Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα πάμε 29 Αυγούστου Μπανγκόκ και επιστρέφουμε Ελλάδα 19 Σεπτέμβρη.
Θα μείνουμε 3-4 μέρες Μπανγκόκ.
θέλουμε να πάμε Σιγκαπούρη 3-4 μέρες και σε 2 άλλα μέρη για χαλάρωση (μασαζ-φοίνικες-κοκτέιλ-φύση-θάλασσα).
Τι προτείνετε;
πως να μοιράσουμε τις μέρες;
Ποιο μέρος έχει καλύτερο καιρό αρχές Σεπτεμβρη;
Να πάμε και Μπαλί;
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα πάμε 29 Αυγούστου Μπανγκόκ και επιστρέφουμε Ελλάδα 19 Σεπτέμβρη.
Θα μείνουμε 3-4 μέρες Μπανγκόκ.
θέλουμε να πάμε Σιγκαπούρη 3-4 μέρες και σε 2 άλλα μέρη για χαλάρωση (μασαζ-φοίνικες-κοκτέιλ-φύση-θάλασσα).
Τι προτείνετε;
πως να μοιράσουμε τις μέρες;
Ποιο μέρος έχει καλύτερο καιρό αρχές Σεπτεμβρη;
Να πάμε και Μπαλί;
Πως θα διαμορφώνατε εσείς το ταξίδι με στάνταρ οτι φτάνουμε 29/8 Μπανγκοκ και φεύγουμε 19/9 και οτι θέλουμε να έχει και λίγο Σιγκαπούρη;
 
Last edited by a moderator:

ngouveros

Member
Μηνύματα
25
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΚΟΡΑΛΛΙΟΓΕΝΕΣ
Παιδιά θα χρειαστώ τις υπερπολύτιμες γνώμες σας.Εχώ διαβάσει τα άπειρα εδώ μέσα και κατέληξα στο παρακάτω πρόγραμμα.
Είμαι και γω μέσα σε αυτούς που επωφελήθηκαν της προσφοράς της Qatar και έκλεισα για Ταυλάνδη το Πάσχα.Δυστυχώς οι καθαρές μέρες μας είναι 8 χωρίς τις πτήσεις.Πείτε μου πως σας φαίνεται το πρόγραμμα για να κλείσω αεροπορικά.Φτάνουμε πρωί στο Suvarnabhumi και παίρνουμε επιτόπου εσωτερική πτήση για Πουκέτ.Προτιμήσαμε πτήση από αυτό το αεροδρόμιο και όχι από το Don Muang για λιγότερες μετακινήσεις.Οι τιμές ούτως ή άλλως ήταν κοντινές.Μένουμε στο Πουκέτ 3 μέρες και έχουμε σκοπό να κάνουμε τις εκδρομές στα νησάκια τριγύρω(james bond, phi phi, maya bay, chicken island, bamboo island κτλ.) .Μετά παίρνουμε πάλι εσωτερική πτήση και πάμε Κο Σαμούι και από κει Κο Παγκάν όπου και μένουμε 2 μέρες.Επιστρέφουμε Μπακονγκ για άλλες 3 μέρες και τέλος.Πως σας φαίνεται?Κάθε γνωμή θα θεωρηθεί πολύτιμη.Το ξέρω οτι θα μου πείτε οτι πολλοί προορισμοί για τόσες λίγες μέρες αλλά γενικά μας αρέσει να βλέπουμε όσο το δυνατόν περισσότερα.Καμιά ιδιαίτερη γνώμη για εταιρείες εσωτερικών πτήσεων?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Nok air, air asia πετάνε από Don Mueang. Bangkok Airways και Thai Smile πετάνε από το Suvarnabhumi, αν και η τελευταία πετάει και από το Don Mueang.
 

ngouveros

Member
Μηνύματα
25
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΚΟΡΑΛΛΙΟΓΕΝΕΣ
Εχει δικιο ο jimp.η nok air και η air asia πετανε απο don mueang. Σε ποια περιοχη να προτιμησω να μεινω στο πουκετ;προτεινετε κατι ιδιαιτερο pls!
Επισης σκεφτομαι μηπως δε παω κο πανγκαν και μεινω σαμουι ή να παω κραμπι.δε ξερω τι μου γινεται.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εχει δικιο ο jimp.η nok air και η air asia πετανε απο don mueang. Σε ποια περιοχη να προτιμησω να μεινω στο πουκετ;προτεινετε κατι ιδιαιτερο pls!
Επισης σκεφτομαι μηπως δε παω κο πανγκαν και μεινω σαμουι ή να παω κραμπι.δε ξερω τι μου γινεται.
Να μην πας πουκετ αλλά koh samui,koh phangan, koh tao.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Συμφωνώ με τον Jimp.Πάρε την Bangkok airways και πήγαινε Κο Σαμούι απευθείας.Από κει πολλές οι επιλογές για 5 μέρες αν μοιραστούν σε Σαμούι,Πανγκάν και Τάο.Είναι που είναι λίγες οι μέρες μη τις φας σε αεροδρόμια και συνεχείς μετακινήσεις.
 

Aris xtx

Member
Μηνύματα
87
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
ΙΓΚΟΥΑΣΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΜΟΓΓΟΛΙΚΟΣ
Συμφωνώ με τον Jimp.Πάρε την Bangkok airways και πήγαινε Κο Σαμούι απευθείας.Από κει πολλές οι επιλογές για 5 μέρες αν μοιραστούν σε Σαμούι,Πανγκάν και Τάο.Είναι που είναι λίγες οι μέρες μη τις φας σε αεροδρόμια και συνεχείς μετακινήσεις.
Kαι γω πιστευω καλυτερα να πας Σαμουι,και εκει μονο να κατσεις αξιζει.Αν βρεις καλυτερη τιμη στο don mueang πηγαινε,ειναι μια ωρα δρομος με τσαμπα λεωφορειο που συνδεει τα δυο αεροδρομια,αρκει να εχεις εκτυπωμενο το εισητηριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom