Δανία Πληροφορίες για Κοπενχάγη

tsavi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε ολους/ες. Ειμαι νεο μελος του travelstories και οφειλω να ομολογησω οτι με εχετε εντυπωσιασει και πρεπει να δωσω παρα πολλα συγχχαρητηρια σε ολους/ες που εχετε δωσει τοσο απιστευτες ιστοριες/πληροφοριες για τον πλανητη μας και τα μαγικα μερη του!
Εχω κλεισει την πρωτη μου εκδρομη μετα την Κων/πολη στο εξωτερικο τον Φεβρουαριο του 2016
Προγραμμα
20-24 Καρακοβια
24-29 Κοπεγχαγη.

Για την Κοπεγχαγη ειναι ελαχιστα αυτα που ξερω και επισης λιγα αυτα που βρηκα στο site.
Θελω την βοηθεια σας!

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Ταξίδι στη Ρώμη μέσα στο Γενάρη 2016
 
Last edited by a moderator:

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Βοηθεια για Κοπενχαγη 23/12-27/12...!

Εχει παει καποιος προσφατα Κοπενχαγη προκειμενου να με βοηθησει?
Καποιες προτασεις για φαγητο ισως....η τι να αποφυγω.....υπαρχει καποια καρτα εκπτωτικη....
Θα ταξιδεψουμε οικογενειακα και η κορη μου ειναι εξι χρονων.
Το Τιβολι και βολτες ....ιςως και ποδηλαταδες ειναι φυσικα μεσα στα πλανα μας.....αλλα απο εκει και περα το χαος!

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
Αλεξ
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σε ολους/ες. Ειμαι νεο μελος του travelstories και οφειλω να ομολογησω οτι με εχετε εντυπωσιασει και πρεπει να δωσω παρα πολλα συγχχαρητηρια σε ολους/ες που εχετε δωσει τοσο απιστευτες ιστοριες/πληροφοριες για τον πλανητη μας και τα μαγικα μερη του!
Εχω κλεισει την πρωτη μου εκδρομη μετα την Κων/πολη στο εξωτερικο τον Φεβρουαριο του 2016
Προγραμμα
20-24 Καρακοβια
24-29 Κοπεγχαγη.

Για την Κοπεγχαγη ειναι ελαχιστα αυτα που ξερω και επισης λιγα αυτα που βρηκα στο site.
Θελω την βοηθεια σας!

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Ταξίδι στη Ρώμη μέσα στο Γενάρη 2016
Βοηθεια για Κοπενχαγη 23/12-27/12...!

Εχει παει καποιος προσφατα Κοπενχαγη προκειμενου να με βοηθησει?
Καποιες προτασεις για φαγητο ισως....η τι να αποφυγω.....υπαρχει καποια καρτα εκπτωτικη....
Θα ταξιδεψουμε οικογενειακα και η κορη μου ειναι εξι χρονων.
Το Τιβολι και βολτες ....ιςως και ποδηλαταδες ειναι φυσικα μεσα στα πλανα μας.....αλλα απο εκει και περα το χαος!

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
Αλεξ
Μπορείς να πάρεις πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες και από το παρόν θέμα αλλά και από αυτά τα θέματα http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=130
Επίσης έχουν γραφτεί αυτές οι ιστορίες
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=130
 
Last edited:

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.219
Ειναι λιγες οι ωρες ημερας μεσον-τελη οκτωβριου στην κοπεγχαγη; Μηπως δηλαδη, νυκτωνει απο τις 16.00, οποτε δεν πολυενδεικνυται για εκδρομουλα;
μερσι εκ των προτερων ολους υμας!
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
Ειναι λιγες οι ωρες ημερας μεσον-τελη οκτωβριου στην κοπεγχαγη; Μηπως δηλαδη, νυκτωνει απο τις 16.00;
Τόσο νωρίς που γράφεις νυκτώνει πιο μετά, αρχές Δεκέμβρη. Αν σκεφτείς ότι η ισημερία είναι στις 22 Σεπτέμβρη, δεν έχει προλάβει να πέσει τόσο πολύ η ώρα δύσης ηλίου ;)

Στο παρακάτω λινκ θα δεις πότε περίπου νυκτώνει κάθε μέρα τον Οκτώβρη για την Κοπεγχάγη :)

http://www.timeanddate.com/sun/denmark/copenhagen?month=10&year=2016
 
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ-Καναδάς
Καλό απόγευμα φίλοι του forum.
Είμαι νέο μέλος ,το ονομά μου Κώστας ,μ'αρέσει να ταξιδεύω με την γυναίκα μου στην Ευρώπη καί ήδη ετοιμάζω ένα 5μερο τον Μάρτιο γιά Κοπεγχάγη.
Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με τα πολλά και διαφορετικά εισητήρια θα ήθελα μία βοήθεια απο όποιον γνωρίζει κάτι σχετικό.
Υπ'οψιν οτι εχω προγραματίσει και μία εκδρομή στο κάστρο Frederigsborg με το τρένο.
Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη.
 

Stefania94

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Καλησπέρα σε όλους !

Είμαι φοιτήτρια και αποφάσισα να κάνω ένα ταξίδι στη Κοπεγχάγη μέσα Μαρτίου, είναι ένας προορισμός που πάντα ήθελα να επισκεφθώ. Είμαι σε στάδιο που προσπαθώ να οργανωθώ. Θα είμαι 4 ολόκληρες ημέρες. Τι αξίζει να δω και να κάνω να περάσω και καλά; Είναι κάποιος/α που την έχει επισκεφθεί πρόσφατα;

Αναμένω νέα σας !
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Delfingade είναι ένας δρόμους της πόλης. Να πας εκεί και στα πέριξ. Δεν είναι τουριστικό αλλά είναι πανέμορφο. Τα πιο γνωστά θα στα πει το φόρουμ
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα σε όλους !

Είμαι φοιτήτρια και αποφάσισα να κάνω ένα ταξίδι στη Κοπεγχάγη μέσα Μαρτίου, είναι ένας προορισμός που πάντα ήθελα να επισκεφθώ. Είμαι σε στάδιο που προσπαθώ να οργανωθώ. Θα είμαι 4 ολόκληρες ημέρες. Τι αξίζει να δω και να κάνω να περάσω και καλά; Είναι κάποιος/α που την έχει επισκεφθεί πρόσφατα;

Αναμένω νέα σας !
Πάρε κάποιες ιδέες από το πρόσφατο ταξίδι μου. Διάβασε τα κεφάλαια για την Κοπεγχάγη. Αφορά το κεντρικό κομμάτι και τα κύρια αξιοθέατα γιατί ήμουν λιγότερο από δύο μέρες.

http://www.travelstories.gr/communi...ιναβικό-τουρλού-sto-cop-hel.53008/?chapter=11

Από κει και πέρα συνοικίες νεανικές και εναλλακτικές είναι το χιπστερικό Vesterbro (δες γύρω από την οδό Istedgade και πέριξ) και η πολυπολιτισμική συνοικία του Nørrebro. Αν θες να βγεις παραέξω δες το Dragør (κοντά στο αεροδρόμιο είναι), και εκτός Κοπεγχάγης στο Helsingor το Roskilde και το Hillerød που πας εύκολα με τρένο. Και βέβαια υπάρχει και η επιλογή του Malmo της Σουηδίας που είναι μισή ώρα απόσταση με το τρένο.

Εφόσον έχεις 4 μέρες μπορείςς να δεις καλά την Κοπεγχάγη και να επιλέξεις και κάποια εξόρμηση εκτός.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Πάρε κάποιες ιδέες από το πρόσφατο ταξίδι μου. Διάβασε τα κεφάλαια για την Κοπεγχάγη. Αφορά το κεντρικό κομμάτι και τα κύρια αξιοθέατα γιατί ήμουν λιγότερο από δύο μέρες.

http://www.travelstories.gr/community/threads/Ευφορία-στη-Σκανδιναβία-ή-Σκανδιναβικό-τουρλού-sto-cop-hel.53008/?chapter=11

Από κει και πέρα συνοικίες νεανικές και εναλλακτικές είναι το χιπστερικό Vesterbro (δες γύρω από την οδό Istedgade και πέριξ) και η πολυπολιτισμική συνοικία του Nørrebro. Αν θες να βγεις παραέξω δες το Dragør (κοντά στο αεροδρόμιο είναι), και εκτός Κοπεγχάγης στο Helsingor το Roskilde και το Hillerød που πας εύκολα με τρένο. Και βέβαια υπάρχει και η επιλογή του Malmo της Σουηδίας που είναι μισή ώρα απόσταση με το τρένο.

Εφόσον έχεις 4 μέρες μπορείςς να δεις καλά την Κοπεγχάγη και να επιλέξεις και κάποια εξόρμηση εκτός.
Malmo? ε?..γεφυρα Oresund...9 ευρώ τραινο μιση ωριτσα...χμμμ.
.:agnes sad:
ετοιμαζεις καποιο ταξιδι για αργοτερα?...να ξερω δλδ..να κλεισω για εκει μετα την επιστροφη σου... :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Malmo? ε?..γεφυρα Oresund...9 ευρώ τραινο μιση ωριτσα...χμμμ.
.:agnes sad:
ετοιμαζεις καποιο ταξιδι για αργοτερα?...να ξερω δλδ..να κλεισω για εκει μετα την επιστροφη σου... :)
χαχα:DΜια Βιέννη-Μπρατισλάβα θα την χτυπήσω σε ένα μήνα!

4 μέρες έχεις κιε σύ Κοπεγχάγη ε? Ένα Malmo ναι δεν θα ήταν κι άσχημα;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom