Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
80k μιλιά + 129$ taxes και τσουπ, να το Γκαλαπαγκος ;)
Ειναι τελείως hard core να κανω κατι τετοιο για προσωπικους λογους, αλλα δε μπορω να μη συγκρινω τα 129 $=115 ευρω με τα σχεδον 70 που στοιχίζει το τρένο με τον ΟΣΕ- ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ για τη διαδρομη Αθηνα Θεσσαλονικη και αποτελει μετρο αναφορας για να παρω απόφαση να αγορασω ενα αεροπορικο για εξωτερικο...:lol:.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.467
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Είχαμε μιτινγκ στο skype με γνωστούς στο F4F.
Το ταξίδι αυτό το κλείνεις μέσω τηλ με Miles & More USA. Η Πολωνία και η Γερμανία κάναν τα στραβά μάτια, λέγοντας ότι δε γίνεται κτλ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μπράβο βρε Θανάση με τα κονέ σου.:haha::haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κιόλας; Έπιασα κι εγώ σε λίγους μήνες μίλια για Β. Αμερική, αλλά θα μείνω πιστή στα πολλαπλά ταξίδια στην Ευρώπη.
Αυτό που έψαχνα -και που αξίζει τον κόπο- είναι οι ακριβές πτήσεις ανάμεσα στην ίδια ήπειρο. Όχι εντός Ευρώπης που είναι έτσι κι αλλιώς φτηνές, αλλά εντός των μεγάλων ηπειρων. Π.χ. σε ένα Αβάνα-Σαν Φρανσίσκο ή Γκαλάπαγκος-Μπουένος Άιρες κερδίζεις πολύ εύκολα 700-800 ευρώ ανά πτήση μετ' επιστροφής. Στο ταξίδι μου στην Ωκεανία γελούσα με πτήσεις που κόστιζαν με τα μίλια 30 ευρώ και η πραγματική τους αξία άγγιζε το χιλιάρικο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως εντός Αμερικής (και ιδίως ex-Brazil) τα taxes είναι στον πάτο. Πήρα πρόσφατα ένα GRU-EWR με €30...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.467
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Αυτό που έψαχνα -και που αξίζει τον κόπο- είναι οι ακριβές πτήσεις ανάμεσα στην ίδια ήπειρο. Όχι εντός Ευρώπης που είναι έτσι κι αλλιώς φτηνές, αλλά εντός των μεγάλων ηπειρων. Π.χ. σε ένα Αβάνα-Σαν Φρανσίσκο ή Γκαλάπαγκος-Μπουένος Άιρες κερδίζεις πολύ εύκολα 700-800 ευρώ ανά πτήση μετ' επιστροφής. Στο ταξίδι μου στην Ωκεανία γελούσα με πτήσεις που κόστιζαν με τα μίλια 30 ευρώ και η πραγματική τους αξία άγγιζε το χιλιάρικο.
Πάντως εντός Αμερικής (και ιδίως ex-Brazil) τα taxes είναι στον πάτο. Πήρα πρόσφατα ένα GRU-EWR με €30...
Η διαδικασία που ακολουθείτε ποια είναι ? Τηλέφωνο στην Aegean ?
(Ρωτάω γιατι μου ετυχε κ μενα κατι παρόμοιο κ θα ηθελα να γλιτώσω μια κοστοβόρα πτήση αλλα τελικά απτο τηλέφωνο τζίφος)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom