Καταρράκτες της Νέδας

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Σε ποια περιοχη βολευει να μεινεις για να επισκεφθεις το μερος αυτο;Αν μεινω ενα βραδυ Κυπαρισσια και παω Ελαια για μπανιο προλαβαινω να παω πριν στον καταρακτη;
Βολεύει και η Κυπαρισσία. Το αν προλαβαίνεις είναι σχετικό γιατί εκτός από την διαδρομή στην άσφαλτο, έχει και ένα κομμάτι χωματόδρομο( αυτό με τι θα το κάνεις με 4χ4 η με τα πόδια?)και μετά μονοπάτι περίπου 20 λεπτά. Έπειτα εξαρτάται από το πόση ώρα θα μείνεις στους καταρράκτες.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
4X4 δεν θα εχω,με getz θα ειμαι :p λες να το σπασουμε;αν ειναι μην παω καθολου γιατι τοση διαδρομη καλοκαιριατικα δεν παιζει με τα ποδια.Ποσο ασχημος ειναι ο χωματοδρομος; Σκεφτομασταν να ξεκινησουμε απο Αθηνα κατευθειαν Νεδα μετα Κυπαρισσια για φαγητο και διανυκτερευση Πυλο η Στουπα οπου θα μεινουμε 2 μερες.Θα βολευε κατι τετοιο;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
4X4 δεν θα εχω,με getz θα ειμαι :p λες να το σπασουμε;αν ειναι μην παω καθολου γιατι τοση διαδρομη καλοκαιριατικα δεν παιζει με τα ποδια.Ποσο ασχημος ειναι ο χωματοδρομος; Σκεφτομασταν να ξεκινησουμε απο Αθηνα κατευθειαν Νεδα μετα Κυπαρισσια για φαγητο και διανυκτερευση Πυλο η Στουπα οπου θα μεινουμε 2 μερες.Θα βολευε κατι τετοιο;
Έχω να πάω χρόνια οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά η κατάσταση ενός χωματοδρόμου είναι πάντα ένα ερώτημα. Αν έχει βρέξει πρόσφατα, εαν συντηρείται τακτικά κ.λ.π.
Το πρόγραμμα που αναφέρεις μου φαίνεται λίγο πιεστικό. Αυτό το λέω επειδή στην πραγματικότητα δεν μπορείς να υπολογίσεις τον ακριβή χρόνο που θα χρειαστείς στην Νέδα.
Οπότε κάντε το πρόγραμμά σας όπως θέλετε αλλά ας έχετε έτοιμο και ένα εναλλακτικό στην περίπτωση που βγείτε εκτός προγραμματισμού.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
πάντως αν προβληματίζεσαι για την Νέδα μπορείς είτε να πας στο καταράκτη Καλαμάρη είναι 5 λεπτά από την γιάλοβα και πολύ βατός για να φτάσεις αλλιώς μετά πολυλιμνιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.624
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom