Πολωνία Πολωνία - Βαρσοβία - Κρακοβία

Souzas

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΟ ΑΟΥΣΒΙΤΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΟΥΡ Ή ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΕΝΟ Η ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ?
2) ΑΠΟ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΠΡΟΣ ΑΛΑΤΟΡΥΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ?
3)ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ Ή ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ?(ΛΟΓΩ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΘΕΣΕΩΝ)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΟ ΑΟΥΣΒΙΤΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΟΥΡ Ή ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΕΝΟ Η ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ?
2) ΑΠΟ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΠΡΟΣ ΑΛΑΤΟΡΥΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ?
3)ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ Ή ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ?(ΛΟΓΩ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΘΕΣΕΩΝ)
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
1) ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΟ ΑΟΥΣΒΙΤΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΟΥΡ Ή ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΕΝΟ Η ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ?
2) ΑΠΟ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΠΡΟΣ ΑΛΑΤΟΡΥΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ?
3)ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ Ή ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ?(ΛΟΓΩ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΘΕΣΕΩΝ)
Εμεις και τα δυο (Αλατορυχεια-Αουσβιτς ) τα προλάβαμε εχοντας νοικιάσει αυτοκίνητο.Υπάρχει και η λύση του οργανωμένου , πουλαγαν αν θυμαμαι καλα το πακετο γυρω στα 100-120 PLN δηλ 25-30 ευρω περιπου.Να πας και στα δυο τρενο δυσκολο να τα προλάβεις....
 

koonstantinos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους παιδιά..Πρόκειται να πάω 4 μέρες (3 δ/ν) 31/3 - 3/4 Βαρσοβία με την κοπέλα μου..Το μέρος που θα μείνουμε το βρήκαμε από το airbnb και σκεφτόμαστε να περάσουμε 2 μέρες Βαρσοβία και μια μέρα να πάμε από το πρωί Κρακοβία για να δούμε Άουσβιτς και αλατορυχείο και να γυρίσουμε με το βραδινό τραίνο.Θέλω οποιαδήποτε συμβουλή που μπορείτε ν δώσετε και κυρίως πόσα θα χαλάσουμε περίπου και αν θα προλάβουμε σε μια μέρα στην κρακοβία να δούμε και τα 2(μήπως αξίζει να νοικιάσουμε για μια μέρα αμάξι απλά είμαστε άπειροι οδηγοί και οι 2).Σας ευχαριστώώ :)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλησπέρα σε όλους παιδιά..Πρόκειται να πάω 4 μέρες (3 δ/ν) 31/3 - 3/4 Βαρσοβία με την κοπέλα μου..Το μέρος που θα μείνουμε το βρήκαμε από το airbnb και σκεφτόμαστε να περάσουμε 2 μέρες Βαρσοβία και μια μέρα να πάμε από το πρωί Κρακοβία για να δούμε Άουσβιτς και αλατορυχείο και να γυρίσουμε με το βραδινό τραίνο.Θέλω οποιαδήποτε συμβουλή που μπορείτε ν δώσετε και κυρίως πόσα θα χαλάσουμε περίπου και αν θα προλάβουμε σε μια μέρα στην κρακοβία να δούμε και τα 2(μήπως αξίζει να νοικιάσουμε για μια μέρα αμάξι απλά είμαστε άπειροι οδηγοί και οι 2).Σας ευχαριστώώ :)
Καλημέρα και καλώς ήρθες! Σε καμία περίπτωση δεν προλαβαίνεις να δεις και αλατωρυχεία και Άουσβιτς σε μια μέρα. Άσε που είναι πολύ κουραστικά και τα δυο. Δεν αξίζει για τόσο λίγες μέρες να μπείτε στη διαδικασία να πάτε Κρακοβία, είναι σκέτη ταλαιπωρία. Η Βαρσοβία έχει αρκετά πράγματα να δείτε και θα γεμίσετε άνετα το τριήμερό σας.
 

koonstantinos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σχετικά με το πόσα χρήματα να πάρουμε συνολικά;Σκεφτείτε ότι είμαστε σε φάση φοιτητές και οι 2 με ότι συνεπάγεται για τις διακοπές μας :ρ .
 

feskos

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Iσχύει το Aουτσβιτσ βγάλτε το απο το πρόγραμμα θέλει πολύ χρονο οπώς επισης να πας κρακοβία είναι ταλαιπωρια για μια μέρα. Η γνώμη μου θα ηταν αν μπορείτε να ακυρώσετε το airbnb αντί βαρσοβια να μένατε κρακοβια ολες τις μέρς.
 
Μηνύματα
8
Likes
2
Σχετικά με το πόσα χρήματα να πάρουμε συνολικά;Σκεφτείτε ότι είμαστε σε φάση φοιτητές και οι 2 με ότι συνεπάγεται για τις διακοπές μας :ρ .
Σχετικα με τα χρηματα .. Σαν χωρα ειναι πολυ φτηνη σε σχεση με εμας .. Σαν πολεις μιας που επισκεφτηκα τον Νοεμβρη και τις 2 η Κρακοβια ειναι φτηνοτερη της Βαρσοβιας .. Γενικα θα σου προτεινα αν εχεις 4 μερες να το φτιαξεις ετσι ωστε να περασεις τον περισσοτερο χρονο σου στην Κρακοβια .
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Για 5 μέρες θα πρέπει να επιλέξεις μια από τις δύο πόλεις εάν θέλεις να επισκεφτείς και ειδικά αν θες να επισκεφτείς αλατορυχεια και Άουσβιτς. Αν είναι να επιλέξεις ένα από τα δύο, θα σου πρότεινα αλατορυχεια. Επίσης η γνώμη μου να χρησιμοποιησεις tour επειδή θα λύσεις το θέμα μεταφοράς αλλά κυρίως ατελειωτης ουράς για εισιτήρια, που θα σου στοιχίσει πολύτιμο χρόνο. Πήγα το καλοκαίρι του 2014 και το συνδύασα (οδικα) με Βουδαπέστη και Μπρατισλάβα. Πολύ όμορφη διαδρομή και γενικά η Πολωνία αδικημένη στις προτιμήσεις σαν προορισμός. Μου άρεσε πολύ. Μου έκανε εντυπωση που τελικά δεν βρήκα οδηγό (βιβλιο) στα ελληνικά επειδή δεν έχει ζήτηση.
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλησπερα...Μιας και οι τρομοκρατικες επιθεσεις αλλαξαν αρδην το ταξιδακι στο βελγιο την επομενη εβδομαδα λεω να μην παει χαμενη η διαθεση για ταξιδακι στο εξωτερικο, ετσι λεω για 2 νυχτες Βαρσοβια και 2 νυχτες Κρακοβια τι λετε..??Θα προλαβω να δω αρκετα πραγματα? και πως προτεινετε να οργανωσω το trip.?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Εξαρταται ποσα και ποια ειναι αυτα τα <<αρκετα πραγματα>> που λες.
Κατι αντιστοιχο εκανα πριν κανα χρονο περιπου. Δυο μερες
στην μια πολη και δυο στην αλλη. Δεν προλαβα να κανω και να δω οσα θα ηθελα.
Απο την αλλη πλευρα παιρνεις μια (καλη)γευση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom