Μογγολία Μογγολία: ονειρεμένο και ονειρικό ταξίδι

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
@travelbreak το νέο ταξιδιωτικό ίνδαλμα του φόρουμ!
Πολύ χαίρομαι που μπήκες δυναμικά στο travelstories και έφερες αέρα ανανέωσης, και απ' ότι φαίνεται έχεις πολλά ακόμα να μας διηγηθείς και να μας δείξεις. Ότι έχεις γράψει είναι εξαιρετικό. Μπράβο.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Μπραβο μοντερνιες η Ουλαν! Δεν το περιμενα! Με ποιο πρακτορειο εκλεισες; (στειλε private αν δεν θες να κανεις διαφημιση)
Πολυ ωραια ιστορια! Για να δουμε, τι αλλο εχεις γραψει...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Μπράβο για τις φωτογραφίες και την λιτή αλλά ουσιαστική περιγραφή.Θα ήθελα και εγώ να μάθω το πρακτορείο.Μπορείς νομίζω να το γράψεις καθώς δεν ανέφερες κάτι αρνητικό για αυτό.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Μπράβο για τις φωτογραφίες και την λιτή αλλά ουσιαστική περιγραφή.Θα ήθελα και εγώ να μάθω το πρακτορείο.Μπορείς νομίζω να το γράψεις καθώς δεν ανέφερες κάτι αρνητικό για αυτό.
Το πρακτορείο είναι το Versus. Δυστυχώς δεν έχουν μείνει και πολλά που να πραγματοποιούν τις αναχωρήσεις που διαφημίζουν ακόμα και σίγουρες. Ευχαριστώ για τα καλά σου λογια.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Μπραβο μοντερνιες η Ουλαν! Δεν το περιμενα! Με ποιο πρακτορειο εκλεισες; (στειλε private αν δεν θες να κανεις διαφημιση)
Πολυ ωραια ιστορια! Για να δουμε, τι αλλο εχεις γραψει...
Έγραψα και στον fotast ότι το πρακτορείο είναι το Versus. Και δεν είναι θέμα διαφήμισης.
Εγώ πιστεύω ότι η μισή εκδρομή του πρακτορείου είναι ο αρχηγός. Το πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς το έχεις δει και επιλέξει.
Εντάξει, η Ουλάν Μπατόρ δεν ήταν και τόσο μοντέρνα. Σαφώς θα είναι «καλύτερη» από ό,τι πριν 10 χρόνια.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
@travelbreak το νέο ταξιδιωτικό ίνδαλμα του φόρουμ!
Πολύ χαίρομαι που μπήκες δυναμικά στο travelstories και έφερες αέρα ανανέωσης, και απ' ότι φαίνεται έχεις πολλά ακόμα να μας διηγηθείς και να μας δείξεις. Ότι έχεις γράψει είναι εξαιρετικό. Μπράβο.
Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Εδώ γράφουμε (πιστεύω) για να πληροφορήσουμε αλλά και για να ακούσομε μια κριτική και να γίνει μια κουβέντα. Πιστεύω να έχω το χρόνο να γράψω και για τα άλλα μου ταξίδια. Ίσως όμως δεν θα είναι τόσο εξωτικά.
Όταν γράφω εδώ σκέφτομαι και ένα πράγμα (εκτός των ευνοήτων): να είμαι λιγόλογος ή να πιάσω το μπλα-μπλα. Μερικά πράγματα που εμένα μου άρεσαν και λέω ότι αξίζουν να τα πω αναλυτικά, οι άλλοι μπορεί να τα βαριούνται. Πολλές από τις ιστορίες των άλλων εδώ δεν τις διαβάζω εξ ολοκλήρου γιατί γίνονται κουραστικές, ενώ το θέμα με ενδιαφέρει. Φαντάζομαι όλοι το κάνουμε αυτό. Τις ψάχνουμε λεπτομερώς αν έχομε σκοπό να πάμε εκεί που περιγράφει ο άλλος.
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Φωτογραφίες που όντως σε ταξιδεύουν σε μέρη διαφορεικά. Aπλό και λιτό γράψιμο χωρίς να κουράζει. Ίσως αν η ιστορία χωριζόταν σε 2-3 κομμάτια. Καλή συνέχεια στα ταξίδια σας travelbreak
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Φωτογραφίες που όντως σε ταξιδεύουν σε μέρη διαφορεικά. Aπλό και λιτό γράψιμο χωρίς να κουράζει. Ίσως αν η ιστορία χωριζόταν σε 2-3 κομμάτια. Καλή συνέχεια στα ταξίδια σας travelbreak
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η ανάπτυξη της ιστορίας σε περισσότερα κομμάτια θα μου άρεσε κι εμένα, όμως επειδή ανακατεύονται με τις απαντήσεις χάνεται η συνέχεια. Έτσι προτιμώ να γράφω με τη μία την ιστορία σε ένα word και μετά την αντιγράφω εδώ και να επικολλώ και τις φωτογραφίες. Είδα ότι μπορώ να κάνω επεξεργασία και να προσθέσω κείμενο (αλλά όχι φωτογραφίες), όμως αυτοί που παρακολουθούν ενδέχεται να μην πάρουν είδηση την πρόσθεση του κειμένου. 'Ασε που κείμενο δίχως φωτογραφίες δε λέει. Αν έχεις καμιά ιδέα, δεκτή.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Εδώ γράφουμε (πιστεύω) για να πληροφορήσουμε αλλά και για να ακούσομε μια κριτική και να γίνει μια κουβέντα. Πιστεύω να έχω το χρόνο να γράψω και για τα άλλα μου ταξίδια. Ίσως όμως δεν θα είναι τόσο εξωτικά.
Όταν γράφω εδώ σκέφτομαι και ένα πράγμα (εκτός των ευνοήτων): να είμαι λιγόλογος ή να πιάσω το μπλα-μπλα. Μερικά πράγματα που εμένα μου άρεσαν και λέω ότι αξίζουν να τα πω αναλυτικά, οι άλλοι μπορεί να τα βαριούνται. Πολλές από τις ιστορίες των άλλων εδώ δεν τις διαβάζω εξ ολοκλήρου γιατί γίνονται κουραστικές, ενώ το θέμα με ενδιαφέρει. Φαντάζομαι όλοι το κάνουμε αυτό. Τις ψάχνουμε λεπτομερώς αν έχομε σκοπό να πάμε εκεί που περιγράφει ο άλλος.
Να γραφεις οπως εσενα σου αρεσει και για οποιον προορισμο θες. Δεν μας αρεσουν μονο τα εξωτικα. Και σιγουρα κατι που εχει ενδιαφερον για καποιον μπορει καποιον αλλον να τον κουραζει. Παντως μεχρι τωρα εχεις πιασει εναν καλο παλμο! Τα γραφεις εξαιρετικα χωρις περιττα.
Μια παρατηρηση μονο και για να μας κρατας σε αγωνια, να χωριζεις την ιστορια σε κεφαλαια. Μη την ανεβαζεις κατευθειαν ολοκληρη.
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η ανάπτυξη της ιστορίας σε περισσότερα κομμάτια θα μου άρεσε κι εμένα, όμως επειδή ανακατεύονται με τις απαντήσεις χάνεται η συνέχεια. Έτσι προτιμώ να γράφω με τη μία την ιστορία σε ένα word και μετά την αντιγράφω εδώ και να επικολλώ και τις φωτογραφίες.
Aνακατατεύονται τα κεφάλαια με απαντήσεις όσο είναι υπό εξέλιξη. Μετά οι mods κάνουν συρραφή σε κεφάλαια πριν μεταφερθεί στις ολοκληρωμένες ανά χώρα, άρα εκεί δεν τίθεται θέμα να χάσει κάποιος τη συνέχεια. Προτιμάται αυτό από ατέλειωτα κατεβατά που λίγο να υποφέρεις κι από διάσπαση προσοχής πάει το έχασες. Επίσης έχω γράψει ότι η μορφοποίηση κειμένου είναι εξίσου σημαντική. Παράγραφοι, κενά κάνουν το κείμενο πιο ξεκούραστο στο μάτι του αναγνώστη
 
Last edited:

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
528
Likes
2.569
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Άλλη μία ιδιαίτερη χώρα στην οποία θα ήθελα κάποτε να παω. Ο παππούς μου, πέρασε 2 εβδομάδες απο εκεί πριν από 40 χρόνια και μού είχε διηγηθεί κάποιες εικονες που του ειχαν μείνει. Ευχαριστώ για την ιστορία σου!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Άλλη μία ιδιαίτερη χώρα στην οποία θα ήθελα κάποτε να παω. Ο παππούς μου, πέρασε 2 εβδομάδες απο εκεί πριν από 40 χρόνια και μού είχε διηγηθεί κάποιες εικονες που του ειχαν μείνει. Ευχαριστώ για την ιστορία σου!
Σήμερα δεν είναι και τόσο δύσκολο να πας και να δεις εικόνες ίδιες με εκείνες που είδε ο παππούς σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom