Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντου από παντού!
Από τη μία και μοναδική εμπειρία μου με το πρακτορείο, δεν έχω κάτι να τους προσάψω.... ήταν αυτό που περίμενα. Μπορεί να συμμετέχει όποιος θέλει ασχέτως ηλικίας, αν και διαβάζοντας το πρόγραμμα θα έλεγα ότι απευθύνεται σε πιο νέους... γιατί μας έδωσαν (για όσους ήθελαν να ακολουθήσουν) πρόγραμμα ημέρας και νύχτας!!!
Έφευγαν από τα ΚΤΕΛ Θεσ/νίκης, με αρκετά λεωφορεία για Βουκουρέστι και Βελιγράδι, είχαν κολλήσει λίστες με τα ονόματά μας στην πόρτα του κάθε λεωφορείου, μας έστελναν και μηνύματα στο κινητό τις προηγούμενες μέρες να μην ξεχάσουμε το ταξίδι και με το νούμερο του λεωφορείου που θα πάμε!!
Οργανωμένοι ήταν, με δύο οδηγούς όπως προβλέπεται.... νεαροί οι περισσότεροι συνταξιδιώτες μας μέσα στο δικό μας λεωφορείο, αλλά είχε και κόσμο 30φεύγα.... Νεαροί και οι δύο συνοδοί!

Το ξενοδοχείο ήταν ότι ακριβώς μας αρκούσε για 4 μέρες, μας έκαναν και early check in γιατί φτάσαμε νωρίτερα από τις 2.00 το μεσημέρι που ήταν κανονικά η άφιξη.... μια χαρά κι η περιοχή κι όποιος ήθελε από εκεί και πέρα ακολουθούσε το γκρουπ.
Εμείς είχαμε δικό μας πρόγραμμα και τους ξαναβρήκαμε τελευταία μέρα, οπότε δεν ξέρω παραπάνω, αλλά άκουγα μέσα στο λεωφορείο όταν πηγαίναμε που μιλούσαν για τις ξεναγήσεις ότι είχε ήδη κλείσει το πρακτορείο κάποια ραντεβού για να μην περιμένουν σε ουρές....
Μια χαρά οι άνθρωποι, επαγγελματίες χωρίς όμως να τους βγει και κάποια αναποδιά για να σου πω πως κινήθηκαν σε κάτι πιο ζόρικο!

Αν θα τους ξαναεμπιστευόμουν για μεταφορά και ξενοδοχείο;;; Ναι, θα ξαναπήγαινα .
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
λεπτομερεστατη η εμπειρια σου!σ'ευχαριστω!:)
το ξενοδοχειο ηταν σε κεντρικο μερος της πολης ή σε προάστειο οποτε κ χρειαζοσασταν το λεωφορειο τους να σας παει προς τα κεντρικα μερη της πολης?
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντου από παντού!
Last edited:

kari chris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδάκια γεια σας και χαρά σας,
Παρακολουθώ πολλά χρόνια αλλά πρώτη φορά γράφω κάτι γιατί χρειάζομαι τα φώτα σας. Οργανώνω γαμήλιο υπερατλαντικό ταξίδι και η Your Way Travel μου έκανε πολύ καλό πακέτο, να την εμπιστευτώ;
Την έχετε χρησιμοποιήσει;
Ευχαριστώ κ καλά ταξίδια να έχουμε!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Αν και χρόνια στον τουρισμό,εγώ δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό το γραφείο.
Άνοιξα την σελίδα και δεν βρήκα αριθμό ΕΟΤ.Οπότε εγώ σταματάω εδώ.
Μπορεί να είναι οι καλύτεροι αλλά δεν λέει ποιοι είναι. :confused:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Αν και χρόνια στον τουρισμό,εγώ δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό το γραφείο.
Άνοιξα την σελίδα και δεν βρήκα αριθμό ΕΟΤ.Οπότε εγώ σταματάω εδώ.
Μπορεί να είναι οι καλύτεροι αλλά δεν λέει ποιοι είναι. :confused:
Δεν το ξέρω αλλά αναφέρει αριθμό ΕΟΤ σε αυτήν την σελίδα.

http://www.yourwaytravel.gr/terms-conditions.html?showall=1&limitstart=
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Τώρα που το έγραψες το είδα.Κανονικά θα έπρεπε να είναι στην πρώτη σελίδα.
Ίσως σχεδιαστικό λάθος του σάιτ.Τέλος πάντων δεν το γνωρίζω το γραφείο.
 

kari chris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Προβληματίζομαι, μούμπλε, μούμπλε... Μου είπαν δε, ότι όταν δίνεις προκαταβολή σου δίνουν κ τα εισιτήρια, λέτε να είναι καλός οιωνός; :rolleyes-80:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν ξερω ποσο καλοι ειναι, αλλα ττους εχω ακουσει. Υπαρχουν, κυκλοφορουν αναμεσα μας.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Πληροφοριακά είχα κλείσει με το εν λόγω πρακτορείο εκδρομή για Κωνσταντινούπολη για το 3ήμερο Αγίου Πνεύματος λόγω χαμηλής τιμής (69€/άτομο με 2 διανυκτερεύσεις), κατέβαλα το ποσό μέσω τράπεζας, ήρθε σχετική ηλεκτρονική επιβεβαίωση, αλλά εν τέλει η εκδρομή ματαιώθηκε λόγω τρομοκρατικών ενεργειών, με πήραν τηλέφωνο για ενημέρωση και μου επέστρεψαν κανονικά τα χρήματα που είχα καταβάλει...
Εστω κι αν δεν ταξίδεψα μαζί τους, έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση και πιθανόν να τους προτιμήσω στο μέλλον για ανάλογη εκδρομή
 

PHOTOMAN

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα, ετοιμάζομαι για ταξίδι του μέλιτος και θα ηθελα να μου προτείνετε κάποιο σοβαρο ταξιδιωτικό πρακτορείο. Οποιος γνωριζει ας μου στειλει pm. Ευχαριστώ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλημέρα, ετοιμάζομαι για ταξίδι του μέλιτος και θα ηθελα να μου προτείνετε κάποιο σοβαρο ταξιδιωτικό πρακτορείο. Οποιος γνωριζει ας μου στειλει pm. Ευχαριστώ.
΄Ετσι αόριστα;Χωρίς προορισμό,χωρίς budget;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom