADEN,μιση ωρα απο Ζυριχη,ειναι κουκλιστικο.Εχει και θερμα λουτρα για το κρυο:)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Πηγαινε στο BADEN,μιση ωρα απο Ζυριχη,ειναι κουκλιστικο.Εχει και θερμα λουτρα για το κρυο:)
Τα λουτρά όμως είναι στο Baden-Baden που είναι κανα 3ωρο απο Ζυρίχη...

Για το Baden που λες δεν νομίζω να έχει λουτρά...
 
Last edited:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
428
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς είχαμε πάει αρχές Γενάρη με -3 και δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα. Μη φαντάζεσαι καμιά παραθαλάσσια πόλη που δεν θα δεις τίποτα επειδή όλα θα είναι κλειστά.Είναι χειμωνιάτικη πόλη της πάει το κρύο. Επίσης, έχω ακούσει για πτώσεις αεροπλάνων από τρομοκρατική ενέργεια,από μηχανική βλάβη,από παλαβό πιλότο.Από κρύο και χιόνι δεν έχω ακούσει. Μην τρελαίνεσαι.
Από ξενοδοχείο καλό και σχετικά οικονομικό για Ζυρίχη εμείς είχαμε μείνει στο Senator hotel, πολύ καλό και απ ο,τι ειδα το εχει 111 ευρω με πρωινό και ελευθερη ακυρωση.
Να πατε οπωσδήποτε στο ζωολογικό κήπο είναι εξαιρετικός.Θέλει 4 - 5 ώρες να τον γυρίσεις όλο.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Τα λουτρά όμως είναι στο Baden-Baden που είναι κανα 3ωρο απο Ζυρίχη...

Για το Baden που λες δεν νομίζω να έχει λουτρά...
Εχει,τα εχω επισκεφθει ο ιδιος.
 

paris_kon

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Λες να αλλάξει?Έγω απογοητευθεί με τον καιρό...Νομίζω δε θα δω τίποτα..:(:(:(
Μην ανησυχεις με τον καιρο οι ανθρωποι ειναι μαθημενοι και απολυτα προετοιμασμενοι.Θα εχεις και φωτογραφιες με χιονισμενη τη Ζυριχη.Εγω ημουν παρων στη χιονοθυελλα του προηγουμενου μηνα στη Νεα Υορκη και ηταν απιστευτη-πανεμορφη εμπειρια..!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom