Σκιάθος Σκιάθος!

efie_flowers

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σκιάθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί -Ινδονησία
Και εγώ είμαι καινούρια στο forum παιδιά, και έχω κλείσει για Σκιάθο 31/8 έως 6/9 οπότε @evitaki_boa ανυπομονώ για το υλικό και τα tips σου!!:clap:
 

evala

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας. Διαβάζω Διάφορα σχόλια για διακοπές στη Σκιάθο όμως είναι μερικά χρόνια πριν. Έτσι θα ήθελα να ενημερωθώ για τι συμβαίνει αυτά τα χρόνια εκεί.
Θέλω να πάω μαζί με το αγόρι για 5 ημέρες αρχές Αυγούστου. Έχω ακούσει ότι οι παραλίες είναι πολύ ωραίες.
Δεν έχουμε κάποιο μεταφορικό μέσο οπότε τι έχετε να πείτε για τη συγκοινωνία εκεί; έχει ευέλικτο ωράριο;; επίσης θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο μέρος για διαμονή αρκετά οικονομικό; μπορείτε να μου προτείνετε οικονομικά μέρη για φαγητό; επίσης φαντάζομαι ότι δε θα προλάβω να επισκεφτώ όλες τις παραλιες. Οπότε μπορείτε να μου προτείνετε 5 6 που πρέπει οπωσδήποτε να πάω;; κάποιον αρχαιολογικό χώρο; όλα αυτά φυσικά να είναι προσβάσιμα νε τα τοπικά κτελ. Επίσης τα νερά είναι κρυα; και πόσα πιστεύετε ότι χρειάζεται κάποιος για 5 ημέρες εκεί; να μην είναι και στριμωγμένος οικονομικά. Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Καλημέρα, πήγα πέρυσι στην Σκιάθο με το αγόρι μου.Είχα πάει παλιότερα και τα πράγματα έχουν αλλάξει πάρα πολύ.Τι εννοω?? όταν είχα πάει πριν χρόνια κυκλοφορούσαμε άνετα με κτελ. Αυτήν την φορά μαρτυρήσαμε.Πρώτη μέρα περιμέναμε 2 ώρες στην παραλία του Βρωμόλιμνου γιατί δεν χωρούσαν τα λεωφ.και ξαναλέω αυτό δεν συνέβαινε πριν 4-5 χρόνια. για μένα καλύτερα να στερηθείτε κάτι και να νοικιάσετε μηχανάκι (που δεν είναι πολύ ακριβό) παρά λεωφ. Όσον αφορά τις παραλίες την πρώτη φορά πήγα με φίλες και πήγαμε στις πολύ κλασικές-κοσμικές. Με τον φίλο μου πέρα από την πρώτη μέρα όλες τις υπόλοιπες πήγαμε από την άλλη μεριά του νησιού.Εκεί είναι όοοολη η ομορφιά και φυσικά είναι πολύ καλύτερα για ζευγάρι. Μείναμε 2 μέρες στο "Πανσιον Κατερίνα"http://greekonline.gr/main/dir/σκιαθοσ-πανσιον-κατερινα-τσολοβικου/ πολύ προσιτές τιμές,μέσα στην πόλη,πάντου κοντά με τα πόδια.Τις υπόλοιπες φιλοξενηθήκαμε. Για φαγητό δεν τρελαθήκαμε να τρώμε σε ταβέρνες κτλ. τρώγαμε τα πάντα.Ακόμα και γύρο και μακαροναδες να φάτε οπωσδήποτε στο Pasta pazza pizza Είναι στην παραλιακή. Νομίζω ότι δεν έχω κάτι άλλο να σου πω.Ελπίζω να σε βοήθησα. Οτιδήποτε χρειαστείς ρώτα με
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Δεν έχουμε κάποιο μεταφορικό μέσο οπότε τι έχετε να πείτε για τη συγκοινωνία εκεί; έχει ευέλικτο ωράριο;;
Πολύ καλή συγκοινωνία για τις καλές παραλίες (Κουκουναρίες, Μπανάνα - λίγο ποδαρόδρομος).

μπορείτε να μου προτείνετε οικονομικά μέρη για φαγητό;
Οπωσδήποτε να μείνετε στη Χώρα!! όσο πιο κεντρικά αντέχει το βαλάντιο σας

Οπότε μπορείτε να μου προτείνετε 5 6 που πρέπει οπωσδήποτε να πάω;;
Ασέληνος και Λαλάρια με το καραβάκι. Επειδή μπορεί να φυσαει γνώμη μου είναι να πάτε όσο πίο νωρίς μπορείτε βλέπωντας τον καιρό.
 
Last edited by a moderator:

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Ασέληνος και Λαλάρια με το καραβάκι. Επειδή μπορεί να φυσαει γνώμη μου είναι να πάτε όσο πίο νωρίς μπορείτε βλέπωντας τον καιρό.
Ναι τα είχα ξεχάσει αυτά. Καλό αντιλιακό σαυτες τις εκδρομούλες δεν είναι οργανωμένς οι παραλίες
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
κάποιον αρχαιολογικό χώρο;

Γνώμη μου είναι πως πρέπει να επισκεφθείτε το σπίτι-μουσείο του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη. Βρίσκεται στη χώρα. 1 ή 2 ευρώ κοστίζει η είσοδος, δε θυμάμαι. Επίσης, μπορείτε να επισκεφθείτε το Κάστρο, την παλιά πόλη της Σκιάθου. Θα δείτε τα απομεινάρια του παλιού αυτού οικισμού. Έχει και πολύ ωραία θέα εκεί πάνω.

Γεια σας. Διαβάζω Διάφορα σχόλια για διακοπές στη Σκιάθο όμως είναι μερικά χρόνια πριν. Έτσι θα ήθελα να ενημερωθώ για τι συμβαίνει αυτά τα χρόνια εκεί.
Θέλω να πάω μαζί με το αγόρι για 5 ημέρες αρχές Αυγούστου. Έχω ακούσει ότι οι παραλίες είναι πολύ ωραίες.
Δεν έχουμε κάποιο μεταφορικό μέσο οπότε τι έχετε να πείτε για τη συγκοινωνία εκεί; έχει ευέλικτο ωράριο;; επίσης θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο μέρος για διαμονή αρκετά οικονομικό; μπορείτε να μου προτείνετε οικονομικά μέρη για φαγητό; επίσης φαντάζομαι ότι δε θα προλάβω να επισκεφτώ όλες τις παραλιες. Οπότε μπορείτε να μου προτείνετε 5 6 που πρέπει οπωσδήποτε να πάω;; κάποιον αρχαιολογικό χώρο; όλα αυτά φυσικά να είναι προσβάσιμα νε τα τοπικά κτελ. Επίσης τα νερά είναι κρυα; και πόσα πιστεύετε ότι χρειάζεται κάποιος για 5 ημέρες εκεί; να μην είναι και στριμωγμένος οικονομικά. Σας Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Όσον αφορά τη θερμοκρασία των νερών, παγωμένα ήταν τα νερά στην παραλία του Κάστρου και αρκετά κρύα στα Λαλάρια. Στις υπόλοιπες παραλίες μου φάνηκε φυσιολογική η θερμοκρασία.
 
Last edited by a moderator:

efie_flowers

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σκιάθος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί -Ινδονησία
Καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω εσας που εχετε παει αν καποιος απο εσας εχει βρεθει στη Σκιαθο Σεπτεμβρη πως ειναι ?Εχει ακομα κοσμο? Εχει βροχες γιατι ξερω οτι και οι Σποραδες ειναι λιγο παραξενες με το καιρο .
 

alexadrak93

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σας, συζηταμε με το αγορι μου να παμε διακοπες στην Σκιαθο αρχες Ιουλιου. Ξερω οτι ειναι πολυ ωραιο νησι με ωραιες παραλιες κ νυχτερινη ζωη και αναρωτιεμαι αν ειναι το καταλληλο για ζευγαρια λογω του πανικου κλπ.. Θελω να μαθω αν εχει κ λιγο πιο χαλαρα μερη για εξοδο ή για μπανιο. Δεν θελουμε να παμε σε ενα νησι "οικογενειακο" αλλα ουτε ειμαστε τα παρτυ ανιμαλ (απο εξεταστικη βγαινουμε εξαλλου δεν ειμαστε κ παππουδες):p εξαλλου θα ειμαστε οι δυο μας.o_O
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
πιο χαλαρα μερη για εξοδο ή για μπανιο
θα βρεις παραλίες κατάλληλες γι σένα όπως και καραβάκι για γύρο του νησιού (ιδανικό για ζευγάρια). Το βράδυ οι "μαξιλάρες είναι το κατάλληλο μέρος....
 

MariaIrini

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!!
Γράφω πρωτη φορά εδώ παρόλο που σας συμβουλεύομαι συχνά για τα ταξίδια μου! Εδώ και λίγες μέρες είμαι σε αναζήτηση διακοπών για το καλοκαίρι... Συγκεκριμένα, 1 έως 10 Αυγούστου και προορισμός Σκιάθος. Είμαστε ζευγάρι 23 και 26 ετών και θέλουμε διαμονή σε οικονομικό δωμάτιο/ στούντιο/ ξενοδοχείο, το οποίο να ειναι καθαρό και να μη βρίσκεται στη Χώρα της Σκιάθου αλλά σε κάποια πολύ ωραία παραλία! Ιδανικά, να βρίσκεται μπροστά στην παραλία!! Θα εχουμε αυτοκίνητο, συνεπώς, μας είναι αδιάφορη η απόσταση μεταξύ δωματίου και κέντρου Σκιάθου!
Μπορειτε να με βοηθήσετε;;;
Δε βρίσκω, δυστυχώς, κατι συγκεκριμένο στο φόρουμ και γι' αυτο άνοιξα νεο θεμα!!!
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
Καλησπέρα σας!!
Γράφω πρωτη φορά εδώ παρόλο που σας συμβουλεύομαι συχνά για τα ταξίδια μου! Εδώ και λίγες μέρες είμαι σε αναζήτηση διακοπών για το καλοκαίρι... Συγκεκριμένα, 1 έως 10 Αυγούστου και προορισμός Σκιάθος. Είμαστε ζευγάρι 23 και 26 ετών και θέλουμε διαμονή σε οικονομικό δωμάτιο/ στούντιο/ ξενοδοχείο, το οποίο να ειναι καθαρό και να μη βρίσκεται στη Χώρα της Σκιάθου αλλά σε κάποια πολύ ωραία παραλία! Ιδανικά, να βρίσκεται μπροστά στην παραλία!! Θα εχουμε αυτοκίνητο, συνεπώς, μας είναι αδιάφορη η απόσταση μεταξύ δωματίου και κέντρου Σκιάθου!
Μπορειτε να με βοηθήσετε;;;
Δε βρίσκω, δυστυχώς, κατι συγκεκριμένο στο φόρουμ και γι' αυτο άνοιξα νεο θεμα!!!
Θα σου πρότεινα να ψάξεις στη Μεγάλη Άμμο, στον Βρομόλιμνο, στις Κουκουναριές και στον Τρούλο. Δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές, τα προτείνω με βάση τις όμορφες παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.725
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom