Ιράν Βίζα για ΙΡΑΝ

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ευχαριστώ. Για τις απαντησεις! Το ψαχνω ανελλιπώς μπας κ βρω κανα παραθυρακι. Ο καθενας εχει παει σε αλλη περιοδο και με αλλα δεδομένα οποτε ειναι δυσκολο να καταλαβω τι ισχύει.. σκευτομαι να δοκιμασω το `κρυμμένο ` προξενείο στην Τραπεζούντα που ειχε καποτε τουλαχιστον πολυ χαλαρες διαδικασίες. Απτην αλλη το MoFA γκουκλαρει τους αιτουντες βιζα κλπ... on arrival απο couchsurfing κατι του στυλ γνωριστηκαμε στην ταδε χωρα δεν ποιανει? Fenia εσ ησουν με παρέα; επισης ειχε κανεις απο σας ασφάλιση;
Εγώ ήμουν με αντρική παρέα.
Θεωρώ πάντως πως δεν έχουν λόγο να σου στερησουν τη βίζα. Συζήτησε το και με άτομα από cs. Γυναίκες μόνες υπήρχαν αλλά θα ήταν καλύτερα να έχεις κι ένα άτομο μαζί σου. Γενικά αυτό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμείς πήγαμε μόλις σχεδόν επιτράπηκε η βίζα on arrival. Κι εμείς δώσαμε ένα όνομα και τηλέφωνο ενός...σεφ που βρήκαμε σε έναν οδηγό. Το σημείωσαν και μας άφησαν ήσυχους, τουλάχιστον τότε φαινόταν πως ήταν τυπικό το θέμα. Ήμασταν (και είμαστε ακόμη) αγοράκια.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σε εμάς όμως πήραν τηλέφωνο τις επαφές μας στις πέντε το πρωί και τους ρώτησαν αν περιμένουν επισκέπτες από Ελλάδα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άρα ξύπνησαν μάλλον και το δικό μας το σεφ....
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Στο internet αλλού διαβάζω πως η βίζα διαρκεί για 14 και αλλού για 30 ημέρες . Ποιο από τα δύο ισχύει ;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Έχει βγάλει κανείς σας, βίζα για το Ιραν από την πρεσβεία; Βρήκα κάτι όμορφα εισιτήρια για Τεχεράνη από Λβιβ (25 ευρώ) απλά έχω αρκετά μεγάλη αναμονή στο Μπακού, και θα ήθελα να βγάλω από νωρίς μια τρανζιτ βίζα για το Αζερμπαιτζαν. ;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τιποτε απο τα δυο. Ισχυει για 15 μερες.
Τουλαχιστον οταν πηγα εγω, η 14μερη ανανεωνοταν τοπικα κ γινοταν μηνιαια, με συνεμτευξη περι θρησκειας, Φιντελ και κυριως Ροναλντινιο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
- O Ροναλντινιο ειναι μουσουλμανος;
- Ε ναι.
- Και ο Φιντελ;
- Πλακα κανεις; Εννοειειειται!!!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
-Γιατί, ο Ομπάμα τι είναι;;
30 μέρες ίσως είναι τελικά η απάντηση, γιατί είχα διαβάσει πως θα επεκταθεί η διάρκειά της, για καλή σας τύχη: Πήγαμε στα αρμόδια γραφεία τριών πόλεων να πάρουμε επέκταση μέχρι τη μέρα αναχώρησης, παντού δήλωναν αναρμόδιοι και μας έστελναν στην Τεχεράνη. Τελικά μείναμε χωρίς visa τις τελευταίες μέρες, πληρώσαμε στο αεροδρόμιο αναχώρησης την επέκταση και μας έγραψαν στα διαβατήριά μας μια παράγραφο, άγνωστο τι.
 

pavlik

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω στο Ιράν μέσα Οκτώβρη για 9 ημέρες. Γνωρίζει κανένας τι επικρατεί σχετικά με το καθεστώς βίζας; Μπορώ να βγάλω βίζα στο αεροδρόμιο ή πρέπει εκ των προτέρων μέσω της πρεσβείας; Αν ναι, τι απαιτείται (δικαιολογητικά) εκτός από διαβατήριο;
Επίσης επειδή είμαι στρατιωτικός, υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί το αίτημά μου λόγω επαγγέλματος;
Ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom