Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Και ποιος μας βεβαιώνει ότι πηρε σιρόπι;
Επειδή το είπε ο παικτης;
Ο νόμος τότε ήταν σαφής.
Η Λάρισα έπρεπε να χάσει στα χαρτιά ένα πρωτάθλημα που αγωνιστικά άξιζε.
Ο νόμος είναι νόμος και δεν εξετάζει πόσο έπαιξε ένας παίκτης.
Ξεσηκωθεί όλη η πόλη και τα τρακτέρ και η απόφαση της πρωτοβάθμιας έπεσε στον β βαθμό με πολιτική παρέμβαση ΠΑΡΆΝΟΜΑ είτε σας αρέσει είτε όχι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Η οποία προσαρμογή με το διεθνές δίκαιο έγινε την παραμονή της εκδίκασης της έφεσης.Αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια.
Έλα μωρέ τι πήρε το παιδί.Ένα σιροπάκι για τον βήχα.
Ρε συ πόσο χρονών ήσουν τότε; Πέντε;,δέκα;
Η εφαρμογή έγινε με αφορμή τις δίκαιες κινητοποιήσεις των φιλάθλων της ΑΕΛ. Καθόλου ασήμαντη λεπτομέρεια, ίσα ίσα που σας ανοίξαμε και τα μάτια.

Πήρε σιρόπι για το βήχα ναι, όπως τόσοι και τόσοι αθλητές, οι οποίοι απλά δεν είχαν περάσει αντιντόπινγκ κοντρολ και το σιρόπι περιείχε την ΚΑΤΑΣΤΑΛΤΙΚΗ ουσία κωδεινη. Δεν πήρε ουσία η οποία του βελτίωσε τις επιδόσεις, το αντίθετο μάλιστα. Δηλαδή έπρεπε να τιμωρηθεί η ομάδα κατά τη γνώμη σου;

Τι σημασία έχει πόσο χρονών ήμουν τότε; Θα το μάθουν και τα νέα κορίτσια του φόρουμ και δεν θα μου μιλάνε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και ποιος μας βεβαιώνει ότι πηρε σιρόπι;
Επειδή το είπε ο παικτης;
Ο νόμος τότε ήταν σαφής.
Η Λάρισα έπρεπε να χάσει στα χαρτιά ένα πρωτάθλημα που αγωνιστικά άξιζε.
Ο νόμος είναι νόμος και δεν εξετάζει πόσο έπαιξε ένας παίκτης.
Ξεσηκωθεί όλη η πόλη και τα τρακτέρ και η απόφαση της πρωτοβάθμιας έπεσε στον β βαθμό με πολιτική παρέμβαση ΠΑΡΆΝΟΜΑ είτε σας αρέσει είτε όχι.
Μα προφανώς και δεν έμειναν στην απολογία του παίκτη. όποιος θέλει μπορεί να ψάξει, από δημοσιεύματα της εποχής που λένε πως ήταν άρρωστος καθώς επίσης και τη μαρτυρία των γιατρών και την αγωγή που του είχαν δώσει.

Ο νόμος είναι νόμος και αλλάζει όποτε είναι άδικος και τότε ήταν άδικος. Πόσο μάλλον για έναν παίκτη που πήρε κατασταλτική ουσία!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Με αδικίες εις βάρος του αθλήματος.
Έλα, ένα γαύρος κακός λιγότερος στη συζήτηση. Αλλά να σε δω να διαμαρτύρεσαι και όταν αδικηθεί το άθλημα όσον αφορά τη Νίκη Βόλου (όταν γίνει ή αν έγινε λέμε, δεν ξέρω), και τι στον κόσμο :rolleyes::eek::D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Η εφαρμογή έγινε με αφορμή τις δίκαιες κινητοποιήσεις των φιλάθλων της ΑΕΛ.
Πάω στο ροζ συννεφάκι μου

Δεν πήρε ουσία η οποία του βελτίωσε τις επιδόσεις, το αντίθετο μάλιστα.
Ήταν απαγορευμένο τότε,δίκαια ή άδικα.
Τι σημασία έχει πόσο χρονών ήμουν τότε; Θα το μάθουν και τα νέα κορίτσια του φόρουμ και δεν θα μου μιλάνε.
Ουπς έχεις δίκιο.Σόρρυ. :clap:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ.
Μπορείτε να χαρείτε δίπλα σήμερα στη μισή Ελλάδα.
Ποδόσφαιρο πάντως δεν είδαμε.
Ο Ολυμπιακός είναι ντεφορμέ και ο Ιντιεγε θέλει επειγόντως ξεκούραση .Ανησυχητικό ενόψει Αντερλεχτ.
Οι υπόλοιποι περιμένω πανηγύρια και σχόλια πόσα πέναλτι και κόκκινες δεν εδωσε εις βάρος μας.
Πρόβλεψη: σήμερα χάσαμε το αήττητο αλλά νομίζω ότι κερδίσαμε το νταμπλ
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Τον ήπιαμε βλέπω. :) Νέα τροπή στο πρωτάθλημα.
υγ
Καλά εγώ νόμιζα ότι αύριο είναι το παιχνίδι. :rolleyes::rolleyes:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αστα η απόλυτη ηδονη.
Χασαμε 1-0, παίξαμε με 9 παίκτες και κέρδισαν με πέναλτι.

Koυιζ: Ποια ήταν η πιο ξεκαθαρη φάση που κατάπιε την σφυριχτρα ο Καλογρόπουλος.

Ελπίζω από αυριο να ασχοληθουν στην ομάδα με την Αντερλεχτ και οχι με τη διαιτησία.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Κρίμα το έφαγε η Ναπολι
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Μετά τη λήξη του αγώνα ο παρατηρητης διαιτησίας Κύρκος Δημήτριος μας δήλωσε ότι"Στο 30' του αγώνα κινήθηκε απειλητικά εναντίον του και του επιτέθηκε φραστικά ο κ. Μελισσανίδης Δημήτριος ρωτώντας τον σε έντονο ύφος -αρχίδι τι ήρθες να κάνεις εδώ; Πάλι στον ίδιο αγώνα ρε ξεφτιλισμένε; Καλά τα γράφει ο Δουκάκος ότι είσαι κολλητός του Βασσάρα και παίζεις συνέχεια. Θα σε λιώσω. Θα σε πνίξω με το κασκόλ. Θα σε γ@@@ω. Γ@@ώ την συμμορία σας-".

Μετά το τέλος του ημιχρόνου κινήθηκε πάλι ο ίδιος προς το μέρος του και τον απείλησε λέγοντας του: "Θα σε τινάξω στον αέρα, ξέρω που μένεις και τι κάνεις, είσαι μέλος της συμμορίας".

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/...lo-agwna-ti-eipe-ston-parathrhth.3906941.html


Αυτός θα φερει την ισονομια στο πρωταθλημα και θα ξεβρωμισει την Σουπερ Λίγδα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
50-50 η διαιτησία, πεντακάθαρες οι 2 αποβολές(Μποτία-Γκάλο) για του Μιλιβόγεβιτς έχω μία ένσταση. Προσωπικά δεν θα το έδινα, αλλά στην Ελλάδα που δίνεται πέναλτυ όταν η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού μετά από κόντρα, νομίζω δύσκολα δεν θα το έδινε έλληνας διαιτητής. Και αφού το δίνει πρέπει να βγάλει και κάρτα. Επαναλαμβάνω όμως πως εγώ δεν θα το έδινα, είναι κάπως αν μπορώ να το πω ''ελληνικό'' πέναλτυ.

Χάλια παιχνίδι, πραγματικά απορώ πως αντέξαμε και το παρακολουθήσαμε.
Γενικά η αεκ ήταν χειρότερη και από το πρώτο παιχνίδι που έφαγε 4!
Ο ολυμπιακός όντως φάνηκε κουρασμένος, είδα και τους παίκτες μετά επηρεασμένους από το αποτέλεσμα αλλά θεωρώ πως κερδισμένος θα βγει από αυτή την ήττα, και θεωρώ πως ήρθε και σε καλό σημείο, ενώ έχει ευρωπαικό αγώνα.

Mvp για εμένα ο Ρομπέρτο ο οποίος με τη συμπεριφορά του απέδειξε πολλά.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom