Γερμανία Μεταφορές Βερολίνο (κάρτες, μουσείων – μεταφορών )

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
νυχτερινη ζωη που εχει; σε ποιες περιοχες; η περιοχη κοντα στο grand central τι λεει;
 
Last edited:

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Γεια σας! Ξερει κανεις κατι για την καρτα για τα μουσεια? Προκειται να κανω μιε εκδρομη με γκρουπ τον Απριλιο και νομιζω πως μας συμφερει. Ψαχνω στην αναλογη σελιδα αλλα δεν ειναι πολυ κατατοπιστικη ως προς τις τιμες.
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αυτό που σου έγραψα είναι το επίσημο σάιτ..Δες τι μουσεία περιλαμβάνονται και κρίνεις αν συμφέρει.Παίρνεις και κάρτα για τα ΜΜΜ και είσαι κομπλέ.
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Αυτό που σου έγραψα είναι το επίσημο σάιτ..Δες τι μουσεία περιλαμβάνονται και κρίνεις αν συμφέρει.Παίρνεις και κάρτα για τα ΜΜΜ και είσαι κομπλέ.
Θα ειμαστε 30ατομα και ψαχνω κατι να συμφερει. Ειναι 4 ημερη εκδρομη και προσπαθω να τα βολεψω ολα σε μια τιμη ,ΜΜΜ και αξιοθεατα γιατι ξενοδοχειο και αεροπορικα τα εχω κανονισει ηδη. Εγω οσες φορες εχω παει στο Βερολινο εβγαζα καρτα για τα ΜΜΜ αναλογα με τις μερες παραμονης και στα μουσεια δεν χρειαζομουν κατι γιατι ειχα πασο γερμανικο. Σ΄ευχαριστω πολυ παντως!!!
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
SOS!!!
εχω ξαναζητήσει βοήθεια για το συγκεκριμένο θέμα κ χρειάζομαι μια ακόμα βοήθεια!
Για ενα γκρουπ 20ατόμων τι κάρτες θα χρειαστώ για 4 μέρες στο Βερολίνο? Οι κάρτες θέλω να εξυπηρετούν στα ΜΜΜ ABC Ζώνες και απο τα μουσεία κ δραστηριότητες μ'ενδιαφέρουν τα εξης: Madam Tissaud, Φυσικής Ιστορίας , κρουαζιέρα 1,5 ωρα, Ζωολογικός κήπος.
Μπορέι κάποιος να με βοηθήσει?????

ΤΟ MUSEUM PASS έχει ελεύθερη είσοδο ή απλα κάποια έκπτωση στις εισόδους?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
SOS!!!
εχω ξαναζητήσει βοήθεια για το συγκεκριμένο θέμα κ χρειάζομαι μια ακόμα βοήθεια!
Για ενα γκρουπ 20ατόμων τι κάρτες θα χρειαστώ για 4 μέρες στο Βερολίνο? Οι κάρτες θέλω να εξυπηρετούν στα ΜΜΜ ABC Ζώνες και απο τα μουσεία κ δραστηριότητες μ'ενδιαφέρουν τα εξης: Madam Tissaud, Φυσικής Ιστορίας , κρουαζιέρα 1,5 ωρα, Ζωολογικός κήπος.
Μπορέι κάποιος να με βοηθήσει?????

ΤΟ MUSEUM PASS έχει ελεύθερη είσοδο ή απλα κάποια έκπτωση στις εισόδους?
Το museum pass σου παρέχει ελεύθερη είσοδο για 3 συνεχείς μέρες. Όμως από αυτά που σε ενδιαφέρουν καλύπτει μόνο το Φυσικής Ιστορίας, αφού τα υπόλοιπα δεν είναι μουσεία, οπότε δεν αξίζει για σένα.
Σου προτείνω να ψαχτείς στο πολύ κατατοπιστικό site των ΜΜΜ του Βερολίνου https://shop.bvg.de/index.php/tickets
Έτσι όπως το βλέπω είτε θα πρέπει να βγάλεις day pass για κάθε μέρα (x 4) για 20 άτομα είτε small group day pass για κάθε μέρα για 20/5=4 γκρουπάκια είτε Berlin WelcomeCard - 4 days για 20 άτομα που θα σου δώσει και εκπτώσεις της τάξης του 25 - 30% στα αξιοθέατα που σε ενδιαφέρουν. Κάνε τους υπολογισμούς σου.
 

Hope.19

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Το museum pass σου παρέχει ελεύθερη είσοδο για 3 συνεχείς μέρες. Όμως από αυτά που σε ενδιαφέρουν καλύπτει μόνο το Φυσικής Ιστορίας, αφού τα υπόλοιπα δεν είναι μουσεία, οπότε δεν αξίζει για σένα.
Σου προτείνω να ψαχτείς στο πολύ κατατοπιστικό site των ΜΜΜ του Βερολίνου https://shop.bvg.de/index.php/tickets
Έτσι όπως το βλέπω είτε θα πρέπει να βγάλεις day pass για κάθε μέρα (x 4) για 20 άτομα είτε small group day pass για κάθε μέρα για 20/5=4 γκρουπάκια είτε Berlin WelcomeCard - 4 days για 20 άτομα που θα σου δώσει και εκπτώσεις της τάξης του 25 - 30% στα αξιοθέατα που σε ενδιαφέρουν. Κάνε τους υπολογισμούς σου.
Ναι, λογικα η ABC WELCOME CARD με βολέυει κ στα υπόλοιπα απλα να επωθεληθούμε την εκπτωση που προσφέρει.
Ευχαριστώ!!
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Γεια σας, διάβασα κάπου μέσα στις πολλές πληροφορίες που δίνεται ότι κάθε Σάββατο και Κυριακή μπορείς να μετακινηθείς όλη μέρα με το δίωρο εισιτήριο. Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό γιατί νομίζω το είχα διαβάσει σε μία ιστορία που είχε γραφτεί πριν κάποια χρόνια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom