Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

ngouveros

Member
Μηνύματα
25
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΚΟΡΑΛΛΙΟΓΕΝΕΣ
Λετε ρε παιδια;τοσο χαλια το πουκετ;εχει φαγωθει η γυναικα μου να παμε πουκετ.πειτε κανα επιχειρημα να την μεταπεισω.φανταζομαι ειναι αυτες οι εκδρομες στα νησακια που την ψηνουν.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πες της εκει ειναι ψαγμενα, δεν θα εχουν παει φιλες της, ειναι περισσοτερο παραδοσιακα, χωρις τους χιλιαδες μεθυσμενους τουριστες. Ασε που και αυτα που σου εγραψα παραπανω νησακια ειναι. Επισης να δει εικονες θα της αρεσει περισσοτερο.
 

Aris xtx

Member
Μηνύματα
87
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
ΙΓΚΟΥΑΣΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΥΠΕΜΟΓΓΟΛΙΚΟΣ
Φιλε
Πες της εκει ειναι ψαγμενα, δεν θα εχουν παει φιλες της, ειναι περισσοτερο παραδοσιακα, χωρις τους χιλιαδες μεθυσμενους τουριστες. Ασε που και αυτα που σου εγραψα παραπανω νησακια ειναι. Επισης να δει εικονες θα της αρεσει περισσοτερο.
Το Σαμουι ειναι ιδανικο για ζευγαρια,ωραιες παραλιες να αραξεις χωρις πολυκοσμια,καλο φαγητο,αν πας στα νησια γυρω απο το Πουκετ θα εισαι ο ενας πανω στον αλλο.
 

ngouveros

Member
Μηνύματα
25
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΚΟΡΑΛΛΙΟΓΕΝΕΣ
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Δεν εχω καταληξει πουθενα παντως ακομα.μπερδεμαo_O
 

peny!!!

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταιλανδι
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora
παντως και εγω στην ιδια φαση με εσενα ειμαι και εγω ειμαι στο ψαξημο για το γαμηλιο ταξιδι μου στην ταιλανδι τελος αυγουστου και εγω θελω οπωσ και διποτε να παω και πουκετ αλλα και σαμουι αλλα εχω διαβασει τοσες διαφορετικες γνωμες που πραγματικα εχω καταμπερδευτη....:(:(:(:(
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά καλό θα ήταν να κοιτάξετε και τι καιρό έχει την περίοδο στην μεριά του κόλπυ που θέλετε να πάτε. Εγώ πήγα πέρυσι τέλος Νοέμβρη και ήθελα να πάω Σα μουι αλλά λόγω του ότι εκείνη την περίδο σ αυτή την μεριά του κόλπου ο καιρός δεν είναι ιδανικός (αρκετές βροχές) επέλεξα το Πουκέτ. Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν έχω σύγκριση με σαμούι. Μπορείτε να το δείτε και να πάτε και Κο λάντα να μείνετε περισσότερο, το οποίο είναι ακόμα παρθένο μέρος. Δείτε κ κάποια τιπς αν θέλετε απο το ταξίδι μου εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Μπανγκόκ-Πουκέτ-Πι-Πι-Κο-Λαντα.53132/#post-609631
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Καλησπερα στην παρέα!! Το ταξιδι πλησιάζει και τα προβληματα μου αυξάνονται! θα κανω μια ερώτηση στην οποία πολύ πιθανον να μην υπάρχει σωστή απάντηση. Ποια μπορεί να είναι η μέγιστη και ποια η μικρότερη ώρα που θα χρειαστώ για να βγω απο το αεροδρομιο της Μπανγκοκ και να βρω ενα ταξί??? Φτάνω στις 7 παρα 10 το απόγευμα. Υπάρει περίπτωση να προλάβω λεωφορείο που φεύγει στης 9 απο το σταθμό του Morchit?? Σκέφτομαι να μην δώσω το backpack μου στις αποσκευές άλλωστε δεν θα είναι και πολύ μεγάλο , ώστε να κερδίσω χρόνο. Περιμένω απαντήσεις και απόψεις :) Ευχαριστώ!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Εμένα μου πήρε 40 λεπτά συν 10 - 15 στην ουρά για ταξί. Από εκεί άλλα 40 λεπτά θες για να πας στο Mochit. Στην θέση σου θα έπερνα κάποιο ξενοδοχείο, και το πρωι θα έφευγα από το Mochit.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Εμένα μου πήρε 40 λεπτά συν 10 - 15 στην ουρά για ταξί. Από εκεί άλλα 40 λεπτά θες για να πας στο Mochit. Στην θέση σου θα έπερνα κάποιο ξενοδοχείο, και το πρωι θα έφευγα από το Mochit.
Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Το Θέμα είναι οτι πάω Βιεντιαν που είναι πολλές ώρες για αυτό θέλω να πάρω το βραδινό λεωφορείο. Το τελευταίο που βρίσκω φεύγει στις 9.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Το Θέμα είναι οτι πάω Βιεντιαν που είναι πολλές ώρες για αυτό θέλω να πάρω το βραδινό λεωφορείο. Το τελευταίο που βρίσκω φεύγει στις 9.
Τότε κάτσε μια μέρα Bangkok και φεύγεις με το βραδινό της επόμενης μέρας. Μπορεί να έχεις καθυστέρηση με τη πτήση, μπορεί να έχει κίνηση. Έτσι κι αλλιώς, οριακά (πάρα πολύ) είσαι.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Τότε κάτσε μια μέρα Bangkok και φεύγεις με το βραδινό της επόμενης μέρας. Μπορεί να έχεις καθυστέρηση με τη πτήση, μπορεί να έχει κίνηση. Έτσι κι αλλιώς, οριακά (πάρα πολύ) είσαι.
Μάλλον αυτο θα κάνω... Σας ευχαριστώ πολύ!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπερα στην παρέα!! Το ταξιδι πλησιάζει και τα προβληματα μου αυξάνονται! θα κανω μια ερώτηση στην οποία πολύ πιθανον να μην υπάρχει σωστή απάντηση. Ποια μπορεί να είναι η μέγιστη και ποια η μικρότερη ώρα που θα χρειαστώ για να βγω απο το αεροδρομιο της Μπανγκοκ και να βρω ενα ταξί??? Φτάνω στις 7 παρα 10 το απόγευμα. Υπάρει περίπτωση να προλάβω λεωφορείο που φεύγει στης 9 απο το σταθμό του Morchit?? Σκέφτομαι να μην δώσω το backpack μου στις αποσκευές άλλωστε δεν θα είναι και πολύ μεγάλο , ώστε να κερδίσω χρόνο. Περιμένω απαντήσεις και απόψεις :) Ευχαριστώ!!
Με το τραίνο, πάντως, δεν κάνεις παραπάνω από 45 λεπτά, άντε μία ώρα (με καθυστερήσεις στις αλλαγές τραίνων). Γνώμη μου είναι (ανάλογα με τι ώρα θα ξεμπερδέψεις στο αεροδρόμιο) να το παλέψεις κι αν δεν σου βγεί, μείνε ένα βράδυ στη ΒΚΚ όπως σου πρότειναν οι άλλοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom