Σαντορίνη Σαντορίνη - Διαμονή

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Κατερινα δες και εδω
http://www.santorinicarrentalonline...ce=2&returnplace=2&task=showprc&goon=Continue
με 29 ευρω την ημερα νοικιαζεις χιλιαρακι την πρωτη βδομαδα του αυγουστου.. εγω απο εκει εχω κρατησει το 3ημερο του αγιου πνευματος στα 20 ευρω την ημερα.
αρκετα φθηνα μου φαινονται ..
Μπραβο βρε Σταθη!! Ειναι οντως καλυτερες οι τιμες!! Και παιρνεις και το οχημα απο την τοποθεσια που σε βολευει (λιμανι-αεροδρομιο).. Γιατι το καταστημα ειναι Περισσα και φοβηθηκα προς στιγμην..!! Να εισαι καλα!! Ψαξε και τα εστιατορια που σου εγραψα ( http://www.tripadvisor.com.gr/Restaurants-g189433-Santorini_Cyclades.html )..! Εμενα μου φανηε αρκετα χρησιμη σελιδα!! Προτεινει και αξιοθεατα, +κριτικες!! :)
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
ναι ειναι πολυ βολικη αυτη η εταιρια με τα αυτοκινητα.

ναι η αληθεια ειναι οτι τα ειδα τα reviews με τα εστιατορια και καποια οπως το μεταξυ μας θα το επισκεφθω αλλα εχει πολλες κριτικες με ξενους οι οποιοι εχουν συνηθισει αλλες γευσεις και σε καποιες αλλες περιπτωσεις βασικα η καλη τιμη για εναν συνταξιουχο ελβετο που αμοιβετε με 150 χιλιαδες ευρω το χρονο για εμενα προσωπικα ειναι αν οχι τσουχτερη, απλησιαστη η τιμη.
οποτε τα Gourmet εστιατορια δεν νομιζω να τα προτιμησω, ταβερνουλες που θα βρω απο ντοπιους ή απο φιλο που δουλευει σεζον εδω και καποια χρονια μαλλον θα ειναι οι πρωτες επιλογες.

ετσι πηγα και στη μηλο περυσι και οτι εφαγα τις 5 μερες ηταν τρομερο
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
ναι ειναι πολυ βολικη αυτη η εταιρια με τα αυτοκινητα.

ναι η αληθεια ειναι οτι τα ειδα τα reviews με τα εστιατορια και καποια οπως το μεταξυ μας θα το επισκεφθω αλλα εχει πολλες κριτικες με ξενους οι οποιοι εχουν συνηθισει αλλες γευσεις και σε καποιες αλλες περιπτωσεις βασικα η καλη τιμη για εναν συνταξιουχο ελβετο που αμοιβετε με 150 χιλιαδες ευρω το χρονο για εμενα προσωπικα ειναι αν οχι τσουχτερη, απλησιαστη η τιμη.
οποτε τα Gourmet εστιατορια δεν νομιζω να τα προτιμησω, ταβερνουλες που θα βρω απο ντοπιους ή απο φιλο που δουλευει σεζον εδω και καποια χρονια μαλλον θα ειναι οι πρωτες επιλογες.

ετσι πηγα και στη μηλο περυσι και οτι εφαγα τις 5 μερες ηταν τρομερο
Χμ, δεν το ειχα σκεφτει ετσι.. εχεις δικιο!!
Αφου εχεις τα μεσα τι ανησυχεις για το φαΐ βρε!! Αλιμονο απο μας..χαχα
Μολις βρηκα και αυτο, το οποιο με ενθουσιασε μπορω να πω.. http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...ews-Volcano_Blue-Fira_Santorini_Cyclades.html !! Αμα σου κανει τις προτασεις του ο φιλος πες μας και εμας τιποτα ε!! :D
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
η αληθεια ειναι οτι παντα οταν παω διακοπες θελω να ξερω 15 καλα δοκιμασμενη μερη για να παω και να μην ξενερωσω με τιποτα γι αυτο και παντα αγχωνομαι αλλα πρεπει και μαλλον θα σταματησει.

καλη η ταβερνουλα αυτη απ οτι φαινετε, κυριως στα ψαρικα απ οτι ειδα και στο επισημο σαιτ , εμεις ειμαστε περισσοτερο του κρεατος
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
η αληθεια ειναι οτι παντα οταν παω διακοπες θελω να ξερω 15 καλα δοκιμασμενη μερη για να παω και να μην ξενερωσω με τιποτα γι αυτο και παντα αγχωνομαι αλλα πρεπει και μαλλον θα σταματησει.

καλη η ταβερνουλα αυτη απ οτι φαινετε, κυριως στα ψαρικα απ οτι ειδα και στο επισημο σαιτ , εμεις ειμαστε περισσοτερο του κρεατος
Κοιτα δεν ειναι κακο αυτο που κανεις!! Το αντιθετο θα ελεγα!! Ειναι τυχερη και η κοπελα σου γιατι την πας στα καλυτερα!! :)
Απλα να μην αγχωνεσαι!! Σχεδιαζεις τις διακοπες σου, καν'το με χαρα!! Και τι εγινε αν δεν πανε ολα οπως τα σχεδιασαμε? Οι διακοπες θελουν και την περιπετεια τους!! Το αγνωσο οσο να 'ναι μας γοητεύει ολους!! Βεβαια και εγω τα ιδια κανω, αλλα τελος παντων πρεπει να αφηνουμε και κατι στην τυχη βρε παιδι μου!! :p
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Συμφωνω σε ολα κατερινα, εγω φευγω σε λιγες μερες.

Απο ταβερνες θα επισκεφθω σιγουρα το
Μεταξυ μας στην εξω γωνια.
Επισης μου προτειναν αρκετοι φιλοι μου που πηγαν σαντορινη τον Κρητικο στον βοθωνα ο οποιος αν δεις και απο το ιντερνετ φημιζετε για τις XXL μοσχαρισιες μπριζολες του τις οποιες αγαπω και θα το εκτιμησω σιγουρα.

Επισης απο τα Reviews του ιντερνετ ειδα επισης και μου αρεσε η Ναουσσα και το Salt and Pepper που ειναι και πολυ κοντα μου.

Λιγο πιο ακριβο αλλα φαινετε ωραιο, δεν ξερω αν θα το επισκεφτω ειναι το ARGO οπως επισης και το Νυχτερι

Για γλυκο και θεα ο μελενιος στην οια
αμα βαρεθουμε τις ταβερνες ή αν θελουμε καμια πιτσα αλλη ωρα εκτος της ταβερνας θα παω να παρω απο το Il Cantuccio.

ενα μαγαζι που λεγετε παλαια καμενη εχει Πολυ καλα Cocktail απο τις κριτικες που ειδα και καλη θεα .

το Francos Που εχω ακουσει επανηλλειμενα διαβασα οτι η μουσικη ισως ειναι λιγο κουραστικη για τα γουστα μας συν οτι ενα φρεντο εχει 7 ευρω, χαχαχα

αν εχει καποιος να αναφερει κατι για αυτα που ειπα και κυριως τις ταβερνες και αν εχει να προτεινει κατι αλλο θα του ειμαι υποχρεος.

υπ'οψιν εμεις δεν ειμαστε του ψαριου γι αυτο δεν αναφερομαι σε καθαρα ψαροταβερνες που απ οτι ειδα η ναουσσα ειναι και λιγο..

Σιγουρα θα παμε στο μεταξυ μας και στον κρητικο και για τα υπολοιπα βλεπουμε


επισης απο οινοποιια μετα απο παροτρυνση γευσιγνωστη φιλου μου θα επισκεφθω τον Σιγαλα και τον αργυρο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα στην ομορφη παρεα...Εφτασε ο καιρος να κλεισουμε σιγα σιγα για τις καλοκαιρινες διακοπες μας..Πήγαμε Πηλιο πηγαμε Παρνασο για χειμωνα γεμίσαμε μπαταριες τωρα παμε για Σαντορινη...

Οπως λεω θελουμε να παμε μαζι με την Αρραβωνιαστικια μου Σαντορινη για πρωτη φορα...Ψαχνουμε στο Booking..Η αληθεια ειναι πως βρίσκουμε πολυ καλες τιμές για 16-22 Αυγουστου...Για 6 βράδια εχουμε βρει και με 300 ευρω με πρωινο και πισινα...

Ομως θελουμε μια βοηθεια για το που αξίζει να κλείσουμε..Δηλαδη σε ποιο μερος..Ξερω για Φυρά και Οία..Πουθενα αλλου?

Ευχαριστουμε...
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
12/10/1944
Κατά τη γνώμη μου, εκτός από Οία που είναι πανέμορφη αλλά κ ελαφρώς απομακρυσμένη από τα λοιπά σημεία ενδιαφέροντος, ιδανικές περιοχές για να μείνεις είναι το Φηροστεφάνι (φυσική προέκταση των Φηρών, πολύ-πολύ κοντά στα Φηρά αλλά κ πολύ πιο ήσυχα) κ το Ημεροβίγλι (πιο επιβλητική θέα στην Καλντέρα). Αν όμως δεν έχεις δικό σου μέσο..μόνο Φηροστεφάνι ή Φηρά. Σε πολύ οικονομικά δωμάτια των Φηρών που διαφημίζουν πισίνες, πρωινά κτλ, να έχετε υπόψη σας ότι αρκετές παροχές δεν είναι κ ό,τι καλύτερο (κοινώς τουριστοπαγίδες), καθώς επίσης να κάνετε μια έρευνα αναφορικά με την ησυχία-φασαρία της περιοχής, το είδος του δωματίου, το αν έχει μπαλκόνι (πολύ σημαντικό, π.χ. ακόμη κι αν δεν κοιτάει Καλντέρα είναι ωραίο να βλέπεις έστω τη θάλασσα στην πίσω πλευρά του νησιού) κτλ. Δες κι εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σαντορινη.19102/page-2
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Α
Κατά τη γνώμη μου, εκτός από Οία που είναι πανέμορφη αλλά κ ελαφρώς απομακρυσμένη από τα λοιπά σημεία ενδιαφέροντος, ιδανικές περιοχές για να μείνεις είναι το Φηροστεφάνι (φυσική προέκταση των Φηρών, πολύ-πολύ κοντά στα Φηρά αλλά κ πολύ πιο ήσυχα) κ το Ημεροβίγλι (πιο επιβλητική θέα στην Καλντέρα). Αν όμως δεν έχεις δικό σου μέσο..μόνο Φηροστεφάνι ή Φηρά. Σε πολύ οικονομικά δωμάτια των Φηρών που διαφημίζουν πισίνες, πρωινά κτλ, να έχετε υπόψη σας ότι αρκετές παροχές δεν είναι κ ό,τι καλύτερο (κοινώς τουριστοπαγίδες), καθώς επίσης να κάνετε μια έρευνα αναφορικά με την ησυχία-φασαρία της περιοχής, το είδος του δωματίου, το αν έχει μπαλκόνι (πολύ σημαντικό, π.χ. ακόμη κι αν δεν κοιτάει Καλντέρα είναι ωραίο να βλέπεις έστω τη θάλασσα στην πίσω πλευρά του νησιού) κτλ. Δες κι εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σαντορινη.19102/page-2
Αρχικα ευχαριστουμε για την απαντηση..Ας τα παρουμε με την σειρα.Θα νοικιάσουμε μηχανάκι.Κοιταμε στο Booking για δωματια βρισκουμε φτηνα για 6 βράδια εννοείτε πως δεν μας γεμιζουν το ματι αλλα η αναγκη σε κανει..Αν παμε σε αυτα που γεμιζουν το ματι παμε στα 550 και πανω για 6 βραδια..Ομως στα δωματια τα πρωτα που λεω δεν κανουν ΔΩΡΕΑΝ ΑΚΥΡΩΣΗ κατι πολυ σημαντικό η τα δινεις ντουκου στο booking η δινεις 2 βράδια η το 50% μπροστα πραμα αδυνατο απο τωρα ιον Αυγουστο. Φυδικα θα θελαμε να μείνουμε η Φυρά η Οια αλλα ειναι και τα ποιο ακριβα...Μπορεις να μας δωσεις λινκ απο το ξενοδοχειο που εμεινες εσυ?Διαβασαμε τα οσα γραφεις...Η γενικα και αν εχεις και αλλες προτασεις..Επισης θα παμε με Αεροπλανο..Ευχαριστουμε.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Α


Αρχικα ευχαριστουμε για την απαντηση..Ας τα παρουμε με την σειρα.Θα νοικιάσουμε μηχανάκι.Κοιταμε στο Booking για δωματια βρισκουμε φτηνα για 6 βράδια εννοείτε πως δεν μας γεμιζουν το ματι αλλα η αναγκη σε κανει..Αν παμε σε αυτα που γεμιζουν το ματι παμε στα 550 και πανω για 6 βραδια..Ομως στα δωματια τα πρωτα που λεω δεν κανουν ΔΩΡΕΑΝ ΑΚΥΡΩΣΗ κατι πολυ σημαντικό η τα δινεις ντουκου στο booking η δινεις 2 βράδια η το 50% μπροστα πραμα αδυνατο απο τωρα ιον Αυγουστο. Φυδικα θα θελαμε να μείνουμε η Φυρά η Οια αλλα ειναι και τα ποιο ακριβα...Μπορεις να μας δωσεις λινκ απο το ξενοδοχειο που εμεινες εσυ?Διαβασαμε τα οσα γραφεις...Η γενικα και αν εχεις και αλλες προτασεις..Επισης θα παμε με Αεροπλανο..Ευχαριστουμε.
Δειτε και στον Καρτεραδο. Ειναι πολυ κοντα στα Φηρα (εγω τα θεωρω 1 χωριο ολα αυτα μαζι) και ισως η πιο οικονομικη επιλογη που μπορεις να κανεις στο κεντρικο κομματι του νησιου. Φυσικα δεν εχει θεα γιατι δεν ειναι πανω στην Καλντερα. Το Καμαρι (για παραλιες) ειναι 5-10 λεπτα απο εκει αν νοικιασετε μηχανακι..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Όταν μιλάμε για διαμονή στη Σαντορίνη, παίζει τεράστιο ρόλο το μπάτζετ που έχεις να διαθέσεις για το συγκεκριμένο κομμάτι.
Προφανώς και το Ημεροβίγλι είναι η ιδανικότερη επιλογή, μαζί με την Οία (αρνητικό το ότι είναι λίγο μακρυά) αλλά τα ποσά είναι μεγάλα.
Το Φηροστεφάνι και ο Καρτεράδος είναι δύο επιλογές ''εκ του ασφαλούς'', δεδομένου ότι υπάρχει πληθώρα επιλογών διαμονής για όλα τα πορτοφόλια, και είναι στο ενα τσικ απο τα Φηρά. Νομίζω με μια μικρή έρευνα θα βρεις αυτό που σε συμφέρει καλύτερα!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom