ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
Ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς για τότε που θέλω να πάω (11-18 ιουνιου) όλα τα ξενοδοχεία είναι πανάκριβα. Θα το ψάξω λίγο ακόμη βέβαια.
γιατι δεν ψαχνεις ενα διαμερισμα στα site WIMDU και AIRBUB εγω θα ειμαι ΝΥ
7 με 14 ιουνιου αν θελεις καποια βοηθεια
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς για τότε που θέλω να πάω (11-18 ιουνιου) όλα τα ξενοδοχεία είναι πανάκριβα. Θα το ψάξω λίγο ακόμη βέβαια.
εγω που εριξα μια ματια με 1000 βρισκεις ανετα στις ημερομινιες που θα πας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε νομίζω ότι κερδίζεις κάτι με το να είσαι στην Times Square, απαράδεκτη περιοχή, σκέτη τουριστίλα.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Το άλλο είναι το Renwick Hotel που μου άρεσε περισσότερο, αλλά με προβληματίζει η τοποθεσία του
Πολύ καλή είναι η τοποθεσία του. Όπως προειπώθηκε το εβδομαδιαίο εισιτήριο είναι σε αρκετά καλή τιμή. Εμείς μέναμε Queens Plaza, που είναι πολύ πιο μακριά, και μια χαρά ήταν. Από την στιγμή που υπάρχει γραμμή μετρό δίπλα τα 10 λεπτά απόσταση στο μετρό δεν κάνουν την διαφορά. Η πόλη είναι ακριβή γενικώς. Οπότε αναλογιστείτε το κόστος ευκαιρίας ενός κεντρικότατου ξενοδοχείου.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Με 1000 ξενοδοχειο;Ποιο;Ειδα και το the evelyn που προτειναν καποιοι εδω μεσα και ειναι αρκετα ακριβοτερο απο 1000 ευρω.
Hotel Pennsylvania , στα 943 ευρω στις ημερομινιες που θες στο κεντρο του μανχαταν. μιλαμε για δικλινο παντα.


http://www.booking.com/hotel/us/pen...02358b76316c459b2a61c2bX25;type=total;ucfs=1&
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
να εχεις υποψιν και τους φορους ομως, συνολο βγαινει 1220 δολλαρια, σε ευρω ειναι 1055 με την τωρινη ισοτιμια.
 
Last edited:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ευχαριστω πολυ.Θα το κοιταξω.
Έγω έχω να σας κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση, που πιστεύω ότι θα βοηθήσει στις προτάσεις που σας γίνονται.

Δεδομένων των επιλογών που μας δώσατε, οι οποίες αφορούσαν επαγγελματικά ή μπουτίκ ξενοδοχεία 4 αστέρων με πολύ καλές κριτικές, θέλετε να βρείτε κάτι σε αυτό το στυλ σε πιο προσιτή ενδεχομένως τιμή, ή μοναδικό σας κριτήριο είναι η τιμή και η τοποθεσία, χωρίς να νοιάζεστε και ιδιαίτερα για το κατάλυμα; Γιατί αν σας νοιάζει περισσότερο το όλο πακέτο το Pennsylvania δε νομίζω να πληροί τα κριτήριά σας.
 

fanouli

Member
Μηνύματα
18
Likes
22
Έγω έχω να σας κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση, που πιστεύω ότι θα βοηθήσει στις προτάσεις που σας γίνονται.

Δεδομένων των επιλογών που μας δώσατε, οι οποίες αφορούσαν επαγγελματικά ή μπουτίκ ξενοδοχεία 4 αστέρων με πολύ καλές κριτικές, θέλετε να βρείτε κάτι σε αυτό το στυλ σε πιο προσιτή ενδεχομένως τιμή, ή μοναδικό σας κριτήριο είναι η τιμή και η τοποθεσία, χωρίς να νοιάζεστε και ιδιαίτερα για το κατάλυμα; Γιατί αν σας νοιάζει περισσότερο το όλο πακέτο το Pennsylvania δε νομίζω να πληροί τα κριτήριά σας.
H αληθεια είναι ότι ήθελα κάτι πιο ποιοτικό,γι'αυτό έκανα τις συγκεκριμένες επιλογές.Επειδή έχω πολλά χρόνια να ταξιδέψω εξωτερικό ψάχνω για κάτι καλύτερο.Έκανα κράτηση με δωρεάν ακύρωση στο Renwick και βλέποντας και κάνοντας αν βρεθεί κάτι καλό και πιο οικονομικό.Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
H αληθεια είναι ότι ήθελα κάτι πιο ποιοτικό,γι'αυτό έκανα τις συγκεκριμένες επιλογές.Επειδή έχω πολλά χρόνια να ταξιδέψω εξωτερικό ψάχνω για κάτι καλύτερο.Έκανα κράτηση με δωρεάν ακύρωση στο Renwick και βλέποντας και κάνοντας αν βρεθεί κάτι καλό και πιο οικονομικό.Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.
Aν σε καλύπτει το ξενοδοχείο η περιοχή είναι μια χαρά..γεμάτη ξενοδοχεία, κόσμο όλες τις ώρες τις ημέρας και κοντά σε όλα..μην σε ανησυχεί τίποτα..δεν θα το μετανιώσεις για την περιοχή καθόλου..
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
Δε νομίζω ότι κερδίζεις κάτι με το να είσαι στην Times Square, απαράδεκτη περιοχή, σκέτη τουριστίλα.
δεν θα διαφωνήσω δεν θα συμφωνήσω κιόλας:) στο Mανχάτταν έρχεσαι για να ζήσεις αυτή ακριβώς την "τουριστιλα"..δεν έρχεσαι για τις "ποιοτικές" διακοπές με την έννοια ότι επισκέπτεσαι ένα μέρος με βαθιά ιστορία κτλ..έρχεσαι για να ψωνίσεις και να ζήσεις για λίγο την "αμερικανια" σου..όπως την έχει φανταστεί ο καθένας μας βέβαια..αλλά λίγο πολύ αυτή είναι η ουσία..αν αγαπάς την Νέα Υόρκη δεν μπορεί να μην αγαπάς και το Times Square..εννοείτε ότι υπάρχουν πολλά πολλά μέρη να επισκεφτείς στην Νέα Υόρκη και σίγουρα πιο ποιοτικά αλλά πως να το κάνουμε το Times Square είναι από τις σημαίες της πόλης και ειδικά για κάποιον που έρχεται για πρώτη φορά..μετά την τρίτη τέταρτη φορά ok αλλάζει το πράγμα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom