Χαίρε κόσμε ταξιδιάρη!

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
μάλι
...βρισκόμαστε στην Πύλο σ'ένα σπίτι τέσσεροι (όχι τέσσερις, γιατί έτσι το λένε στην Πελοπόννησο και γιατί είναι τέλεια ντοπιολαλιά!) άνθρωποι που δεν γνωριζόμαστε από πριν αλλά έχουμε κοινό σημείο αναφοράς: τη δουλειά μας με παιδιά. Αργότερα όταν αρχίζουμε να γνωρίζουμε η μία την άλλη, ανακαλύπτουμε οτι έχουμε πολλά κοινά...σινεφιλικά ταινιάκια, αλλόκοτα βιβλιαράκια, φευγάτες και μη μουσικούλες και φυσικά, περιπέτειες και ταξίδια (αλλά και τα-ξύδια)!!!
Η φωτογραφία του προφίλ είναι ένας καφές ελληνικός/τούρκικος/αράβικος, από κείνες τις αξέχαστα τρελλές μέρες της Πύλου, που με κάποιο φανταστικό-φαντασιακό τρόπο απεικονίζει (και) τη Νότια Αμερική. Το σχεδόν 3μηνο ταξίδι μου σε κάποιες απ'τις χώρες της Νοτίου Αμερικής ήταν από τα καλύτερα της ζωής μου...Ελπίζω να 'ρθουν κι άλλα.

"ο κόσμος είναι ένα βιβλίο. όσοι δεν ταξιδεύουν, διαβάζουν μόνο μία σελίδα του" μ' αυτή την ρήση και με μια αγκαλιά, χαιρετώ παλιά και νέα μέλη!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες.

:welcome2:

Γράψε μας ταξιδιωτική ιστορία για το τρίμηνο ταξίδι σου!!
 

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
μάλι
Καλώς σας βρίσκω..! Μόλις επιστρέψω στο σπίτι θα στείλω το κατιτίς μου...!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Δε με κάλυψες, θέλω περισσότερες λεπτομέρειες. Το φλιτζάνι είναι δικό σου;Το ταξίδι το έκανες πριν ή μετά τον εν λόγω καφέ; Αν το έκανες πριν, πώς εξηγείς την εμφάνιση της συγκεκριμένης ηπείρου στο φλιτζάνι σου; Αν το έκανες μετά, το έκανες με αφορμή αυτό το φλιτζάνι; Σου έδειξε και χώρες ο καφές; Να πίνω περισσότερο τούρκικο μπας και δω άσπρη μέρα; Θα την γράψεις την ιστορία; Θα ανεβάσεις φωτογραφίες;

Καλωσόρισεεεεες..!
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Round the world
Καλωσόρισες!! Περιμένουμε ιστορία!! Είναι το ονειρο μου ένα ταξίδι Νότια Αμερική αλλά που χρόνος για 3μηνο ταξίδι!!
 

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
μάλι
Δε με κάλυψες, θέλω περισσότερες λεπτομέρειες. Το φλιτζάνι είναι δικό σου;Το ταξίδι το έκανες πριν ή μετά τον εν λόγω καφέ; Αν το έκανες πριν, πώς εξηγείς την εμφάνιση της συγκεκριμένης ηπείρου στο φλιτζάνι σου; Αν το έκανες μετά, το έκανες με αφορμή αυτό το φλιτζάνι; Σου έδειξε και χώρες ο καφές; Να πίνω περισσότερο τούρκικο μπας και δω άσπρη μέρα; Θα την γράψεις την ιστορία; Θα ανεβάσεις φωτογραφίες;

Καλωσόρισεεεεες..!
και μετά από εκατοδιακόσιες και κάτι μέρες.....επιστρέφω με την απάντηση στα ερωτήματά σου...δε μου πήρε τόσο καιρό να τα σκεφτώ (εεε, είπαμε!) απλά λίγο οι βόλτες, λίγο η καλοκαιρινή σεζόν και η ατέλειωτη δουλειά λόγω σεζόν, με γονάτισαν......τώρα πάλι βρίσκομαι σε διαδικασία ξεκούρασης, και με σαφώς περισσότερο χρόνο...
Το φλιτζάνι, λοιπόν, είναι δικό μου και τον καφέ τον ήπια αρκετούς μήνες πριν το ταξίδι! Ηθελα πολύ να πραγματοποιήσω ένα μεγάλο ταξίδι με τα χρήματα που θα έβγαζα από την καλοκαιρινή δουλειά, αλλά δεν είχα προσδιορίσει ακόμα το μέρος...(φυσικά και ψηνόμουν για νότια αμερική..) Το φλιτζάνι αυτό, σε συνδυασμό με μια αρμαθιά φίλων διασκορπισμένων σε τριγύρω χώρες (χιλή, αργεντινή...), ήταν μάλλον το απαραίτητο σπρώξιμο που χρειαζόμουν...Χώρες δε μου έδειξε συγκεκριμένες, αλλά με λίγη φαντασία δείχνει οτι θέλουμε τελικά...χεχε!!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Καλωσόρισες!! Περιμένουμε ιστορία!! Είναι το ονειρο μου ένα ταξίδι Νότια Αμερική αλλά που χρόνος για 3μηνο ταξίδι!!
εμ εσύ είσαι τυχερός ! εγώ ούτε χρόνο έχω αλλά ούτε και λεφτά...:haha::(

καλως μας ήλθες nineta ! μπράβο ταξίδι !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom