Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

gotthard

Member
Μηνύματα
74
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
kusadasi
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
Έχει πάει κανείς gardaland να μου πει εντυπώσεις ή ακόμα καλύτερα μια σύγκριση με europa Park?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα βρεθω στην Ανκονα τις πρωτες μερες του Ιουνη,μονη μου και αργοτερα θα συναντησω τις κορες μου στο Μιλανο για ενα 5ημερο στο Κομο και περιξ.
Εγω μπορω να διαθεσω περιπου 10 μερες για να δω διαφορα και για ενα 2μερο στη Βερονα που της το χρωσταω.Θα κινηθω αποκλειστικα με τρενα.Προχειρο σχεδιο ειναι 2 βραδυα Ραβεννα,2 παντοβα και 3 Βερονα.Εχει καποιος μια αλλη ιδεα?Εχω ξαναπαει Βερονα,Μιλανο και Κομο ,επισης Μπολωνια.Δεν θελω να κανω μακρινες αποστασεις,αλλα να κινηθω σ αυτον τον αξονα.Περιμενω προτασεις απο οσους γνωριζουν την περιοχη.Εχω παρει καποιες ιδεες απο ιστοριες εδω..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Προχειρο σχεδιο ειναι 2 βραδυα Ραβεννα,2 παντοβα και 3 Βερονα.Εχει καποιος μια αλλη ιδεα?
Η γνώμη μου είναι πως 3 βράδια στη Βερόνα είναι υπερβολή. Την εξαντλείς σε ένα 24ωρο και δεν έχει να επιδείξει φοβερά πράγματα, αν και είναι χαριτωμένη πόλη. Αντίθετα, έχει "πολύ ψωμί" η Φεράρα, στην οποία μετά βίας σε μια μερα πρόλαβα τα μισά από όσα ήθελα.
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
ευκολα κοβω μερα απο Βερονα,αλλωστε εχω ξαναπαει,το θεμα ειναι να προσθεσω Φερραρα η παει πολυ και να βγαλω καποια αλλη,δηλαδη τη Ραβεννα η την Παντοβα που υπολογησα αρχικα..Θα ειμαι μονη και θα σερνω 18 ημερων βαλιτσα..δεν εχω περασει τους σταθμους αυτων των πολεων αλλα της Μπολωνιας πχ ,δεν υπαρχει ασανσερ η κυλιομενες..αντε ανεβαζε και κατεβαζε βαλιτσα..Αν δεν ηταν αυτο,δεν το συζητω,μερα και πολη θα εκανα..Πρεπει να φτιαξω προγραμμα συντομα για να κλεινω και ξενοδοχεια και ακτοπλοικα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Τωρα γυρισα απο εκει, Μπολωνια, Εγω ειδα ασανσερ παντου, καθε πλατφορμα γραμμης το δικο της. Πολυ ανετα. Στη Βερονα ηταν η μονη δυσκολια που ειδα οτι δεν υπαρχει αστικη συγκοινωνια, ταξι η ποδια μονο απο το σταθμο.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τοτε την πατησα,εδωσα σ ενα να μου την ανεβασει τη βαλιτσα,πηρε τα 2 εισητηρια και καλα να βεβαιωθει οτι θα ανεβει τη σωστη αποβαθρα,τα βουτηξε κι εφυγε να τα πουλησει εξω.Καλα που μου το ειπες γιατι τα τελευταια χρονια επαιρνα μονο κατευθειαν τρενα για να την αποφυγω εκτος προπερσυ..Για να κανω ενα ψαξιμο παλι..λες να βαλω και Φερραρα?ειδα ειναι σκαρτη ωρα απο Παντοβα χωρις αλλαγη..
Με μια γρηγορη ερευνα νομιζω κατεληξα,Ανκονα ,Ραβεννα,Φερραρα,Παντοβα,Βερονα,Μιλανο.Θα μοιρασω τις μερες και ειμαι ενταξει.Νομιζω βγαινει ανετα σε 8 πανω κατω μερες.Στο Μιλανο δεν θα κατσω,περαστικη για Κομο.Ευχαριστω για την βοηθεια.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Εχω την εντυπωση οτι πιο λογικο ειναι να πας απο Ραβενα στη Φεραρα και μετα Παντοβα. Ενταξει, εχει αλλαγη στη Μπολωνια, αλλα δεν κανεις πισωγυρισματα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα το κοιταξω ξανα,αλλωστε δεν θα κλεισω εισητηρια,μονο θα πρεπει να τακτοποιησω τις διανυκτερευσεις για να κλεισω ξενοδοχεια.Απο 2 βραδυα σε καθε πολη ειναι καλα η πρεπει καπου παραπανω?Ναι απο Ραβεννα Φερραρα Παντοβα το ειχα δει κι εγω..νομιζω δεν εχει αλλαγη Μπολωνια..Αααα μια και ησουν εκει,εφαγες μηπως αυτα τα αλατισμενα παστα φιλεττα μοσχαρι που εχουν?Η φιλη μου τρελλαθηκε,εγω αρρωστησα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Όχι. Ούτε άλογο δοκίμασα στη Βερόνα. Υποθέτω ότι περνάω τη συντηρητική μου περίοδο, αλλά δεν ήταν τολμηρή και η συντροφιά μου.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Οχι Βερονα,στη Μπολωνια το χουνε για σπεσιαλιτε..Στη Βερονα ουτε θυμαμαι τι φαγαμε..επρεπε να τριψουμε και το στηθος της Ιουλιεττας βλεπεις..ελπιζω να το εκανες κι εσυ..η φιλη μου το ετριψε και ναααα οι γκομενοι..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Κι ομως στη Βερονα ηταν γεματος ο καταλογος. Δεν ετριψα τιποτα επίτηδες. Δεν προφταίνω τόσα γκομενάκια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.421
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom