Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
καλησπερα! οπως εχω αναφερει κ μεις θα ειμαστε τελη φλεβαρη εκει. ακομα διαβαζω και μαζευω αποριες. αλλα μιας και αναφερθηκε, λετε να εχει πολυ κρυο εκεινη την περιοδο? να προετοιμαστουμε δηλαδη καταλληλα ακομα και για χιονι?
Νομιζω οτι οι ημερομηνιες μας συμπιπτουν. Κι εγω τον σκεφτομαι τον καιρο. Εχουμε καποια ισοθερμικα απο προηγουμενο ταξιδι στην Πραγα. Λεω μηπως τα παρω μαζι μας. Να ρωτησω: επειδη θυμαμαι οτι λιγες μερες εχετε κι εσεις, μηπως εχεις καταληξει τι θα προλαβετε να επισκευθειτε? Γιατι κι εγω προβληματιζομαι..
Το διαβασμα οντως συνεχιζεται:D
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
να προετοιμαστουμε δηλαδη καταλληλα ακομα και για χιονι?[/QUOTE]

Μπα ο καιρος ειναι σχετικα καλος....δυσκολα να πεσει χιονι! Επισης το κρυο ειναι υποφερτο.
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
Νομιζω οτι οι ημερομηνιες μας συμπιπτουν. Κι εγω τον σκεφτομαι τον καιρο. Εχουμε καποια ισοθερμικα απο προηγουμενο ταξιδι στην Πραγα. Λεω μηπως τα παρω μαζι μας. Να ρωτησω: επειδη θυμαμαι οτι λιγες μερες εχετε κι εσεις, μηπως εχεις καταληξει τι θα προλαβετε να επισκευθειτε? Γιατι κι εγω προβληματιζομαι..
Το διαβασμα οντως συνεχιζεται:D
ακομα δεν εχουμε βγαλει προγραμμα. δεν εχω προλαβει να διαβασω πολλα εδω και μια εβδομαδα... παντως προσανατολιζομαι να δουμε καποια μουσεια στο νησι των μουσειων και μετα να το ριξουμε στις βολτες για να χαζευουμε αξιοθεατα και γενικα την πολη και πολυ σημαντικο να φαμε-πιουμε και τιποτα! αλλωστε 1,5 μερα καθαρη δε λεει να τη χαραμισουμε σε μουσεια.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εγω τελικα βρηκα προσφορα για το Park Inn στην Alexanderplatz, στα 63€ το βραδυ για 25-28 Φλεβαρη και το εκλεισα. Θεωρω οτι για το λιγο χρονο που θα εχουμε θα μας βολεψει...Ποιος ειναι ο πιο συντομος τροπος να παμε στο ξενοδοχειο απο το αεροδρομιο (Schoenefeld)? Τι θα πρεπει να συμπεριλαβουμε οπωσδηποτε σε αυτες τις 2,5 καθαρες μερες? Και κανενα καλο μερος για φαγητο/ καφε/ ποτο θα το εκτιμουσα δεοντως :lol:
12 Apostel Mitte
Georgenstraße 2
10117 Berlin
Germany
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Καλα που το εγραψες θα το εχω στα υποψιν για την επομενη φορα ;)
Αλλα το ξαναλεω μου ανοιξε την ορεξη η κουβεντα για τουρκικο κ μου πεφτει λιγο μακρυα το Βερολινο :lol:

Κραταω ομως την σημειωση για Kreuzburg.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλα που το εγραψες θα το εχω στα υποψιν για την επομενη φορα ;)
Αλλα το ξαναλεω μου ανοιξε την ορεξη η κουβεντα για τουρκικο κ μου πεφτει λιγο μακρυα το Βερολινο :lol:

Κραταω ομως την σημειωση για Kreuzburg.
Φυσικά έχει και στην Oranienburgstr. αλλά δεν είναι τόσο.. cult και νομίζω είναι και λίγο ακριβότερο.
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
καλησπερα! απο καιρο βλεπω οτι θα εχει 0-6 γενικα το σ/κ που θα ειμαστε εκει.
τι προτεινετε απο ρουχα? σκεφτομαι π.χ. κανενα ισοθερμικο παντελονι με τζιν,χοντρη καλτσα και κανονικο παπουτσι (οχι αθλητικο) και κοντομανικο με φουτερ και ενα καλο μπουφαν που εχω.κατι παρομοιο και η γυναικα μου. τι λετε? να ντυθουμε αρκετα πιο χοντρα απο αυτα που λεω?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
καλησπερα! απο καιρο βλεπω οτι θα εχει 0-6 γενικα το σ/κ που θα ειμαστε εκει.
τι προτεινετε απο ρουχα? σκεφτομαι π.χ. κανενα ισοθερμικο παντελονι με τζιν,χοντρη καλτσα και κανονικο παπουτσι (οχι αθλητικο) και κοντομανικο με φουτερ και ενα καλο μπουφαν που εχω.κατι παρομοιο και η γυναικα μου. τι λετε? να ντυθουμε αρκετα πιο χοντρα απο αυτα που λεω?
Γούνα και από μέσα ζακέτες fleece.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.663
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom