Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι αλλα σκεφτεσαι μην "καψεις" εναν προορισμο...
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Παιδια να ρωτησω κατι ......διαβασα καπου οτι καποια αξιοθεατα στο λονδινο ειναι δωρεαν οπως το βρετανικο μουσειο ,κτιρια του κοινοβουλιου( από την είσοδο St Stephen’s),το μουσειο του λονδινου,St paul's church,εθνικη πινακοθηκη,μουσειο φυσικης ιστοριας και μουσειο επιστημης, temple church...μου φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο.....ας μας διαφωτισει καποιος που ξερει...
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδια να ρωτησω κατι ......διαβασα καπου οτι καποια αξιοθεατα στο λονδινο ειναι δωρεαν οπως το βρετανικο μουσειο ,κτιρια του κοινοβουλιου( από την είσοδο St Stephen’s),το μουσειο του λονδινου,St paul's church,εθνικη πινακοθηκη,μουσειο φυσικης ιστοριας και μουσειο επιστημης, temple church...μου φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο.....ας μας διαφωτισει καποιος που ξερει...
Μουσείο Φυσικής Ιστορίας, Εθνική Πινακοθήκη, Βρετανικό Μουσείο, Μουσείο του Λονδίνου, Μουσείο επιστήμης είναι δωρεάν όπως επίσης και το Tate Modern. Ο κσθεδρικός του Αγ Παυλου δεν είναι δωρεάν αλλα αν πας Κυριακή πρωι που είναι ώρα λειτουργίας είναι δωρεάν. Για τα κτίρια του κοινοβουλίου νομίζω πως δεν είναι δωρεάν αλλα δεν ειμαι σίγουρος.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Το κοινοβούλιο έχει ξενάγηση κάθε Σάββατο που καλό θα ήταν όλοι όσοι επισκέπτονται το Λονδίνο να την κάνουν. Αντί να ρίχνουν εικοσαετία στο τισω ας τα ακουμπήσουν εκεί. Καταπληκτικό..
Το temple από που σου ήρθε να το δείτε? Δε λέω, όμορφη γειτονιά να εξερευνήσεις αλλά ο ναός σαν ναός δε μου είπε πολλά (έχει σαρκοφάγος ιπποτών που μπορείς όμως να δεις και στο v&a (επίσης δωρεάν)). BTW το temple έχει είσοδο τρεις λίρες
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
εγω παντως προτεινω αν θελετε κατι τελειως τουριστικο το london dungeon. μου φανηκε πολυ ενδιαφερον καθως δεν ειχα δει κατι παρομοιο ξανα. εχει εισοδο νομιζω 20p.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ευχαριστω! εκλεισα τελικα!!! 5 μερες, αλλα στην ουσια ειναι 4,5 !!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
για θεατρο τι λετε; αξιζει και ποιο; (εχουμε δει μονο το Φαντασμα της Οπερας ΝΥ).
 

Dimitra gian

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
και εγω αυτο σκφτομουν απο τη τραπεζα που εχω τη καρτα η απο την εθνικη τραπεζα η τη τραπεζα της ελλαδος . Η ζωη στο Λονδινο στα μη τουριστικα μερη ειναι πολυ πιο ακριβη απο εδω?

και μια ερωτηση λιγο πιο περιεργη μηπως ξερει καποις η εχει κανει καποιο καλο αλλα φτηνο ταττου σοπ στο λονδινο?? και αν ναι μπορει να μου στειλει καποιο λινκ για να ρωτησω για τιμες :) ενδιαφερομαι για ενα μικρο αναμνηστικο σχεδιο
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom