Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αααααα!!!!! φιλοδωρημα; πρεπει και ποσο; 10 %;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
για burger πρεπει να ειναι ωραιο και αυτο https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...3696403-Reviews-Patty_Bun-London_England.html
και σε κεντρικο σημειο!
Πολύ καλό είναι. Απλά αφτό στην Oxford Street κοντά είναι αρκετά μικρό με αποτέλεσμα να υπάρχουν ουρές συχνά.

Για το τιπ, σε πολλά μέρη δυστυχώς εφαρμόζεται το προαιρετικό-εκβιαστικό 10-12,5% με το λογαριασμό, το οποίο αν δεν κάνεις ξεκάθαρο ότι δεν θα το πληρώσεις στο χρεωνούν αυτόματα αν δώσεις κάρτα.

Διαφορετικά θα έλεγα ένα 10% πάνω κάτω, ανάλογα και με το μέρος που πάτε πάντα.
 

Dimitroulitsa24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπερα σε ολους θα παω Λονδινο τελη Δεκεμβριου και θελω να ρωτησω τι καρτα τελικα συμφερει να βγαλω travelcard ή oyster?
Ευχαριστω!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γυρισαμε χτες και περασαμε τελεια!!!!! Πολυ χρησιμες οι συμβουλες εδω! Φανταστικο το Λονδινο και ημασταν τυχεροι! Εκανε τελειο καιρο! Ζεστη και ηλιο φουλ!!!! Περπατημα πολυ και κουραση αλλα τα προλαβαμε σχεδον ολα οσα θελαμε!
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλησπερα σε ολους θα παω Λονδινο τελη Δεκεμβριου και θελω να ρωτησω τι καρτα τελικα συμφερει να βγαλω travelcard ή oyster?
Ευχαριστω!!!
δες τι σε συμφερει.... η oyster θα σου στοιχισει 7 λιρες περιπου μεγιστο τη μερα , ενω η travelcard θα σου στοιχισει 32,4 τις 7 μερες. Αλλα θα εχεις και το 2for1 για αξιοθεατα οποτε αν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις την προσφορα σε συμφερει travelcard. (απ οτι καταλαβα εγω , αν καταλαβα καλα.... Γιατι αλλιως μπορεις να βγαλεις κ 1 μονο εισιτηριο τρενου αλλα ισχθει η προσφορα για την μερα μονο που το βγαζεις.... Επλιζω να μην τα λεω λαθος....)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μια συμβουλη:
Οσοι πατε στο the shard μη βαλετε αθλητικα παπουτσια!!! Ο αφεντης (το κλεβω απο το γνωστο μελος :p του φορουμ) εφαγε πορτα γιατι δεν τους αρεσαν τα πανεμορφα μαυρα asicss nimbuss.... και ας ηταν καλοντυμενος κατα τα αλλα! Οποτε ανεβηκα μονη μου, ειδα τη θεα και ξανακατεβηκα.... :( (εκανα οτι ψαχνω την παρεα μου σε οσους με ρωταγαν....)
 
Μηνύματα
36
Likes
8
δες τι σε συμφερει.... η oyster θα σου στοιχισει 7 λιρες περιπου μεγιστο τη μερα , ενω η travelcard θα σου στοιχισει 32,4 τις 7 μερες. Αλλα θα εχεις και το 2for1 για αξιοθεατα οποτε αν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις την προσφορα σε συμφερει travelcard. (απ οτι καταλαβα εγω , αν καταλαβα καλα.... Γιατι αλλιως μπορεις να βγαλεις κ 1 μονο εισιτηριο τρενου αλλα ισχθει η προσφορα για την μερα μονο που το βγαζεις.... Επλιζω να μην τα λεω λαθος....)
Αν κανω κρατηση ενός εισιτηρίου για old trafford και το αγοράσω μέσω internet θα μπορέσουμε να πάμε 2 άτομα παρουσιάζοντας το οffer 2 for 1 (voucher) και το αγορασμένο εισιτήριο ;
Φυσικά θα έχουμε και travelcard και εισιτήρια τρένου.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Βρε παιδιά επειδή αλλά βλέπω στον χάρτη του μετρό και αλλα μου βγάζει στο tfl, ποιες γραμμές του μετρό περνούν απο το Paddington;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Βρε παιδιά επειδή αλλά βλέπω στον χάρτη του μετρό και αλλα μου βγάζει στο tfl, ποιες γραμμές του μετρό περνούν απο το Paddington;
Bakerloo, Hammersmith&City, Disrict (κάποια λίγα τρένα) και η Circle περνάει 2 φορές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom