Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ναι @panpan δίκιο έχεις .... και μετά ζήλεψε και ο Ολυμπιακός και είπε " εδώ η ΑΕΛ πήρε πρωτάθλημα στα χαρτιά δεν θα πάρω και γώ ένα;; "
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ασε ρε @panpan. Όλοι είναι καθαροί και τίμιοι. Για όλα φταίει ο Ολυμπιακός Ο εκάστοτε πρόεδρος του και οι οπαδοί του.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Αυτά τα λες εσύ για τον εαυτό σου, εγώ δεν έγραψα κάτι τέτοιο.



όσες φορές πήγες γήπεδο και είδες να πετάνε καπνογόνο πήγες να τους δώσεις στην αστυνομία;



Μια χαρά ψύχραιμα το βλέπω και κάνω ήρεμη συζήτηση, Να δω εσένα όταν θα σε σφάζουν και θα σε ρίχνουν κατηγορία αν θα μπορείς να κάνει την ίδια συζήτηση.
Και φυσικά μπορώ να γίνω περισσότερο ανοιχτόμυαλος, να λέω δεν πειράζει με στήσανε αλλά έγινε για το καλό του αθλήματος και να μου το παίζουν οι αντίπαλοι πως έχουν ιδανικές ομάδες και κοιτάνε μόνο τον ''αθλητισμό''.
Και μόνο που λες "σε σφάζουν" κτλ, δεν ανήκουμε στην ίδια κατηγορία. Εμένα δε με σφάζει κανείς, και όταν δε μου άρεσε που ο ΠΑΟ πχ στο μπάσκετ είχε την εύνοιά του, έπινα καμιά μπύρα με φίλους και όλα καλά.
Επίσης, το να είναι 100-200 συνδεσμίτες και να πετάει φωτοβολίδα ένας από αυτούς είναι διαφορετικό από το να πηγαίνω εγώ με κάποιο φιλαράκι στο γήπεδο (όχι στην 7) και να βουτάω μέσα στους συνδεσμίτες για να δώσω ένα από αυτούς στους μπάτσους.
Τρίτον, διάβασε πρώτα όλο το μήνυμά μου για να πιάσεις το αυτοσαρκαστικό ύφος, και μετά γράψε τη δηθενιά που έγραψες στην αρχή.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ο Κούγιας νύχτα θα φύγει απο τη Λάρισα .... να το θυμάστε... αλλά μπροστά στους τιτάνες της διαφθοράς αυτός είναι η τελευταία τρύπα του ζουρνά που λένε στο χωριό μου...
Ρε αδερφέ, συμφωνούμε, μα την Παναγία! :rolleyes: Και λέμε το ίδιο πράγμα, ότι όποιος είναι ο βασιλιάς της ζούγκλας, ο αρχηγός της φυλής, βαράει το νταούλι ανάλογα. Ας κάνουμε όλοι ένα "zoom out" από όλο αυτό, να το δούμε πιο σφαιρικά και να μην τρελαινόμαστε και γινόμαστε στρατός ανθρώπων που άλλος λιγότερο κι άλλος πιο πολύ ξεπλένουν χρήμα.
Εμένα μου αρέσει η μπάλα του Ολυμπιακού φέτος, όταν πήραμε το κύπελλο με τον Αστέρα δε μου άρεσε ας πούμε. Και τι να κάνω, διαδήλωση για την ομάδα;; Πάμε καλά ρε;;;; Διαδήλωση για τις ομάδες;;;;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Νομίζω Τσίγκοφ λέγανε τον παίκτη της Λάρισας που πιάστηκε ντοπέ.
Με την τότε νομοθεσία μηδενιζόταν η Λάρισα και της αφαιρούσαν και 2 βαθμούς.
Αυτή ήταν και η ποινή.Επειδή τα τρακτέρ,καλή ώρα όπως τώρα είχαν κλείσει τους
δρόμους την παραμονή της εκδίκασης της υπόθεσης στο εφετείο ο Βαλυράκης
άλλαξε τον νόμο.Και μια ημέρα μετά το εφετείο με την καινούρια νομοθεσία
αθωώνει την Λάρισα.

Μπορείς άνετα να διαβάσεις τι είχε ''πάρει'' ο Τσίγκοφ, αν δεν μπορείς να στο πω εγώ, αντιβηχικό, σιρόπι για το βήχα, η ουσία που περιείχε ήταν η κωδείνη η οποία, και τραγική ειρωνεία, ήταν κατασταλτική!!
Μάλιστα για να δείτε πως δεν ξέρετε τι λέτε, τον Τσίγκοφ, που έπαιξε 23 λεπτά στο παιχνίδι, τον πρότεινε ο ίδιος ο προπονητής μας, ο Γκμοχ, ως επιπλέον παίκτη για αντιντόπινγκ κοντρόλ. Επίσης τον έβαλε στο παιχνίδι παρόλο που είχε χάσει προπονήσεις λόγω αρρώστιας.

Αν δεν σας φτάνουν αυτά μπορείτε να δείτε τον τρελό ρόλο και πόσες συμμετοχές είχε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος από μία ομάδα πρότυπο.

Πέρα απ΄όλα αυτά να σας θυμίσω πως η ελλάδα ήταν από τις ελάχιστες χώρες που δεν είχε ευθυγραμμιστεί με το διεθνές δίκαιο, το οποίο έλεγε πως για να τιμωρηθεί η ομάδα θα έπρεπε να αποδειχθεί και η εμπλοκή της στο ντοπάρισμα(το οποίο βέβαια δεν ήταν ντοπάρισμα, μιας και η ουσία ήταν κατασταλτική, λεπτομέρεια βέβαια αυτό για όσους θέλουν να πιστεύουν σε παραμύθια). Οπότε ο κανονισμός καλώς έκανε και άλλαξε(αυτός ισχύει ακόμα και σήμερα) και η άδικη απόφαση ανακλήθηκε.


Πάμε άλλο μάθημα ποδοσφαιρικής ιστορίας μέχρι να βγει λάδι ο ολυμπιακός.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Και μόνο που λες "σε σφάζουν" κτλ, δεν ανήκουμε στην ίδια κατηγορία.
Φυσικά και με σφάζουν. Μ΄έριξαν κατηγορία με τα στημένα, συγνώμη που δεν μπορώ να δω το πρωτάθλημα με την ίδια οπτική με τη δικιά σου. όταν θα γίνει και με σένα το ίδιο τότε θα δω πως θα το συζητάς.

Επίσης, το να είναι 100-200 συνδεσμίτες και να πετάει φωτοβολίδα ένας από αυτούς είναι διαφορετικό από το να πηγαίνω εγώ με κάποιο φιλαράκι στο γήπεδο (όχι στην 7) και να βουτάω μέσα στους συνδεσμίτες για να δώσω ένα από αυτούς στους μπάτσους.
Μα αυτό ακριβώς ζητάς να γίνει από αυτούς που ήταν στο γήπεδο στον αγώνα με τη Λαμία.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πάρε τρακτέρ και κατέβα από το ροζ σύννεφο.
Η αλήθεια είναι ότι είχα πάει με τον πατέρα μου σε αγροτικές διαδηλώσεις πιο παλιά, και θυμάμαι ακόμα να μαζεύουν έναν "κουκουλοφόρο" οι αγρότες και να τον δίνουν στους μπάτσους, και περίπου 10 λεπτά πιο μετά απλά τον άφησαν να φύγει. Τέλος πάντων, μιας και τα ταξίδια σε κάνουν πιο ανοιχτόμυαλο συνήθως, ας συνεχίσω :D
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Φυσικά και με σφάζουν. Μ΄έριξαν κατηγορία με τα στημένα, συγνώμη που δεν μπορώ να δω το πρωτάθλημα με την ίδια οπτική με τη δικιά σου. όταν θα γίνει και με σένα το ίδιο τότε θα δω πως θα το συζητάς.



Μα αυτό ακριβώς ζητάς να γίνει από αυτούς που ήταν στο γήπεδο στον αγώνα με τη Λαμία.
Εμένα, ΕΜΕΝΑ , δε με σφάζει κανείς!!!! Ομάδες είναι, επιχειρήσεις..αυτό λέμε, έπρεπε να το διευκρινίσω;;; Αν νιώθεις να ταυτίζεσαι με το σφάξιμο της κάθε ομάδας σου, τότε διαφέρουμε, αυτό λέμε.
Δεύτερον, αν ήμουν οργανωμένος (που σημαίνει είτε έμμισθος είτε ντιπ μυαλό), αλλά ας υποθέσουμε οργανωμένος και με μυαλό, και γνωρίζοντας όλους τους άλλους γύρω μου έβλεπα το δολοφόνο, ναι, θα τον έδινα στεγνά στους μπάτσους αφού τον πλακώναμε στο ξύλο, αν είχα τη δύναμη να επηρεάσω τους ούγκανους δίπλα μου. Προφανώς ο Ντέμης ή οι Αγγελόπουλοι στο μπάσκετ που δεν τα πήγαιναν καλά με τους οργανωμένους είναι ρουφιάνοι για σένα, ε;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Εμένα, ΕΜΕΝΑ , δε με σφάζει κανείς!!!! Ομάδες είναι, επιχειρήσεις..αυτό λέμε, έπρεπε να το διευκρινίσω;;; Αν νιώθεις να ταυτίζεσαι με το σφάξιμο της κάθε ομάδας σου, τότε διαφέρουμε, αυτό λέμε.
Ταυτίζομαι με το σφάξιμο της ομάδας που υποστηρίζω και γενικά με την ατιμωρησία που επικρατεί. Δεν ταυτίζομαι με τον επιχειρηματία που είναι κάθε φορά στο τιμόνι της ομάδας.

Δεύτερον, αν ήμουν οργανωμένος (που σημαίνει είτε έμμισθος είτε ντιπ μυαλό), αλλά ας υποθέσουμε οργανωμένος και με μυαλό, και γνωρίζοντας όλους τους άλλους γύρω μου έβλεπα το δολοφόνο, ναι, θα τον έδινα στεγνά στους μπάτσους αφού τον πλακώναμε στο ξύλο, αν είχα τη δύναμη να επηρεάσω τους ούγκανους δίπλα μου. Προφανώς ο Ντέμης ή οι Αγγελόπουλοι στο μπάσκετ που δεν τα πήγαιναν καλά με τους οργανωμένους είναι ρουφιάνοι για σένα, ε;
Δηλαδή για εσένα μόνο οι οργανωμένοι πρέπει να τον δώσουν στην αστυνομία ε; Οι υπόλοιποι; Εσύ γιατί όχι; Δεν είδες; Ή είσαι μακριά; Και γιατί δεν πας να σταματήσεις αυτό που γίνεται τη στιγμή που βλέπεις πως οι άλλοι δεν το κάνουν;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.668
Πέρα απ΄όλα αυτά να σας θυμίσω πως η ελλάδα ήταν από τις ελάχιστες χώρες που δεν είχε ευθυγραμμιστεί με το διεθνές δίκαιο, τ
Η οποία προσαρμογή με το διεθνές δίκαιο έγινε την παραμονή της εκδίκασης της έφεσης.Αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια.
Έλα μωρέ τι πήρε το παιδί.Ένα σιροπάκι για τον βήχα.
Ρε συ πόσο χρονών ήσουν τότε; Πέντε;,δέκα;
• Ο Τσίγκοφ μπήκε σαν αλλαγή στο 62’ του αγώνα με τον Παναθηναϊκό. Από κάθε ομάδα πέρναγαν και τότε, όπως και σήμερα, δυο παίκτες από έλεγχο, όμως σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΑΠ, υπήρχε η δυνατότητα και για τρίτο άτομο καθ’ υπόδειξην. Οι δυο, δηλαδή, βγαίνανε με κλήρωση και ο τρίτος μετά από υπόδειξη του αντιπάλου. Ο Παναθηναϊκός, λοιπόν, επέλεξε τον Τσίγκοφ.
Και όχι ο Γκμοχ
 
Last edited:
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ταυτίζομαι με το σφάξιμο της ομάδας που υποστηρίζω και γενικά με την ατιμωρησία που επικρατεί. Δεν ταυτίζομαι με τον επιχειρηματία που είναι κάθε φορά στο τιμόνι της ομάδας.



Δηλαδή για εσένα μόνο οι οργανωμένοι πρέπει να τον δώσουν στην αστυνομία ε; Οι υπόλοιποι; Εσύ γιατί όχι; Δεν είδες; Ή είσαι μακριά; Και γιατί δεν πας να σταματήσεις αυτό που γίνεται τη στιγμή που βλέπεις πως οι άλλοι δεν το κάνουν;
Φίλε, με όλο το σεβασμό. Από τη στιγμή που μου λες ότι ταυτίζεσαι με σφάξιμο ομάδας, δε θα ήθελα να συνεχίσω. Ας μιλήσουμε για ταξίδια καλύτερα, που μας αρέσουν όλους εδώ. Σιγά μην κάτσω να σκάσω και να τρελαθώ επειδή το σύστημα, ο ρέφερι, ο υπόκοσμος κτλ "έσφαξαν" την ομάδα, σε οποιοδήποτε άθλημα. Αφού υπάρχουν άνθρωποι που "σφάζονται" και χωρίς εισαγωγικά, ας είναι. Υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα στη ζωή.
Τώρα για τα άλλα που μου λες να πάει κάποιος από άλλη κερκίδα που δεν ανήκει στους "πιστούς" οργανωμένους και να πάρει κάποιον από αυτούς να τον δώσει στην αστυνομία, ακούγονται πιο ευχάριστα και από ροζ σύννεφα, αρκουδάκια και ιστορίες για νήπια σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Συγνώμη για την κούραση, είπαμε να μιλήσουμε αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχουν κι εδώ άνθρωποι που ταυτίζονται με "αδικίες" σε βάρος ομάδων, για μπάλα κτλ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom