Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΙΜΙ
Nαι,και μόλις επιστρέψεις θα έχει χαλάσει το φερμουάρ ή θα έχει σκιστεί λίγο σε κάποια ακρίτσα,ή,ή... Καλύτερα να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω και να ξέρεις ότι θα σου κρατήσει παρά να δίνεις 10 ευρώ κάθε φορά που κάνεις ένα ταξίδι.
Έχω πάει με αυτή τη βαλίτσα 5 ταξίδια και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.Αν την προσέχεις και δεν είσαι τσαπατσούλης θα αντέξει για πολύ καιρό.Πόση μεγάλη διαφορά εχούν από τις βαλίτσες πρώτης ποιότητας;Ας μην ξεχνάμε ότι σχεδόν πάντα τις χειραποσκευές τις έχουμε μαζί μας οπότε είμαστε οι μόνοι που έχουμε την ευθύνη τους,οπότε αν είμαστε υπεύθυνοι οι βαλίτσες δεν θα χαλάσουν απο μόνες τους.Δοκίμασε το αν θέλεις (δηλαδή πάρε μία χειραποσκευή των 10 ευρώ) και βγάλε συμπεράσματα
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
δηλαδή τι φοβερό εχουν οι ακριβές βαλίτσες καμπίνας;; Αντι να δωσεις 50-60 ευρω παίρνεις μία μούφα με 10 ευρώ και κάνεις πάλι τη δουλειά σου.
Εμένα η δική μου κάνει 150, αλλά είναι samsonite και ζυγίζει ενάμισι κιλό (σημαντικό στη χειραποσκευή). Εσένα πόσο ζυγίζει; 3-4 κιλά;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ πάλι είχα πάρει από σουπερ μάρκετ 3 βαλίτσες,1 μικρή,1 μεσαία και 1 μεγάλη..Οι 2 τελευταίες έβγαλαν από 1 ταξίδι..η μικρή αποδειχθηκε πιο σκληρή και πήγε στα 2.Δώστε κάτι παραπάνω και αγοράστε μία της προκοπής..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Εχω και γω μια χειραποσκευή της ψιλοπλάκας,που μέχρι τώρα έχει βγάλει 8 τουλάχιστον ταξίδια...ειδικά στο τελευταίο,νόμιζα,ότι θα σκάσει,τόσο παραγεμισμένη ήταν και με βαριά πράγματα.Ετυχε να αντέχει.:)...
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΙΜΙ
Εμένα η δική μου κάνει 150, αλλά είναι samsonite και ζυγίζει ενάμισι κιλό (σημαντικό στη χειραποσκευή). Εσένα πόσο ζυγίζει; 3-4 κιλά;
και εμένα κάπου εκεί ζυγίζουν (1.5 περίπου) φρόντισα να πάρω τις πιο ελαφριες
 
Last edited:

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Εγώ πήρα μια χειραποσκευη με 27 ευρώ και ενώ άλλες λόγω κακού handling σε γεμάτη σπάσανε εμένα η δικιά μου άντεξε. Και έχει βγάλει πάνω από 10 ταξίδια. Δεν λέω να περάσεις από το ένα άκρο στο άλλο, αλλά δώσε κάτι παραπάνω για κάτι πιο ποιοτικό.;)
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΙΜΙ
Εγώ πάλι είχα πάρει από σουπερ μάρκετ 3 βαλίτσες,1 μικρή,1 μεσαία και 1 μεγάλη..Οι 2 τελευταίες έβγαλαν από 1 ταξίδι..η μικρή αποδειχθηκε πιο σκληρή και πήγε στα 2.Δώστε κάτι παραπάνω και αγοράστε μία της προκοπής..[/QUO
Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παίζει ρόλο βέβαια να την προσέχεις

Εγώ πήρα μια χειραποσκευη με 27 ευρώ και ενώ άλλες λόγω κακού handling σε γεμάτη σπάσανε εμένα η δικιά μου άντεξε. Και έχει βγάλει πάνω από 10 ταξίδια. Δεν λέω να περάσεις από το ένα άκρο στο άλλο, αλλά δώσε κάτι παραπάνω για κάτι πιο ποιοτικό.;)
Συμφωνώ μαζί σου αλλά πιστεύω πως η βαλίτσα που και εσύ αγόρασες δε διαφέρει, και αυτό γιατί οι αυθαιντικές βαλίτσες ξεκινούν απο 50 ευρώ, πάντως καλή επιλογή
 
Last edited by a moderator:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
και εμένα κάπου εκεί ζυγίζουν (1.5 περίπου) φρόντισα να πάρω τις πιο ελαφριες
Κοίτα, συνήθως οι βαλίτσες αυτές είτε ζυγίζουν πολύ είτε ναι μεν ζυγίζουν λίγο αλλά είναι από κακό υλικό που δεν αντέχει καθόλου και σκίζεται. Βέβαια εσύ λες ότι σου έχει κρατήσει αυτή που έχεις, οπότε οκ (την προσέχεις κιόλας φαντάζομαι, δεν την αρχίζεις στα σβιντουρίδια).
Εγώ δεν μπορώ, είμαι ψωνάρα, από samsonite και πάνω δέχομαι να έχω μόνο :p
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια μπορω να βρω καπου σε λογική τιμη τσάντα να πλήρη ακριβως τις διαστάσεις για τη Ryanair?
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
το σαββατο στα lidl
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Παιδια μπορω να βρω καπου σε λογική τιμη τσάντα να πλήρη ακριβως τις διαστάσεις για τη Ryanair?
Αν θεωρείς λογική τιμή τα 50-60 ευρώ, πιθανόν να βρεις στο factory outlet και να είναι καλής ποιότητας.
Αν θες πιο χαμηλές τιμές ακόμη, υπάρχουν δύο μαγαζιά πίσω από τον Ηλεκτρικό σταθμό στον Πειραιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom