Παρέα για Ταξίδια...

paefstra

Member
Μηνύματα
12.927
Likes
40.762
Μου θύμισες μια παρόμοια ιστορία, όχι δική μου. Φίλος του αδερφού μου κλείνει εισιτήρια με την κοπέλα του για Σουηδία και κανα μήνα πριν το ταξίδι...χωρίζουν!
Παρόλαυτα και σαν πολιτισμένοι (λέμε τώρα) που είναι, αποφασίζουν να πάνε μαζί το ταξίδι
Τι να τον κάνεις τον πολιτισμό; Ουίσκι και Τερλέγκας, παιδιά, τίποτε άλλο.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Τι έγινε αφεντικό ;
Μας τα μαζεψε το Ηθων τα κορίτσια να μη χαλασουν την ηθική των Αμερικανων ;
(Αν αναφέρεσαι σε μένα) Ναι φυσικά, είμαι της ηθικής. Για αυτό ψάχνω να πάω Ταυλάνδη.

Τέλος πάντων για να μη το κουράζουμε ψάχνω παρέα για κάπου. Ενδιαφέρομαι τη περίοδο Μάρτης - Πάσχα κυρίως. Κατά 99% δε θα βρω, πιο πολύ τροφή για τρολάρισμα δίνω. Με κανά γκρουπ με βλέπω να καταλήγω. Αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
χρήματα, χρόνος και παρέα μου λείπει το τελευταίο.
Μην απογοητεύεσαι, αν έχεις το πρώτο και το δεύτερο, που είναι και τα βασικότερα, αργά ή γρήγορα παρέα θα βρεθεί. Εγώ τι να κάνω που με την άτιμη την κρίση έχω μόνο το τρίτο (παρέα) ...το μακρύτερο!!!
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Κανόνας 1 (για μενα) δεν ξεκινάς τσακωμεν η, χωρισμένη κλπ...διακοπές και ειδικά σε ξένο κρατος που φοράνε οι γυναίκες μαντήλες (δες Μαροκο) που αντε να βρεις το δίκιο σου....
Κανόνας 2, γινομαι λιγο ανεστητη και αφήνω τους τσακωμούς για τα πάτρια εδάφη γιατί δεν τσουρλαει με τα μούτρα η εκδρομή. ...Είναι αυτο που λένε αν δεν μπορείς να το αποφύγεις κάτσε και απόλαυσε το.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
(Αν αναφέρεσαι σε μένα) Ναι φυσικά, είμαι της ηθικής. Για αυτό ψάχνω να πάω Ταυλάνδη.

Τέλος πάντων για να μη το κουράζουμε ψάχνω παρέα για κάπου. Ενδιαφέρομαι τη περίοδο Μάρτης - Πάσχα κυρίως. Κατά 99% δε θα βρω, πιο πολύ τροφή για τρολάρισμα δίνω. Με κανά γκρουπ με βλέπω να καταλήγω. Αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Νεαρε κύριε , το ποστ μου ειναι για το Yorgos ερωτηση πάνω στη δικη του δηλωση .

Ποτε δεν θα αποκαλουσα αφεντικο κάποιον αγνωστο μου .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τι έγινε αφεντικό ;
Μας τα μαζεψε το Ηθων τα κορίτσια να μη χαλασουν την ηθική των Αμερικανων ;
Ακριβώς. Παρακαλούνται αι γαμίκουλαι να οδεύουν προς Δομ Δημ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.618
Likes
50.268
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κούβα αφήνεις τη γυναίκα να πάει μόνη της; Με τις φίλες της;; Που είναι ελεύθερες;;;
Aν θες να την ξεφορτωθείς, ναι. Αν θες να στην ξεχειλώσουν, επίσης. Αν θες να είναι πιστή, στείλητ στο Μεξικό καλύτερα που δε βλέπεται ο ανδρικός πληθυσμός κι είναι λίγο πιο συμμαζεμένος.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Aν θες να την ξεφορτωθείς, ναι. Αν θες να στην ξεχειλώσουν, επίσης. Αν θες να είναι πιστή, στείλητ στο Μεξικό καλύτερα που δε βλέπεται ο ανδρικός πληθυσμός κι είναι λίγο πιο συμμαζεμένος.
ε μην το λες
εγώ γνώρισα έναν καλό
έναν....
τα ίδια και στο Κίτο
ευτυχώς υπάρχουν και οι ξένοι:rolleyes:
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Ταϋλάνδη
Μου λείψατε, επανήλθα όμως και πολύ χαίρομαι :) Είναι υπέροχο να κάνει κάποιος ταξίδια με παρέα (όταν ταιριάζει και μόνο) αλλά δεν συγκρίνω το αίσθημα της ελευθερίας βούλησης στο να είναι κάποιος μόνος. Πέρα από αυτό αναπτύσσεται η αυτοπεποίθηση, η επικοινωνία, η πρακτική της γλώσσας, ο τρόπος που αντιμετωπίζει κανείς οποιαδήποτε δύσκολη στιγμή, δημιουργούνται γνωριμίες εαν όχι μελλοντικές παρέες και όπως και να το κάνουμε είναι Υπέροχο :)!!! Πάντως τα ταξιδιωτικά γραφεία πλέον γνωρίζουν τα μεμονωμένα άτομα τα οποια ταξιδεύουν (όταν υπάρχει ενδιαφέρον για δίκλινο) μεταξύ τους, και σε περίπτωση που γνωριστούν και συμφωνούν μένουν μαζί. Αναφέρομαι στη διαφορά του μονόκλινου. Πάντως εγώ που ήμουν κολλημένη με τα γκρουπ τα επόμενα ταξιδάκια μου τα κανονίζω Μόνη μου :) . Μεγάλο κέρδος!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom