EasyJet Διαβατήριο ή ταυτότητα ( ημερομηνία λήξης)

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ WEB CHECK IN ΣΤΗΝ EASYJET ME TAYTOHTA KAI MOY ZHTAEI EXPIRY DATE ΠΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ..??ΕΙΝΑΙ ΥΠΩΧΡΕΩΤΙΚΟ!
Βάλε 30 χρόνια μετά.
 

AndreaBav

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδια, πρωτη φορα χρησιμοποιω το site και δεν ξερω που να ποσταρω απορια... Προκειτε να ταξιδεψω στο τελος του μηνα απο Εδινβουργο Αμστερνταμ. Μπορω να παω με Ελληνικη Ταυτοτητα ετσι? Δεν ειναι νεου τυπου ομως, ειναι του 2003. Ευχαριστω.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Νέου τύπου νοείται να αναγράφει το ονοματεπώνυμο και με λατινικούς χαρακτήρες.
 

panpap

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα, θα παω λονδινο με ryanair και θελω να ταξιδεψω με ταυτοτητα. Βλεπω οτι με easyjet δεν εχουν θεμα. Υπαρχει περιπτωση με τη ryanair να υπαρξει κανενα προβλημα που θα παω με ταυτοτητα? Νομιζω δεν ειναι θεμα της εταιριας που πετας αλλα για να ειμαι σιγουρος ειπα να ρωτησω. Ευχαριστω
 

p@n

Member
Μηνύματα
65
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Νομιζω δεν ειναι θεμα της εταιριας που πετας
Μπορείς να πετάξεις κανονικά με οποιαδήποτε αεροπορική αρκεί η ταυτότητά σου να έχει λατινικούς χαρακτήρες.
Εγώ πήγα μάλιστα με την παλιά που ήταν γραμμένα τα στοιχεία με στυλό και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπερα, θα παω λονδινο με ryanair και θελω να ταξιδεψω με ταυτοτητα. Βλεπω οτι με easyjet δεν εχουν θεμα. Υπαρχει περιπτωση με τη ryanair να υπαρξει κανενα προβλημα που θα παω με ταυτοτητα? Νομιζω δεν ειναι θεμα της εταιριας που πετας αλλα για να ειμαι σιγουρος ειπα να ρωτησω. Ευχαριστω
όχι, εφόσον έχει λατινικούς χαρακτήρες.
 

neverLand

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,διαβάζω τα παραπάνω σχόλια απλά θα ξανά θέσω το ερώτημα γιατί οι ημερομηνίες του άρθρου δεν είναι πρόσφατες.Ταξιδεύω με easyjet για Λονδίνο,με ταυτότητα,για το check in ζητάει ταυτοποίηση στοιχείων και ημερομηνία λήξης.Ισχύει ακόμα το οτι απλά γράφεις 15 χρόνια μετά την έκδοση της?Έστειλα κ στην εταιρία αλλα δεν έχουν απαντήσει.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως προς πληροφόρηση σύμφωνα με την Ελληνική νομοθεσία οι Ελληνικές ταυτότητες λήγουν 15 χρόνια μετα την εκδοσή τους.
 

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Σε επικοινωνία μου με το chat της ryanair, όσον αφορά την ημερομηνία λήξης της αστ. ταυτότητας, ο υπάλληλος μου απάντησε το παρακάτω:

You can enter any date that is after the return flight, it can be 01/01/2020 for example, or one day after you flight.
 
Μηνύματα
36
Likes
8
η μόνη περίπτωση που θα μπορούσε να του ζητά αριθ. ταυτότητας (κατά τη γνώμη μου),
είναι να έβαλε (κατά λάθος)ότι είναι κάτοικος άλλης χώρας.
Ταυτότητα που έχει εκδοθεί το 2008 τι ημερομηνία λήξης πρέπει να βάλω ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.699
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom