Ιταλία Μάλτα Καλοκαιρινές Διακοπές Μάλτα ή Ιταλία?

Dionisiaaa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα φίλοι ,
Ενδιαφέρομαι να πάω διακοπές στο εξωτερικό φέτος αν όλα πάνε καλα.
Δυό οικονομικά μέρη που έχω βρει είναι η Ιταλία και η Μάλτα. Οι τιμές σε αυτα τα 2 μέρη βγαίνουν πανω κατώ το ίδιο αλλα προσπαθώ εδω και καιρό να δω που αξίζει περισσότερο. Φυσικά δεν μπορείς να συγκρίνεις την ομορφιά 2 διαφορετικών χωρών απλά ακούσα καποια αρνητικά σχόλια για Ιταλία και θα ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει πάει Ιταλία αν αξίζει να πας για καλοκαιρι !
Ευχαριστω πολυυυυυ
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι αλλα που στην Ιταλια ετσι γενικα κ αοριστα;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αρνητικά θα ακούσεις για όλα τα μέρη..Δεν γίνεται κάτι να αρέσει σε όλους.Αλλά γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη..Μέρες,πόλεις,κλπ.
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip
Εγω ψηφιζω Ρωμη, δεν θα το μετανιωσεις! Η Ιταλια γενικα εχει πολυ ομορφες πολεις. Μαλτα εχει παει η κολλητη και μου ειπε οτι οκ ηταν ωραια αλλα δεν θα ξαναπηγαινε ενω θα επελεγε την Ρωμη σιγουρα για να ξαναπαει. Αυτο βεβαια αποψη τριτου. Προσωπικα εγω στη Ρωμη και στο Μιλανο(μονο αυτα τα λιγα απο Ιταλια) περασα καταπληκτικα και μακαρι να ξαναπαω.
 

kots theo

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΘΕ ΕΠΟΜΕΝΟ
ρωμη και μια βόλτα με τρένο φλωρεντια.το έκανα πριν ένα μηνα και πέρασα τέλεια.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Αν καλοκαιρινες διακοπες εννοεις και θαλασσα και μπανια στην Μαλτα πας ευκολα με λεωφορειο στις παραλιες, οργανωμενες και μη,και ειναι οικονομικοτερη λυση απο την Ιταλια.
Στην Ιταλια εκτος απο Σαρδηνια και Σικελια, οπου είναι ακριβα, για μπανια και ωραιες παραλιες, πρεπει να πας Puglia, Amalfi coast ή Calabria,οποτε θα χρειαστεις αυτοκινητο για μεγαλυτερη ανεση στις μετακινησεις.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αυτο για μπανια στην Ευρωπη ,σπαταλη χρονου και χρηματος για να βραχεις σε παραλιες χειροτερες απο το Φλοισβο,ειλικρινα με ξεπερναει..αν μη τι αλλο αυτη η χωρα που ζουμε απο παραλιες δεν πασχει..
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Αυτο για μπανια στην Ευρωπη ,σπαταλη χρονου και χρηματος για να βραχεις σε παραλιες χειροτερες απο το Φλοισβο,ειλικρινα με ξεπερναει..αν μη τι αλλο αυτη η χωρα που ζουμε απο παραλιες δεν πασχει..
Διαφωνω,νησιά της Μεσογείου οπως η Σαρδηνία,Σικελια,Μαλτα,Μινορκα αλλα και η Costa deal sol και αλλες της Ισπανίας έχουν καταπληκτικές παραλιες.
Δεν πάσχουμε αλλα μπορούμε να δούμε κι αλλες υπέροχες ακτές.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Σκέψου και τον συνδυασμό των δύο, Μάλτα και Σικελία συνδέονται με φέρι κάπου δύο ώρες πήρε αν θυμάμαι καλά. Πέντε μέρες στη Μάλτα και όσο το δυνατόν περισσότερο Σικελία. Άλλης προσωπικότητας παραλίες, προσωπικά μου είναι αγαπημένες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σαμιωνα που βρισκεται η δευτερη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.190
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom