Ουγγαρία Βοηθεια για διαμονη σε Βουδαπεστη

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
20ε πριν από 2 χρόνια το ταξί από και προς το αεροδρόμιο. Πάντως η αλήθεια είναι ότι στις μετακινήσεις εντός χρεώνουν όσο θέλουν. Το μετρό είναι βολικοτατο και πανεύκολο!
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Εμείς πάντως ειχαμε παρει λεωφορείο κ μετα μετρό. Και αν δεν κανω λάθος εαν βγάλεις το εισητηριο με τις απεριόριστες διαδρομές ειναι μέσα κ η μεταφορά απο κ προς το αεροδρομιο. Δηλαδη φτάνεις αεροδρομίο κ βγάζεις μια κ καλη αυτο το εισητηριο που ετσι κ αλλιως θα χρησιμοποιήσεις αρκετα κατα τη διαμονή σου. (Διορθωστε με αν κανω λάθος)
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Καλησπέρα...Ανατρέχω στο σχόλιο αν και έχει περάσει ένας χρόνος γιατί σκέφτομαι να κλείσω και εγώ δωμάτιο στην οδό kiraly και συγκεκριμένα στο trendy apartment.Είναι κεντρικός δρόμος και μπορεί κάποιος να μετακινηθεί ακόμα και το βράδυ με τα πόδια?Ευχαριστώ.
Εγώ προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο σημείο: έξω από τον σταθμό μετρό deak ferenc (αν θυμάμαι καλά, από εκεί περνάνε και οι τρεις γραμμές μετρό), κεντρικό και πολυσύχναστο ακόμα και το βράδυ, με τα σημαντικότερα πράγματα κοντά σου.

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και περπάτησα εκεί όλες τις ώρες, μικρές και μεγάλες, με παρέα και μόνος...
 

Nikos_Alex

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!! Είπαμε φέτος την Πρωτοχρονιά να ταξιδέψουμε στην Βουδαπέστη! Αφού έψαξα ....έψαξα...διάβασα...διάβασα.... και μπερδεύτηκα φυσικά με όλες αυτές τις απόψεις, θέλω την γνώμη σας για την διαμονή μας!!! Βγήκα λοιπόν αυτό το Ξενοδοχείο που διάβασα τα πιο καλά σχόλια... έχει πάει κανείς?? Η περιοχή?? (Gozsdu Court Aparthotel)
http://www.booking.com/hotel/hu/gozsdu-court.el.html
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα σε όλους!! Είπαμε φέτος την Πρωτοχρονιά να ταξιδέψουμε στην Βουδαπέστη! Αφού έψαξα ....έψαξα...διάβασα...διάβασα.... και μπερδεύτηκα φυσικά με όλες αυτές τις απόψεις, θέλω την γνώμη σας για την διαμονή μας!!! Βγήκα λοιπόν αυτό το Ξενοδοχείο που διάβασα τα πιο καλά σχόλια... έχει πάει κανείς?? Η περιοχή?? (Gozsdu Court Aparthotel)
http://www.booking.com/hotel/hu/gozsdu-court.el.html
Μια χαρά ειναι η περιοχή αλλά δεν βρίσκεις ξενοδοχείο με τα ίδια λεφτά και με πρωινό;
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Καλησπέρα σε όλους!! Είπαμε φέτος την Πρωτοχρονιά να ταξιδέψουμε στην Βουδαπέστη! Αφού έψαξα ....έψαξα...διάβασα...διάβασα.... και μπερδεύτηκα φυσικά με όλες αυτές τις απόψεις, θέλω την γνώμη σας για την διαμονή μας!!! Βγήκα λοιπόν αυτό το Ξενοδοχείο που διάβασα τα πιο καλά σχόλια... έχει πάει κανείς?? Η περιοχή?? (Gozsdu Court Aparthotel)
http://www.booking.com/hotel/hu/gozsdu-court.el.html
Καλησπέρα.Το Gozsdu Court το συνιστώ ανεπιφύλακτα.Είχαμε μείνει πέρυσι τα Χριστουγέννα.Είναι στο πιο βολικό σημείο της πόλης.Κεντρικότατο με πολλά μπαράκια και νεανικά στέκια που είναι ανοικτά μέχρι αργά το βράδυ,χωρίς ωστόσο(πολύ σημαντικό) να προκαλούν αναστάτωση και φασαρία στα δωμάτια.H Kiraly είναι δίπλα σε όλα.Την Vaci,την πλατεία Vorosmarty και την Andrassy.Δεν θα χρειαστείτε καθόλου ταξί.Κι'αν ο καιρός το επιτρέπει μπορείτε πολύ ευχάριστα να περάσετε με τα πόδια στην άλλη πλευρά,στην Βούδα.Για το πρωινό μην πτοείστε,γιατί κατά μήκος της στοάς που βρίσκονται τα δωμάτια,υπάρχουν πολλά ωραία καφέ με χαμηλές τιμές.Ενώ αν βγείτε από την στοά,και κατεβείτε προς τους δρόμους που προανέφερα θα βρείτε εξαιρετικές καφετέριες με πολύ ωραία γλυκά και καλό καφέ.Κατά την γνώμη μου είναι προτιμότερο απ'το το τυποποιημένο ξενοδοχειακού τύπου πρωινό.
 

Andreas-Lia

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα....προκειται να ταξιδεψουμε ως ζευγαρι σε ενα μηνα στη Βουδαπεστη...Εχουμε κλεισει εισιτηρια αλλα δεν μπορουμε ακομα να αποφασισουμε για ξενοδοχειο...Μπορειτε να μας προτεινετε 1-2 περιοχες για να μεινουμε....θελουμε να εχει αρκετη ζωη ,να βολευουν τα Μ.Μ.Μ....Ευχαριστουμε!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο μέσα στον Μάη για την Βουδαπέστη & για διαμονή βρήκα σε καλή τιμή μέσω airbnb ένα διαμέρισμα στην περιοχή κοντά στο μετρο Oktagon.

Είδα ότι έχει ζωή το βράδυ, αλλά θα μας βολέψει για αξιοθεατα κλπ?
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο μέσα στον Μάη για την Βουδαπέστη & για διαμονή βρήκα σε καλή τιμή μέσω airbnb ένα διαμέρισμα στην περιοχή κοντά στο μετρο Oktagon.

Είδα ότι έχει ζωή το βράδυ, αλλά θα μας βολέψει για αξιοθεατα κλπ?
Καλησπερα κι εγω εκλεισα μεσω Airbnb για τον Μάιο και πιστευω η περιοχη ειναι μια χαρα..Επειδη τα εχω ψαξει κι εγω αρκετά τα περισσοτερα αξιοθεατα θα ειναι περιπου 15 λεπτα με τα πόδια.. εκτος απο το καστρο που θα ειναι λιγο παραπανω..
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
[QUOTE="coco_, post: 614921, member: 10Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο μέσα στον Μάη για την Βουδαπέστη & για διαμονή βρήκα σε καλή τιμή μέσω airbnb ένα διαμέρισμα στην περιοχή κοντά στο μετρο Oktagon.

Είδα ότι έχει ζωή το βράδυ, αλλά θα μας βολέψει για αξιοθεατα κλπ?[/QUOTE]

Εμενα η περιοχη με ειχε βολεψει πολυ. Στα περισσοτερα πηγα με τα ποδια. Αρκει να βγαλεις ενα προγραμμα και να μην χρειαστει να κανεις κυκλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom