Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Όπως θα διαβάσεις και στα προηγούμενα μηνύματα αυτού του θέματος, για να είσαι σίγουρη, πάρε τηλέφωνο ή μίλησε μαζί τους στο chat και ζήτησε να σου κάνουν όποιες αλλαγές θέλεις.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
πέρασμα καρακορουμ
στο εισιτηριο -Α4 που εχουμε κατα την επιβιβαση γραφει συνεχομενα το ονομα και επιθετο .αρα δεν ειναι λαθος αν γραψουμε αντιθετα τα ονοματα μας. και κατι αλλο καθως το τελευταιο διαστημα πηγα πολλες φορες με ryanair. διαπιστωσα οτι με το ζορι κοιταζουν ακομη και το ονομα καθως η επιβιβαση γινεται ....τρεχοντας.
 

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Miami
παιδιά μια ερώτηση, ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι παραπάνω. Εχουμε κλείσει τα αεροπορικά για Νέα Υόρκη εδώ και καιρό και το όνομά μου στα λατινικά το συμπληρώσαμε Aggeliki. Επειδή το διαβατήριο όμως που θα βγει τώρα, θα λέει Angeliki, πιστεύετε πως θα έχω κάποιο πρόβλημα? Επικοινώνησα με αιρτικετς που βγάλαμε τα εισητήρια και μου είπαν πως επειδή τα εισητήρια έχουν ήδη βγει αλλαγή δεν μπορούν να κάνουν, πρόσθεσαν όμως μια σημείωση στο σύστημα τους για να μεταφερθεί ανάλογα και στο σύστημα της αεροπορικής(αν κατάλαβα καλά). Η αλήθεια είναι βέβαια πως περισσότερο με ανησυχεί ο έλεγχος στην Αμερική...Μπορώ να κάνω κάτι άλλο? να απευθυνθώ πχ κατευθείαν στην αεροπορική..?
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
παιδιά μια ερώτηση, ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι παραπάνω. Εχουμε κλείσει τα αεροπορικά για Νέα Υόρκη εδώ και καιρό και το όνομά μου στα λατινικά το συμπληρώσαμε Aggeliki. Επειδή το διαβατήριο όμως που θα βγει τώρα, θα λέει Angeliki, πιστεύετε πως θα έχω κάποιο πρόβλημα? Επικοινώνησα με αιρτικετς που βγάλαμε τα εισητήρια και μου είπαν πως επειδή τα εισητήρια έχουν ήδη βγει αλλαγή δεν μπορούν να κάνουν, πρόσθεσαν όμως μια σημείωση στο σύστημα τους για να μεταφερθεί ανάλογα και στο σύστημα της αεροπορικής(αν κατάλαβα καλά). Η αλήθεια είναι βέβαια πως περισσότερο με ανησυχεί ο έλεγχος στην Αμερική...Μπορώ να κάνω κάτι άλλο? να απευθυνθώ πχ κατευθείαν στην αεροπορική..?
ειχατε κλεισει εισητηρια χωρις διαβατηριο αυτο ξερω δεν γινεται ?
 

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Miami
@STELLIOS όταν κλείνεις τα αεροπορικά δεν σου ζητάει πουθενά να δηλώσεις αριθμό διαβατηρίου, παρά μόνο τα στοιχεία των επιβατών.
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Miami
όταν κλείνεις-αγοράζεις τα εισητήρια δε στο ζητάει πουθενά. Και σίγουρα αν τα ζητούσε δεν θα προχωρούσε και σε μας η έκδοση εννοείται.Σε ενημερωτικό μνμ που έρχεται μετά την αγορά, σου αναφέρει ότι ΠΡΙΝ το check in πρέπει να επικοινωνήσεις με την αεροπορική που πετάς και να δηλώσεις στοιχεία διαβατηρίου, αυτό ναι. Ε αυτό θα γίνει έτσι κ αλλιώς, αφού το έχω βγάλει το διαβατήριο.Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Anyway, άλλο ήταν το θέμα μου o_O
 

Ναντι

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά έχω κλείσει εισιτήριο από κρήτη για αθήνα κι έχω βάλει το πρώτο από τα δύο ονόματα του αγοριού μου. Έχω διαβάσει οτι το σημαντικό είναι να βάλεις το πρώτο, αυτό που χρησιμοποιεί ο άλλος κατα κύριο λόγο και οτι αν ξεχάσεις το δεύτερο δεν πειράζει αλλά θα ήθελα αν κάποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία να μου απαντήσει. Ευχαριστώ
 

Ναντι

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εξακριβωμένο;; στην ταυτότητα δηλαδή εχει και τα 2 και εγω εβαλα το πρωτο. μην βρεθώ προ εκπλήξεως γι αυτό το διευκρινίζω :ρ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom